Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Najem lokomotywy spalinowej wraz ze świadczeniem usług utrzymania
Zamawiający PKP Intercity" S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Najem lokomotywy spalinowej wraz ze świadczeniem usług utrzymania”. Termin składania ofert minął 1 czerwca 2026, 10:30.
- Termin składania ofert
- 1 czerwca 2026, 10:30Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1477, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
05 maja 2026
Termin ofert: 1 czerwca 2026 10:30 - Sprostowanie
29 maja 2026
Nowy termin: 11 czerwca 2026 12:30Zmienia wersję 306258-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
04 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
RyzykoOferty częściowe niedozwolone; brak ograniczeń dla MŚP; ryzyko: brak gwarancji dostępności lokomotywy w okresie umowy; unikalne: brak.
- 2
ZakresNajem 1 lokomotywy spalinowej o prędkości eksploatacyjnej ≥160 km/h wraz z usługami utrzymania przez 24 miesiące w województwie mazowieckim.
- 3
WarunkiBrak wymagań technicznych/regulacyjnych w ogłoszeniu, szczegóły w SWZ (np. normy eksploatacyjne, certyfikaty bezpieczeństwa, doświadczenie w obsłudze taboru kolejowego).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | "PKP Intercity" S.A. |
| NIP | 5262544258 |
| Adres | Al. Jerozolimskie 142 A, 02-305 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Najem lokomotywy spalinowej wraz ze świadczeniem usług utrzymania |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34620000-9 - Tabor kolejowy |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-01 10:30 |
Informacje dodatkowe
- 1.Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia będą dokonywane w walucie PLN.
- 2.Zamawiający na poczet wykonania przedmiotu zamówienia nie przewiduje udzielenia zaliczki.
- 3.Szczegółowe warunki finansowe zamawiający określił w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią integralną część SWZ.
- 1.Warunki udziału w postępowaniu:
Zamawiający nie precyzuje w powyższym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. - 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy:
- 1)wobec których nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w:
a) art.108 ust. 1 Pzp (z wyłączeniem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust.1 pkt 2 Pzp, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp);
b) art. 109 ust. 1 pkt 1, 4– 10 Pzp;
c) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r. poz. 835);
d) art. 5 k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2025.2033 z 23.10.2025).
Więcej informacji o podstawach wykluczenia zamawiający zawarł w SWZ. - 2)spełnią warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 Pzp w zakresie:
a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym (zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie),
b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów (zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie),
c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej (zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie),
d) zdolności technicznej lub zawodowej (zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie). - 2.Wykonawca zobowiązany jest do dołączenia do oferty, Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) jako dowodu potwierdzającego, na dzień składnia ofert, brak podstaw wykluczenia, który tymczasowo zastępuje wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Sposób uzupełniana JEDZ i zakres uzupełnienia zamawiający wskazał szczegółowo w SWZ, dostępnej od dnia publikacji niniejszego ogłoszenia na stronie https://pkpintercity.eb2b.com.pl.
- 3.W celu potwierdzenia, iż wobec wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia wskazane w ust. 2 pkt 1, zamawiający wymaga złożenia na wezwanie zamawiającego podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1–7 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. z 2020 r. poz. 2415) oraz innych podmiotowych środków dowodowych niż określone powyżej, wskazanych w SWZ. Zamawiający wskazuje, że przysługuje mu uprawnienie do żądania powyższych podmiotowych środków dowodowych na każdym etapie postępowania, jeżeli będzie to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego jego przebiegu. Dodatkowo zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia w zakresie okoliczności wskazanych w ust. 2 pkt 1 lit. d powyżej.
Termin związania ofertą podany jako 90 dni należy rozumieć jako 29.08.2026 r.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →