Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-05-22 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Zakup i sukcesywna dostawa sprzętu jednorazowego użytku część2

Zamawiający Państwowy Instytut Medyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Zakup i sukcesywna dostawa sprzętu jednorazowego użytku część2”. Termin składania ofert minął 28 maja 2026, 09:00.

Otwórz na TED
Termin składania ofert
28 maja 2026, 09:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 904 191 zł
Konkurencyjność
~4,8 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin realizacji: 24 miesięcy.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.

  • 3

    ZakresDostępne dla MŚP; sukcesywna dostawa przez 24 miesiące; ryzyko opóźnień w realizacji z powodu specyfiki medycznej; unikalne wymagania techniczne opisane w załącznikach do SWZ.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Państwowy Instytut Medyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

NIP

5214004558

Adres

Wołoska 137, 02-507 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Zakup i sukcesywna dostawa sprzętu jednorazowego użytku część2

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33140000-3 - Materiały medyczne

Dodatkowe kody CPV

33161000-6 - Urządzenia elektrochirurgiczne; 33194000-6 - Urządzenia i przyrządy do transfuzji i infuzji; 33157000-5 - Urządzenia do terapii gazowej i oddechowej; 33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne; 33100000-1 - Urządzenia medyczne; 33141110-4 - Opatrunki; 33169000-2 - Przyrządy chirurgiczne; 33141200-2 - Cewniki; 33191000; 33124100-6 - Urządzenia diagnostyczne; 33793000-5 - Laboratoryjne wyroby szklane; 33192500-7 - Probówki

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • (Art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 ustawy Pzp, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należ
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46 i 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o s
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego lub przestępstwo skarbowe lub jeśli za te przestępstwa prawomocnie sk
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit c ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 47 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie. (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit g i pkt 2 us
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b i f i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego,
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu po
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykona
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-05-28 09:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Wzór oferty elektronicznej
  2. 2.
    Informacja wykonawcy o obowiązku podatkowym
  3. 3.
    Jednolity europejski dokument zamówienia
  4. 4.
    Oświadczenie wykonawcy dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia (procedura pełna)
  5. 5.
    Foldery
    Wykaz dokumentów składanych na wezwanie zamawiającego:
  6. 1.
    Informacja z odpowiedniego reejestru lub inny równoważny dokument 2024
  7. 2.
    Oświadczenie wykonawcy w sprawie grupy kapitałowej
  8. 3.
    Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym
  9. 4.
    Informacja z Krajowego Rejestru Karnego
    Warunki udziału w postępowaniu:
    Zamawiający informuje, że zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2025/1197 oraz opinią UZP z dnia 28.07.2025 r. obowiązek wykluczenia wykonawców pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej stosuje się, gdy łączna wartość poszczególnych części zamówienia na wyroby medyczne objęte kodami CPV od 33100000-1 do 33199000-1 wynosi co najmniej 5 000 000 EUR bez VAT, przy czym wymóg ten odnosi się do wartości całości zamówienia, a nie do wartości jego części. Zgodnie z art. 30 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, jeżeli zamawiający planuje udzielić zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania, wartością zamówienia jest łączna wartość poszczególnych części zamówienia. Po dokonaniu analizy Zamawiający oszacował, że łączna wartość wszystkich planowanych w roku dostaw wyrobów medycznych objętych ww. kodami CPV przekroczy kwotę 5 000 000 EUR.
    W związku z powyższym Zamawiający stosuje w niniejszym postępowaniu środek Instrumentu Zamówień Międzynarodowych (IZM). Wykluczy zatem wykonawcę podlegającego temu środkowi, w szczególności wykonawcę pochodzącego z Chińskiej Republiki Ludowej, a także odrzuci ofertę niespełniającą wymogów IZM, w tym ofertę, która nie zawiera zapewnienia, że w okresie realizacji zamówienia wyroby medyczne pochodzące z ChRL nie będą stanowiły więcej niż 50% całkowitej wartości zamówienia.
    Zamawiający stosuje środek IZM z wyłączeniem części zamówienia spełniających przesłanki z art. 6 ust. 5 rozporządzenia IZM, tj. wartość części jest mniejsza niż 80 000 EUR, a łączna wartość wyłączanych części nie przekracza 20% wartości całości zamówienia.
    Po dokonanej analizie:
    " Zadanie nr 20 (wartość szacowana ok. 160 839 EUR) przekracza próg 80 000 EUR - podlega IZM.
    " Pozostałe 28 zadań (łączna wartość szacowana ok. 647 500 EUR) spełniają na ten moment oba warunki - zostają wyłączone ze stosowania IZM.
    W konsekwencji, w zakresie 28 wyłączonych zadań nie wyklucza się wykonawców pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej, nie stosuje się limitu 50% dla towarów pochodzących z ChRL, ani nie wymaga się oświadczeń lub dowodów pochodzenia towarów z ChRL. W zakresie Zadania nr 20 stosuje się środek IZM na zasadach określonych w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2025/1197.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33140000-3Materiały medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
904 191 zł
Próbka: 169 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
383 800 zł2 341 537 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 957 737 zł
Źródło próbki
CPV 33140000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
383 800 zł
Mediana
904 191 zł
Górny kwartyl
2 341 537 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 28.05.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Państwowy Instytut Medyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33140000-3 - Materiały medyczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.