Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość wybranych ofert
1 626 215 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    Usługi Leśne Krzysztof Szczepański· Człopa
    Cena wybranej oferty
    449 248 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 5
    Usługi Leśne Krzysztof Szczepański· Człopa
    Cena wybranej oferty
    768 905 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3
    Usługi Leśne Krzysztof Szczepański· Człopa
    Cena wybranej oferty
    408 062 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
7 ofert(łącznie na 3 części)
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Usługi gospodarki rezerwatowej na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego w 2026 roku

Zamawiający Drawieński Park Narodowy (Drawno, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługi gospodarki rezerwatowej na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego w 2026 roku”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość ofert: 1 626 215 zł. Złożono 7 ofert.

Łączna wartość ofert
1 626 215 zł
Liczba ofert
7 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano 2 wykonawców: Usługi Leśne Krzysztof Szczepański (Człopa) oraz Usługi Leśne Stanisław Juszczak (Dębołęka).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 1 626 214,83 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Drawieński Park Narodowy

NIP

5941600692

Adres

ul. Leśników 2, 73-220 Drawno

Region (NUTS)

PL427 – Zachodniopomorskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Usługi gospodarki rezerwatowej na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego w 2026 roku

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

77200000-2 - Usługi leśnictwa

Dodatkowe kody CPV

77210000-5 - Usługi pozyskiwania drewna; 77211000-2 - Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna; 77211600-8 - Sadzenie drzew; 77230000-1 - Usługi doraźne dotyczące leśnictwa; 77231000-8 - Usługi gospodarki leśnej; 77231200-0 - Usługi zwalczania szkodników leśnych; 75251120-7 - Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów; 77110000-4 - Usługi doraźne produkcji rolnej

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Część RES-0001 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część RES-0001 – Liczba złożonych ofert

3

Część RES-0002 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część RES-0002 – Liczba złożonych ofert

2

Część RES-0003 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część RES-0003 – Liczba złożonych ofert

2

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Zamawiający zgodnie z art. 95 Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1465).
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień , o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 Pzp, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dla pakietów nr 1-3.
Wykaz oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych znajduje się w rozdziale 9 SWZ.
Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych znajduje się w rozdziale 24 SWZ.
Wykluczenie wykonawcy następuje również na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 ze zm.),

Data 01.04.2026 jest datą szacunkową podpisania umowy. Termin realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy w ciągu 261 dni, jednakże nie dłużej niż 18.12.2026 roku.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77200000-2Usługi leśnictwa
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
16 966 582 zł
Próbka: 295 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
4 703 515 zł23 707 974 zł
Rozstęp międzykwartylowy
19 004 459 zł
Źródło próbki
CPV 77200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
4 703 515 zł
Mediana
16 966 582 zł
Górny kwartyl
23 707 974 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Drawieński Park Narodowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Drawno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 626 215 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77200000-2 - Usługi leśnictwa. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Leśne Krzysztof Szczepański (Człopa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.