Usuwanie wyrobów oraz odpadów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie Województwa Lubelskiego, z podziałem na 3 części
Zamawiający Województwo Lubelskie z siedzibą w Lublinie (Lublin, Lubelskie) prowadził postępowanie „Usuwanie wyrobów oraz odpadów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie…”. Termin składania ofert minął 9 lipca 2026, 09:00. Wadium: 500 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 500 000 zł
- Termin składania ofert
- 9 lipca 2026, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=743, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
05 czerwca 2026
Termin ofert: 9 lipca 2026 09:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji: 24 miesięcy.
- 2
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 3
ZakresZamówienie obejmuje 24 powiaty i 4 miasta na prawach powiatu w województwie lubelskim, ale każda część dotyczy innego zestawu powiatów, wykonawca może licytować jedną, kilka lub wszystkie części, ale musi oddzielnie spełnić warunki dla każdej (w tym logistykę transportu na wskazane składowiska).
- 4
ZakresUmowa trwa 24 miesiące, co oznacza konieczność utrzymania zdolności operacyjnych (sprzęt, kadra, certyfikaty) przez cały ten okres, w tym gotowości do prac demontażowych na wysokościach (dachy, elewacje) oraz transportu dużych ilości odpadów sypkich i płyt azbestowych.
- 5
RyzykoWadium: 500 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 5,0 ofert na postępowanie przy 189 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Województwo Lubelskie z siedzibą w Lublinie |
| REGON | 431019170 |
| Adres | ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin |
| Region (NUTS) | PL814 – Lubelskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Usuwanie wyrobów oraz odpadów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie Województwa Lubelskiego, z podziałem na 3 części |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90650000-8 - Usługi usuwania azbestu |
| Dodatkowe kody CPV | 90512000-9 - Usługi transportu odpadów |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty w cz. III wadium w wysokości 700 000,00 zł (słownie: siedemset tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98). 4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Banku PKO BP nr rachunku 96 1020 3150 0000 3102 0047 7489 z dopiskiem „Wadium – OP-IV.272.46.2026.MSY dla części … (I, II, III)” – należy wskazać numer części postępowania, na którą zostało wniesione wadium. UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania: 1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie; 2) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; 3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; 4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); 5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Województwo Lubelskie 7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum). 6. Wadium winno zabezpieczać interes Zamawiającego, przez cały okres na jaki zostało ustanowione, co oznacza, że Zamawiający winien mieć praktyczną możliwość dokonania zatrzymania wadium do upływu terminu na jaki zostało ustanowione. 7. Zapisy uniemożliwiające skorzystanie z gwarancji w ostatnim dniu jej obowiązywania skutkować będzie odrzuceniem oferty 8. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy zostanie odrzucona. 9. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy. 10. Z treści gwarancji i poręczeń, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 ustawy musi wynikać bezwarunkowe, nieodwołalne i na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty na rzecz zamawiającego kwoty określonej w gwarancji lub poręczeniu, w okolicznościach, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy. 11. Gwarancje i poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 ustawy podlegać muszą prawu polskiemu. Wszystkie spory dotyczące gwarancji i poręczeń, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 ustawy będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim przez sądy polskie. W przypadku, gdy wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji lub poręczeń, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 ustawy w języku innym niż język polski, dokument gwarancji lub poręczenia należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski. UWAGA: Wykonawca wnosząc wadium na różne części postępowania powinien wyraźnie zaznaczyć, która kwota odnosi się do danej części postępowania. W celu uniknięcia pomyłek. Zamawiający zaleca wniesienie wadium osobno dla każdej części postępowania. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-09 09:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →