Udzielenie i obsługa kredytu złotowego długoterminowego
Zamawiający Gmina Grajewo (Grajewo, Podlaskie) prowadził postępowanie „Udzielenie i obsługa kredytu złotowego długoterminowego”. Termin składania ofert minął 17 lipca 2026, 10:00. Planowany budżet: 1 440 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 1 440 000 zł
- Wadium
- Brak
- Termin składania ofert
- 17 lipca 2026, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=144, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
08 czerwca 2026
Termin ofert: 17 lipca 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresBank musi zapewnić możliwość przedterminowej spłaty (po 7-dniowym uprzedzeniu) oraz rezygnacji z części kredytu (ale tylko do 15 grudnia 2026), a środki z każdej transzy muszą być dostępne dla gminy w ciągu 3 dni od złożenia pisemnej dyspozycji.
- 2
ZakresSpłata kredytu rozłożona jest na 108 miesięcy (do 2035), ale przez pierwsze pół roku (do 31.12.2026) obowiązuje karencja kapitałowa, w tym czasie płatne są tylko odsetki, a raty kapitałowe zaczynają się od stycznia 2027 (pierwsze 12 rat po 8 tys. zł, potem stopniowo rosną do 95 tys. zł w 2035).
- 3
ZakresGmina szuka kredytu 5 mln zł na pokrycie deficytu budżetowego 2026 i spłatę wcześniejszych zobowiązań, ale realnie wypłaci tylko 3 transze do końca 2026 roku, z czego pierwsza musi trafić na konto do 20 lipca 2026, a ostatnia do 21 grudnia 2026, przy czym kwoty transz zależeć będą od późniejszych dyspozycji gminy.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał Bank Spółdzielczy w Szczuczynie przy 3 ofertach.
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 3,1 ofert na postępowanie przy 49 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Grajewo |
| NIP | 7191507801 |
| Adres | ul. Komunalna 6, 19-200 Grajewo |
| Region (NUTS) | PL843 – Podlaskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Udzielenie i obsługa kredytu złotowego długoterminowego |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 66113000-5 - Usługi udzielania kredytu |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 1 440 000 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Szczegółowy opis znajduje się w SWZ
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-17 10:00 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.