Zakup i dostawa 1 szt. ambulansu wraz z wyposażeniem dla Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu
Zamawiający Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu (Mielec, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Zakup i dostawa 1 szt. ambulansu wraz z wyposażeniem dla Podkarpackiej Stacji Pogotowia…”. Termin składania ofert minął 23 czerwca 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 23 czerwca 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 298 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=735, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~1,9 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
26 maja 2026
Termin ofert: 23 czerwca 2026 10:00 - Wynik: wybrano wykonawcę
14 lipca 2026
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji to 30 dni od podpisania umowy, a miejsce wydania pojazdu to siedziba wykonawcy, oznacza to konieczność gotowości logistycznej do szybkiej dostawy i ewentualnego transportu do Mielca na własny koszt.
- 2
RyzykoPrzedmiotem jest zakup jednego fabrycznie nowego ambulansu typu C (z zabudową medyczną i pełnym wyposażeniem), warunkiem jest gwarancja na cały pojazd i sprzęt, a także dostawa w stanie wolnym od wad; zamawiający odrzuca pojazdy używane, zmodernizowane lub z wyposażeniem niefabrycznym.
- 3
ZakresAmbulans musi spełniać szczegółowe parametry techniczne i użytkowe opisane w Załączniku nr 1 do SWZ (dotyczące samochodu bazowego, przedziału medycznego i sprzętu medycznego), które są kluczowe do oceny oferty, bez ich dokładnego dopasowania oferta nie zostanie rozpatrzona.
- 4
ZakresWykonawca musi złożyć formularz parametrów technicznych i użytkowych jako dowód spełnienia wymagań, brak tego dokumentu lub niezgodność z załącznikami dyskwalifikuje ofertę.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu |
| NIP | 8171945415 |
| Adres | ul. Żeromskiego 22, 39-300 Mielec |
| Region (NUTS) | PL824 – Podkarpackie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup i dostawa 1 szt. ambulansu wraz z wyposażeniem dla Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34114100-0 - Pojazdy pogotowia |
| Dodatkowe kody CPV | 33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne; 50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- /Podstawy wykluczenia z postępowania/ 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawcę w przypadkach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy, tj.: 1.1. będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej a
- /Podstawy wykluczenia z postępowania - ciąg dalszy poprzedniej sekcji/ 2. Zamawiający z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczy również Wykonawcę: 2.1. w przypadku określonym w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, tj. Wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego akt
- /Podstawy wykluczenia z postępowania - ciąg dalszy poprzedniej sekcji/ 2.5. w przypadku określonym w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z
- /Dokumenty wymagane w postępowaniu/ 1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć Ofertę według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 2 do SWZ oraz załączyć do oferty aktualne na dzień składania ofert następujące oświadczenia i dokumenty: 1.1. oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału
- /Dokumenty wymagane w postępowaniu - ciąg dalszy poprzedniej sekcji/ 2. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania, na wezwanie Zamawiającego zobowiązany jest złożyć w terminie wskaz
- /Dokumenty wymagane w postępowaniu - ciąg dalszy poprzedniej sekcji/ 3. Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej: 3.1. zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 2 pkt. 2.1 składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, al
- Przedmiotowe środki dowodowe wymagane w postępowaniu 1. Na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania oraz cechy, Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych: a) Formularz parametrów wymaganych (techniczno-użytkowych), sporządzony zgodnie
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-23 10:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Wymagania dotyczące komunikacji pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcami | 1) W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej - platformy przetargowej dostępnej pod adresem https://pogotowie-mielec.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html bezpośredni link do postępowania: https://pogotowie-mielec.logintrade.net/zapytania_email,231771,3e3156d0273bf7abd74831c36079d8e3.html 2) Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie korzystania z platformy przetargowej oraz Instrukcjach dostępnych pod adresem platformy przetargowej w zakładkach „Regulamin” oraz „Instrukcje” (w postępowaniu mają zastosowanie następujące instrukcje: Rejestracja Wykonawcy na Platformie; Wymagania techniczne; Zadawanie pytań do postępowania; Udział w przetargu nieograniczonym). 3) Wymagania techniczne, jakim musi odpowiadać sprzęt komputerowy Wykonawcy, aby móc korzystać z Platformy: - Dopuszczalne przeglądarki internetowe: Edge; Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera.; - Pozostałe wymagania techniczne: dostęp do sieci Internet; obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest – ajax; włączona obsługa JavaScript; zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s; zainstalowany Acrobat Reader; zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 Update 24 lub nowszy. 4) Zamawiający poniżej przedstawia informację o kodowaniu i oznaczeniu czasu przekazania danych na platformie przetargowej: - czas zapisywany jest w formacie YYYY-MM-DD HH:MM:SS. - w przypadku Wykonawcy niezalogowanego na platformie przetargowej czas przekazania danych jest to czas, w którym zostanie potwierdzone złożenie oferty lub dokumentu przez Wykonawcę. W przypadku wybrania opcji złożenia oferty bez logowania, potwierdzenie odbywa się poprzez kliknięcie w link dostępny w wiadomości mailowej, wysłanej automatycznie po złożeniu oferty lub dokumentu. - w przypadku Wykonawcy zalogowanego na platformie przetargowej, czas przekazania danych jest to czas wysłania dokumentu lub oferty przez platformę przetargową. 5) Do połączenia używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. 6) Pliki składane przez Wykonawców jako oferta są automatycznie szyfrowane na serwerze platformy przetargowej. Dla zaszyfrowanych plików po pobraniu i otwarciu, nie jest możliwe odczytanie ich treści. Pobranie i odczytanie zaszyfrowanych plików będzie dostępne tylko dla Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. 2. Otwarcie ofert następuje poprzez użycie mechanizmu do odszyfrowania ofert dostępnego na platformie przetargowej Zamawiającego. W przypadku awarii systemu teleinformatycznego która powoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii. 3. Termin do którego oferta musi pozostać ważna: 10.09.2026 r. (80 dni – liczonych od terminu składania ofert. Pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert.) Istotne postanowienia umowy, zawiera załączony do SWZ Projekt umowy stanowiący Załącznik Nr 5. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).