Dostawa i regeneracja segmentów szczotek do oczyszczarek lotniskowych.
Zamawiający Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o. (Balice, Małopolskie) prowadził postępowanie „Dostawa i regeneracja segmentów szczotek do oczyszczarek lotniskowych”. Termin składania ofert minął 10 czerwca 2026, 08:00. Wadium: 40 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 40 000 zł
- Termin składania ofert
- 10 czerwca 2026, 08:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=909, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
28 kwietnia 2026
Termin ofert: 1 czerwca 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
18 maja 2026
Nowy termin: 10 czerwca 2026 08:00Zmienia wersję 290665-2026
- Wynik postępowania
24 lipca 2026
2 ofertyOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji: 30 miesięcy.
- 2
ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa i regeneracja segmentów szczotek do oczyszczarek lotniskowych.
- 3
WarunkiDozwolone oferty częściowe (Część A i/lub Część B), preferowani wykonawcy z doświadczeniem w branży lotniskowej; ryzyko związane z koniecznością utrzymania ciągłości dostaw w okresie 30 miesięcy.
- 4
KryteriaWadium w wysokości 40 000 zł, utrzymywane do upływu terminu związania ofertą; kryterium oceny: wyłącznie cena brutto za całość zamówienia (przetarg nieograniczony).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o. |
| NIP | 6761336952 |
| Adres | ul. Kpt. M. Medweckiego 1, 32-083 Balice |
| Region (NUTS) | PL214 – Małopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa i regeneracja segmentów szczotek do oczyszczarek lotniskowych. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34921000-9 - Sprzęt do konserwacji dróg |
| Dodatkowe kody CPV | 34960000-4 - Urządzenia lotniskowe; 50230000-6 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji i podobne usługi osprzętu dróg i innego sprzętu |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 40 000 (słownie: czterdzieści tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą. 3. Termin związania ofertą określony został w Rozdziale XII SWZ. 4. Oferta musi być zabezpieczona wadium od dnia otwarcia ofert co oznacza, że pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert. 5. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. 6. Forma wadium. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 6.1. pieniądzu; 6.2. gwarancjach bankowych; 6.3. gwarancjach ubezpieczeniowych; 6.4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98 z późn. zm.). 7. Wadium wnoszone w postaci pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy wskazany w Rozdziale I SWZ. W tytule przelewu należy wpisać „Wadium w postępowaniu znak MPL/PF/FZ/241/3/04/26 część A” (Prosimy o podanie w ofercie nazwy banku, numeru konta, na który należy zwrócić pieniądze). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-10 08:00 |
Informacje dodatkowe
Rozliczenia dokonywane będą w walucie PLN zgodnie z zapisami Wzoru Umowy.
- 1.Termin wykonania zamówienia podany w ogłoszeniu jest szacunkowy. Umowa obowiązywać będzie od dnia podpisania do 31.12.2028 r. zgodnie z SWZ.
- 2.Zamawiający informuje, że o udzielenie zamówienia nie mogą ubiegać się Wykonawcy, o których mowa w art. 16b. PZP.
- 3.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy,
którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →