Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Cyfryzacja Zarządu Dróg Powiatowych – Powiat Zawierciański
Zamawiający Powiat Zawierciański - Zarząd Dróg Powiatowych w Zawierciu (Zawiercie, Śląskie) prowadził postępowanie „Cyfryzacja Zarządu Dróg Powiatowych – Powiat Zawierciański”. Termin składania ofert minął 22 czerwca 2026, 09:00.
- Termin składania ofert
- 22 czerwca 2026, 09:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 263 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=382, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
18 maja 2026
Termin ofert: 22 czerwca 2026 09:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
27 maja 2026
Zmienia wersję 337405-2026
- Sprostowanie
15 czerwca 2026
Nowy termin: 30 czerwca 2026 11:00Zmienia wersję 361187-2026
Otwórz ogłoszenie → - Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
30 czerwca 2026
Nowy termin: 30 lipca 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Wynik postępowania
10 lipca 2026
1 ofertaOtwórz ogłoszenie → - Sprostowanie
29 lipca 2026
Nowy termin: 6 sierpnia 2026 11:00Zmienia wersję 446060-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem jest kompleksowa cyfryzacja Zarządu Dróg Powiatowych w Zawierciu: od digitalizacji analogowych danych przestrzennych dróg, przez budowę platformy IT z e-usługami (w tym aplikacje back-office), po zakup sprzętu, szkolenia pracowników i promocję, wszystko w jednym zamówieniu bez podziału na osobne kontrakty. Najważniejszy nieoczywisty warunek: wykonawca musi samodzielnie pozyskać dane niezbędne do świadczenia e-usług (etap 2), co obejmuje także digitalizację danych analogowych na potrzeby systemu.
- 2
ZakresSzkolenia pracowników (etap 6) są obowiązkowym elementem zamówienia, co oznacza, że wykonawca musi przewidzieć w ofercie koszty i harmonogram szkoleń dostosowanych do wdrożonego systemu, bez możliwości ich pominięcia lub przeniesienia na zamawiającego.
- 3
ZakresCała dokumentacja techniczna, w tym szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i projekt umowy, znajduje się wyłącznie na zewnętrznej Platformie Zakupowej (link w ogłoszeniu), bez możliwości uzyskania tych materiałów bezpośrednio od zamawiającego.
- 4
ZakresRealizacja dotyczy wyłącznie Powiatu Zawierciańskiego (woj. śląskie), ale zamawiający to Krajowa Izba Odwoławcza z Warszawy, co oznacza, że umowa będzie podpisywana i rozliczana centralnie, a nie lokalnie w Zawierciu.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| NIP | 5262239325 |
| Adres | ul. Postępu, 02-676 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Cyfryzacja Zarządu Dróg Powiatowych – Powiat Zawierciański |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 72212000-4 - Usługi programowania oprogramowania aplikacyjnego |
| Dodatkowe kody CPV | 48600000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne; 72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania; 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania; 72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania; 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne; 79632000-3 - Szkolenie pracowników; 31700000; 71355000-1 - Usługi pomiarowe |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1.Wybrany wykonawca zobowiązany będzie w terminie do dnia zwarcia umowy, wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie albo maksymalnej wartości nominalnej, w jednej lub w kilku formach określonych w art. 450 ust. 1 ustawy PZP. 2. Zabezpieczenie w pieniądzu Wykonawca jest zobowiązany do wpłacenia przelewem w określonej w niniejszym rozdziale wysokości i na poniżej rachunek: BNP Paribas Bank Polska S.A. Numer rachunku: 53 1600 1462 1016 7904 9000 0029 z dopiskiem: zabezpieczenie umowy do postępowania: „Cyfryzacja Zarządu Dróg Powiatowych – Powiat Zawierciański”. Nr postępowania SRZP261-0017/26.3. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formach określonych w art. 450 ust. 2 ustawy PZP.4. Zabezpieczenie wnoszone w postaci poręczenia lub gwarancji musi zawierać następujące elementy: 1) nazwę Wykonawcy i jego siedzibę (adres), 2) nazwę Beneficjentów (Zamawiających), tj. Powiat Zawierciański - Zarząd Dróg Powiatowych w Zawierciu, ul. Sienkiewicza 34, 42-400 Zawiercie; 3) nazwę Gwaranta lub Poręczyciela; 4) określać wierzytelność, która ma być zabezpieczona gwarancją, zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozdziale; 5) sformułowanie zobowiązujące Gwaranta do nieodwołalnego i bezwarunkowego zapłacenia kwoty zobowiązania na pierwsze żądanie zapłaty, w przypadku gdy w szczególności: Wykonawca nie wykonał lub nienależycie wykonał przedmiot zamówienia objęty umową. Gwarant nie może także uzależniać dokonania zapłaty od spełnienia jakichkolwiek dodatkowych warunków lub też od przedłożenia jakiejkolwiek dokumentacji. W przypadku przedłożenia gwarancji nie zawierającej wymienionych elementów, bądź posiadającej jakiekolwiek dodatkowe zastrzeżenia, Zamawiający uzna, że wykonawca nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 5. Zamawiający zwróci zabezpieczenie należytego wykonania przedmiotu umowy na zasadach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy Załącznik nr 15 do SWZ. 6. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy. 7. Jeżeli okres na jaki ma zostać wniesione zabezpieczenie przekracza 5 lat, zabezpieczenie w pieniądzu wnosi się na cały ten okres, a zabezpieczenie w innej formie wnosi się na okres nie krótszy niż 5 lat, z jednoczesnym zobowiązaniem się wykonawcy do przedłużenia zabezpieczenia lub wniesienia nowego zabezpieczenia na kolejne okresy. 8. W przypadku nieprzedłożenia lub niewniesienia nowego zabezpieczenia najpóźniej na 30 dni przed upływem terminu ważności dotychczasowego zabezpieczenia wniesionego w innej formie niż w pieniądzu, zamawiający zmienia formę na zabezpieczenie w pieniądzu, poprzez wypłatę kwoty z dotychczasowego zabezpieczenia. Powyższe uprawnienie musi gwarantowi i wprost wynikać z gwarancji należytego wykonania umowy. Wypłata kwoty z dotychczasowego zabezpieczenia następuje nie później niż w ostatnim dniu ważności dotychczasowego zabezpieczenia. 9. Zabezpieczenie złożone w formach innych niż pieniężna nie może zawierać klauzuli warunkującej zapłatę przez gwaranta lub poręczyciela należnej kwoty, polegającej na zapisie, że żądanie zapłaty powinno być przekazane za pośrednictwem banku prowadzącego rachunek Zamawiającego, który potwierdzi podpisy złożone na żądaniu wypłaty lub polegającej na żądaniu dostarczenia kserokopii wzorów podpisów z banku prowadzącego rachunek Zamawiającego. 10. W przypadku wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie gwarancji lub poręczenia, przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione przez jednego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia pod warunkiem, że z dokumentu zabezpieczenia należytego wykonania umowy będzie wynikało, iż wykonawca ten działa na podstawie pełnomocnictwa udzielonego mu przez pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku z dokumentu gwarancji lub poręczenia musi wynikać, że zabezpieczenie należytego wykonania umowy składane jest w imieniu wszystkich, wymienionych w dokumencie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz, że zamawiający będzie mógł zaspokoić swoje roszczenia w przypadku uchybienia któregokolwiek z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-22 09:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).