ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

62.2026 // 12157/2026 Usług grupowego ubezpieczenia nażycie pracowników i członków rodzin pracowników Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Zamawiający Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „62.2026 // 12157/2026 Usług grupowego ubezpieczenia nażycie pracowników i członków rodzin…”. Termin składania ofert minął 29 czerwca 2026, 09:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we WrocławiuWrocław, Dolnośląskieopublikowano 28 maja 2026
Termin składania ofert
29 czerwca 2026, 09:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    28 maja 2026

    Termin ofert: 29 czerwca 2026 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    13 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresZamawiający wykluczy wykonawcę skazanego prawomocnie za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu (art. 286 KK), korupcję (art. 228–230a KK) lub przestępstwa skarbowe, a także za czyny związane z powierzaniem wykonywania pracy cudzoziemcom bez wymaganych zezwoleń (art. 9 i 10 ustawy z 2012 r.).

  • 2

    ZakresPrzedmiotem jest grupowe ubezpieczenie na życie dla pracowników Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i ich rodzin, ale zamawiający nie gwarantuje, że wszyscy pracownicy przystąpią, liczba ubezpieczonych może się zmieniać w trakcie 36-miesięcznej umowy, a zamawiający nie płaci składek za osoby, które zrezygnują.

  • 3

    ZakresDane o strukturze wiekowo-płciowej ubezpieczanych oraz szczegółowe warunki ubezpieczenia są poufne i dostępne tylko po złożeniu wniosku o udostępnienie, wykonawca musi zobowiązać się do zachowania tajemnicy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Adres

Wybrzeże L. Pasteura 1, 50-367 Wrocław

Region (NUTS)

PL514 – Dolnośląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

62.2026 // 12157/2026 Usług grupowego ubezpieczenia nażycie pracowników i członków rodzin pracowników Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

66511000-5 - Usługi ubezpieczeń na życie

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PunktPoleWartość
1.Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, Zamawiający z postępowania wykluczy Wykonawcę

6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 Pzp, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego Wykonawcy lub podmiotu, który należy z Wykonawcą do tej samej grupy 1. Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c i pkt 2 Pzp, z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 Ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. 1. Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g i pkt 2 Pzp, z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego lub przestępstwo skarbowe, – lub za odpowiedni czyn zabroniony okr 1. Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp, z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wy 1. Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 3 Pzp, z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykona 1. Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c, g i pkt 2 i 4 Pzp z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: c) o którym mowa w art. 47 Ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, g) przeciwko obrotowi gospoda 1. Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc 1. Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b i f oraz pkt 2 Pzp, z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, f) powierzenia wykonywania pracy małol 1. Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d oraz pkt. 2 Pzp, z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, 1. Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e oraz pkt 2 Pzp, z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu pope

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-06-29 09:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
  2. 2.
    W przypadku, o którym mowa w pkt 1, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
  3. 3.
    Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
  4. 4.
    Wykonawcy występujący wspólnie w rozumieniu art. 58 ustawy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzieleniu zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Każdy z Wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o zamówienie zobowiązany jest złożyć oświadczenie potwierdzające, że spełnia warunki udziału w postępowaniu. Wszelka korespondencja odbywać się będzie wyłącznie z ustanowionym pełnomocnikiem Wykonawców występujących wspólnie. W przypadku wyboru oferty Wykonawców występujących wspólnie Zamawiający żąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarnie odpowiedzialność prawną za realizację zamówienia. Problematykę zobowiązań solidarnych w zakresie nie uregulowanym przez umowę między Wykonawcami regulują przepisy Kodeksu cywilnego.
  5. 5.
    Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 Pzp, zastrzega, że najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 2 Pzp, będzie żądał oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.
  6. 6.
    Termin związania ofertą wynosi 90 dni tj. do dnia 26.09.2026 r.
  7. 7.
    Zamawiający wskazuje daty wykonania umowy, ponieważ jest to uzasadnione obiektywną przyczyną (świadczenie usługi będącej przedmiotem niniejszego postępowania ma charakter ciągły, a obecna umowa dotycząca tego samego przedmiotu zamówienia, obowiązuje do 31.10.2026 r.).
  8. 8.
    Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
  9. 9.
    Zamawiający przewiduje możliwość zawarcia w okresie trwania umowy zamówienia polegającego na powtórzeniu usług podobnych do zamówienia podstawowego stanowiących 10% zamówienia podstawowego. Zamówienie udzielane będzie na usługi zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego w trybie zamówień z wolnej ręki, po spełnieniu przesłanek z art. 214 ust.1 pkt. 7 ustawy.
    W szczególności mogą one zostać wykorzystane w następujących sytuacjach/ przypadkach:
    - koniecznie zabezpieczenie ciągłości umowy ubezpieczenia w przypadku zagrożenia ochrony ubezpieczeniowej związanej z procedowaniem nowego postępowania (brak rozstrzygnięcia postępowania na kolejny okres)
    - wzrost zatrudnienia
    - przystąpienie dotychczas nieubezpieczonych.
    cd. Podstaw wykluczenia:
    Naruszenie zobowiązań wynikających wyłącznie z krajowych przesłanek wykluczenia:
  10. 6.
    Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 4, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w ppkt. 3.3) zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Zapisy pkt. 5 stosuje się.
  11. 7.
    Zgodnie z treścią art. 5k ust. 1 rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)–e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 i 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem:
  12. 1)
    obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji;
  13. 2)
    osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w ppkt. 1; lub
  14. 3)
    osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w ppkt. 1 lub 2, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66511000-5Usługi ubezpieczeń na życie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 29.06.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66511000-5 - Usługi ubezpieczeń na życie. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.