Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 326708-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

„Świadczenie usług w zakresie przygotowywania i dostarczania posiłków”

Zamawiający Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy (Trzebnica, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług w zakresie przygotowywania i dostarczania posiłków”. Termin składania ofert minął 5 czerwca 2026, 10:00. Wadium: 40 000 zł.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 359 197 zł
Wadium
40 000 zł
Termin składania ofert
5 czerwca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,7 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresUsługi przygotowywania i dostarczania całodziennych posiłków (diety, kaloryczność) dla pacjentów, osób towarzyszących i personelu w dwóch lokalizacjach: Szpital w Trzebnicy i oddział w Żmigrodzie.

  • 2

    ZakresZamówienie realizowane w całości (brak ofert częściowych), minimalna zdolność finansowa 550 000 zł brutto, wykluczenie wykonawców objętych sankcjami UE/Rosji lub art. 108/109 Pzp.

  • 3

    WarunkiWymagane uprawnienia do prowadzenia działalności w zakresie bezpieczeństwa żywności (wpis do rejestru zakładów), minimum 3-letnie doświadczenie dietetyka klinicznego w opracowywaniu jadłospisów dla pacjentów oraz przeszkolenie GHP/GMP.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

SZPITAL IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ W TRZEBNICY

NIP

9151523806

Adres

ul. Prusicka 53-55, 55-100 Trzebnica

Region (NUTS)

PL518 – Dolnośląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

„Świadczenie usług w zakresie przygotowywania i dostarczania posiłków”

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

Dodatkowe kody CPV

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-06-05 10:00

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Informacje dot. ochrony danych osobowych zawarte są w Rozdz. XXV SWZ. 2. Zamawiający żąda wniesienia wadium w kwocie 40 000 zł (słownie

czterdzieści tysięcy złotych 00/100) - Szczegółowy opis znajduje się w Rozdz. XXII SWZ. 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: 1.1. w art. 108 ust. 1 Pzp, 1.2. w art. 109 ust. 1 pkt. 4 Pzp, 1.3. w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie 1.4. w art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego udział mogą brać Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie: 1.1. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej wykazując, że posiadają wpis do rejestru zakładów, o którym mowa w art. 62 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. (Dz.U.2023.1448 t.j.) o bezpieczeństwie żywności i żywienia, prowadzonego przez właściwego powiatowego inspektora sanitarnego; W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek dotyczący uprawnień, o których mowa powyżej będzie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 1.2. sytuacji ekonomicznej lub finansowej, wykazując, że posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę min. 550 000,00 zł. brutto; 1.3. zdolności technicznej lub zawodowej, wykazując, że: 1.3.1. dysponują lub będą dysponować co najmniej jedną osobą – dietetykiem/dietetyczką (klinicznym/kliniczną), która: a) posiada wykształcenie wyższe kierunkowe w zakresie dietetyki lub żywienia człowieka, b) posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie żywienia pacjentów w podmiotach leczniczych, w tym w opracowywaniu jadłospisów dla diet leczniczych, c) posiada przeszkolenie z zakresu dobrej praktyki higienicznej (GHP), dobrej praktyki produkcyjnej (GMP) oraz zasad systemu HACCP, d) posiada przeszkolenie z zakresu standardu organizacji żywienia zbiorowego w podmiotach leczniczych. 1.3.2. wykonali, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych – wykonują, w okresie ostatnich trzech (3) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej 2 usługi, w tym: a) co najmniej jedną (1) usługę polegającą na przygotowywaniu i dostarczaniu całodziennych posiłków do placówki medycznej, realizowaną nieprzerwanie przez okres co najmniej 6 miesięcy, obejmującą żywienie co najmniej 150 osób dziennie, oraz b) co najmniej jedną (1) usługę polegającą na przygotowywaniu i dostarczaniu całodziennych posiłków do placówki medycznej, realizowaną nieprzerwanie przez okres co najmniej 6 miesięcy, obejmującą żywienie co najmniej 100 osób dziennie. Przez jedną usługę Zamawiający rozumie: a) świadczenie usług w ramach jednej umowy, lub b) świadczenie kilku usług realizowanych w ramach kilku umów równolegle przez okres co najmniej 6 miesięcy, pod warunkiem, że łączna liczba żywionych osób w okresie równoległej realizacji usług odpowiada wymaganej liczbie osób dziennie. . 3. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) Oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U.2023.1689 ze zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wg załącznika nr 9 do SWZ); 2) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 3) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, 4) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, 5) w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: potwierdzenie posiadania wpisu do rejestru zakładów, o którym mowa w art. 62, ust. 1, pkt 1 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. (Dz.U.2023.1448 t.j.) o bezpieczeństwie żywności i żywienia prowadzonego przez właściwego powiatowego inspektora sanitarnego 6) w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej: informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy na kwotę min. 550 000,00 zł. brutto, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert. 7) w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej: a) wykaz osób (wg załącznika nr 6 do SWZ), skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Obowiązkiem Wykonawcy jest przedstawienie w wykazie: minimum jednej osoby – dietetyka/dietetyczki (klinicznego/klinicznej), która: • posiada wykształcenie wyższe kierunkowe w zakresie dietetyki lub żywienia człowieka, • posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie żywienia pacjentów w podmiotach leczniczych, w tym w opracowywaniu jadłospisów dla diet leczniczych, • posiada przeszkolenie z zakresu dobrej praktyki higienicznej (GHP), dobrej praktyki produkcyjnej (GMP) oraz zasad systemu HACCP, • posiada przeszkolenie z zakresu standardu organizacji żywienia zbiorowego w podmiotach leczniczych. b) wykaz usług (wg załącznika nr 7 do SWZ) wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. Obowiązkiem Wykonawcy jest przedstawienie w wykazie co najmniej dwóch (2) usług, w tym: a) co najmniej jedną (1) usługę polegającą na przygotowywaniu i dostarczaniu całodziennych posiłków do placówki medycznej, realizowaną nieprzerwanie przez okres co najmniej 6 miesięcy, obejmującą żywienie co najmniej 150 osób dziennie, oraz b) co najmniej jedną (1) usługę polegającą na przygotowywaniu i dostarczaniu całodziennych posiłków do placówki medycznej, realizowaną nieprzerwanie przez okres co najmniej 6 miesięcy, obejmującą żywienie co najmniej 100 osób dziennie. 4. Przedmiotowe środki dowodowe: W celu potwierdzenia zgodności oferowanych usług z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą: 1) Aktualną decyzję właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego zatwierdzająca zakład (kuchnię) przeznaczoną do przygotowywania posiłków oraz dokument potwierdzający spełnianie wymagań sanitarnych przez środki transportu wykorzystywane do realizacji zamówienia.; 2) dokument potwierdzający wdrożenie i stosowanie systemu HACCP w miejscu przygotowywania posiłków wraz z procedurami GHP/GMP. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55321000-6Usługi przygotowywania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
359 197 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 642 zł661 561 zł
Rozstęp międzykwartylowy
462 920 zł
Źródło próbki
CPV 55321000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 642 zł
Mediana
359 197 zł
Górny kwartyl
661 561 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 05.06.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Trzebnica.
Tak. Wadium określono na 40 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.