Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych decyzji niezbędnych do realizacji zadania pn.: „Budowa zbiornika Ścinawa na rzece Ścinawa Niemodlińska w miejscowości Piorunkowice, gmina Korfantów i Prudnik”
Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych decyzji…”. Termin składania ofert minął 6 lipca 2026, 09:00. Wadium: 240 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
- Wadium
- 240 000 zł
- Termin składania ofert
- 6 lipca 2026, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3300, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
02 czerwca 2026
Termin ofert: 6 lipca 2026 09:00 - Sprostowanie
26 czerwca 2026
Nowy termin: 13 lipca 2026 09:00Zmienia wersję 377881-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem jest kompleksowe przygotowanie dokumentacji technicznej (w tym geotechnicznej, środowiskowej i kosztorysowej) oraz wywalczenie wszystkich zgód administracyjnych pod budowę zbiornika retencyjnego na rzece Ścinawa Niemodlińska, z naciskiem na uzyskanie decyzji, a nie tylko opracowanie projektów. Warunkiem twardym jest realizacja w ciągu 36 miesięcy, co obejmuje zarówno prace projektowe, jak i procedury uzgodnieniowe z urzędami (w tym ocena oddziaływania na środowisko).
- 2
ZakresInwestycja dotyczy zbiornika w Piorunkowicach (woj. opolskie, granica gmin Korfantów i Prudnik) i wpisuje się w szerszy program przeciwpowodziowy dla zlewni Nysy Kłodzkiej, dokumentacja musi uwzględniać zarówno cele ochrony przed powodzią, jak i retencjonowanie wód dla zasobów podziemnych/ekosystemu.
- 3
ZakresZamawiający (Wody Polskie z centrali w Warszawie) nie dzieli zamówienia na części, całość jest jednorazowo przydzielana jednemu wykonawcy, co wyklucza podział zadań między podwykonawców w trakcie realizacji.
- 4
WarunkiWykonawca musi dysponować doświadczeniem i zasobami do prowadzenia nadzoru autorskiego nad dokumentacją przez cały okres 36 miesięcy, w tym koordynacji uzgodnień międzyinstytucjonalnych (wymienione w SWZ kody CPV obejmują także nadzór projektowy i oceny środowiskowe).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie |
| Adres | ul. Tytusa Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych decyzji niezbędnych do realizacji zadania pn.: „Budowa zbiornika Ścinawa na rzece Ścinawa Niemodlińska w miejscowości Piorunkowice, gmina Korfantów i Prudnik” |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania |
| Dodatkowe kody CPV | 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne; 71250000; 71313400-9 - Ocena wpływu projektu budowlanego na środowisko naturalne; 71242000; 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 8 130 081 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie 240 000,00 PLN (słownie: dwieście czterdzieści tysięcy złotych). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-06 09:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Pzp) oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, w trybie przetargu nieograniczonego.
- 2.Zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
- 3.Poza podstawami wykluczenia wskazanymi w pkt 2.1.6 w postępowaniu zastosowanie ma również przepis art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
- 4.Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia niniejszego postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, jakie zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane w całości lub w części. Zamawiający uprawniony jest do unieważnienia postępowania z ww. przesłanki na każdym jego etapie i w odniesieniu zarówno do wybranych, jak i wszystkich części zamówienia. W przypadku unieważnienia postępowania na podstawie ww. przesłanki, Wykonawcom nie przysługuje zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.