Wykonanie robót ogólnobudowlanych niemożliwych do zaplanowania w zasobie Gminy Siemianowice Śląskie
Zamawiający Gmina Siemianowice Śląskie - Urząd Miasta Siemianowice Śląskie w imieniu i na rzecz której działa Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. (Siemianowice Śląskie, Śląskie) prowadził postępowanie „Wykonanie robót ogólnobudowlanych niemożliwych do zaplanowania w zasobie Gminy…”. Termin składania ofert minął 23 lipca 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 23 lipca 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
08 czerwca 2026
Termin ofert: 23 lipca 2026 10:00 - Wynik: wybrano wykonawcę
31 sierpnia 2026
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresWszelkie materiały do nieplanowanych robót muszą być kupowane po cenach nie wyższych niż średnie SEKOCENBUD z poprzedniego kwartału (bez marży zakupu), a na żądanie zamawiającego wykonawca musi przedstawić faktury zakupowe, to obowiązkowy warunek umowy.
- 2
ZakresPrzedmiotem jest usługa 'doraźnych napraw i remontów' w budynkach gminnych (tynki, stolarka, podłogi, ściany, ciesielka), ale bez konkretnego planu robót, zamawiający zleca je ad hoc w trakcie trwania umowy, a wykonawca musi mieć gotowy kosztorys z cenami jednostkowymi brutto na wszystkie możliwe prace (ceny te będą podstawą rozliczeń także dla nieprzewidzianych robót).
- 3
ZakresZamawiający zastrzega prawo do dowolnego przesuwania ilości między pozycjami kosztorysu (np. mniej tynków, więcej stolarki), ale bez zmiany cen jednostkowych i bez przekraczania maksymalnej wartości umowy z oferty, zmiany nie dają podstaw do roszczeń wykonawcy.
- 4
ZakresUmowa dotyczy wyłącznie zasobów Gminy Siemianowice Śląskie (budynki komunalne/mieszkaniowe), a roboty będą realizowane na terenie całego miasta, bez podziału na części czy lokalizacje, co oznacza konieczność gotowości do działań w różnych miejscach na wezwanie zamawiającego.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2023 i 2024. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2024) wygrał MK BUD Tomasz Ornat, Piotr Liberski S. C.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Siemianowice Śląskie - Urząd Miasta Siemianowice Śląskie w imieniu i na rzecz której działa Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. |
| REGON | 276255453 |
| Adres | ul. Śmiłowskiego 15, 41-103 Siemianowice Śląskie |
| Region (NUTS) | PL22A – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wykonanie robót ogólnobudowlanych niemożliwych do zaplanowania w zasobie Gminy Siemianowice Śląskie |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| Dodatkowe kody CPV | 45410000-4 - Tynkowanie; 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie; 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian; 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne; 45450000 |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-23 10:00 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.