Rozwój elektronicznych usług publicznych i systemów informacji przestrzennej w gminie Besko.
Zamawiający Gmina Besko (Besko, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Rozwój elektronicznych usług publicznych i systemów informacji przestrzennej w gminie…”. Termin składania ofert minął 17 czerwca 2026, 08:00. Wadium: 30 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 487 650 zł
- Wadium
- 30 000 zł
- Termin składania ofert
- 17 czerwca 2026, 08:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=116, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
12 maja 2026
Termin ofert: 17 czerwca 2026 08:00 - Sprostowanie
16 czerwca 2026
Nowy termin: 22 czerwca 2026 10:00Zmienia wersję c39d1421-258d-4bb7-be0b-83d474356980-03
Otwórz ogłoszenie → - Wynik postępowania
29 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresRozwój elektronicznych usług publicznych i systemów informacji przestrzennej w gminie Besko, obejmujący m.in. rozbudowę portalu e-usługowego, integrację systemów dziedzinowych, digitalizację dokumentów, dostawę 20 zestawów komputerowych z oprogramowaniem, 2 przełączników sieciowych, serwera, macierzy dyskowej oraz licencji oprogramowania.
- 2
WarunkiOferty częściowe niedozwolone; preferowani wykonawcy z doświadczeniem w projektach dla JST; ryzyko opóźnień związane z integracją wielu systemów; unikalne wymagania: opracowanie API dla zasobów ISP oraz wdrożenie usług z zakresu gospodarki komunalnej.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | GMINA BESKO |
| NIP | 6871783988 |
| Adres | ul. ul. Podkarpacka 5, 38-524 Besko |
| Region (NUTS) | PL821 – Podkarpackie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Rozwój elektronicznych usług publicznych i systemów informacji przestrzennej w gminie Besko. |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania |
| Dodatkowe kody CPV | 72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu; 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne; 48422000-2 - Zestawy pakietów oprogramowania; 48600000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne; 48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe; 80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego; 72300000-8 - Usługi w zakresie danych; 48820000-2 - Serwery; 30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych; 32420000-3 - Urządzenia sieciowe; 30213000-5 - Komputery osobiste; 30231300-0 - Monitory ekranowe |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1 Wykonawca w terminie do upływu terminu składania ofert wniesie wadium w wysokości: 30 000,00 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych). 2 Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach: 1) pieniądza, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy musi być zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572). Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy zamawiającego prowadzony przez BNP Paribas Bank Polska S.A. Nr konta bankowego: 63 1600 1462 1711 6528 8000 0001 w tytule przelewu należy wpisać „Wadium - SR.271.7.2026”. UWAGA: Wadium wnoszone w pieniądzu ściśle z dyspozycją art. 97 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego . W myśl art. 63. ust. 3 pkt.1 ustawy Prawo bankowe z dnia 29 sierpnia 1997 (t.j. Dz. U z 2002 Nr 72 poz. 665) polecenie przelewu jest jedną z form rozliczenia bezgotówkowego. Zgodnie z art. 63c Prawa bankowego polecenie przelewu stanowi udzieloną bankowi dyspozycję dłużnika obciążenia jego rachunku określoną kwotą i uznania tą kwotą rachunku wierzyciela. Oznacza to, że wpłata gotówkowa wadium wnoszona na poczcie lub w banku nie stanowi polecenia przelewu w rozumieniu wyżej cytowanych artykułów. 3 Wadium wniesione w formie gwarancji ubezpieczeniowej lub bankowej albo poręczenia musi w swej treści zawierać informacje o beneficjencie gwarancji lub poręczenia, przedmiocie gwarancji, wysokości wadium, okresie obowiązywania nie krótszym niż termin związania ofertą, informacje o podmiocie składającym ofertę oraz o przypadkach w których gwarancja lub poręczenie jest realizowane czyli kiedy wadium zostaje zatrzymane – art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Złożona gwarancja lub poręczenie musi mieć charakter bezwarunkowy i płatna na pierwsze żądanie. Wadium dla konsorcjum może być wniesione przez jednego z uczestników konsorcjum. 4 W przypadku wnoszenia wadium w innych niż „pieniądz” formach, wymagane jest załączenie do oferty oryginalnego dokumentu gwarancji/poręczenia w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub osobistym osób upoważnionych do jego wystawienia. 5 Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności: 1) upływu terminu związania ofertą; 2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; 3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 6 Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium wykonawcy: 1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 2) którego oferta została odrzucona; 3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza; 4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 7 Złożenie wniosku o zwrot wadium, o którym mowa w ust. 9. 7, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy prawo zamówień publicznych. 8 Zamawiający na podstawie art. 98 ust. 6 zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli: 1) wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej; 2) wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, którego oferta została wybrana. 9 Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. 10 Oferta nie zabezpieczona w wymaganym terminie wadium, spowoduje na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 14 odrzucenie oferty wykonawcy przez zamawiającego. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-17 08:00 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.