Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Sukcesywne dostawy produktów leczniczych, preparatów specjalistycznych oraz środków do żywienia niemowląt dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wraz z użyczeniem pompy infuzyjnej.
Zamawiający Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach (Kielce, Świętokrzyskie) prowadził postępowanie „Sukcesywne dostawy produktów leczniczych, preparatów specjalistycznych oraz środków do…”. Termin składania ofert minął 1 czerwca 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 1 czerwca 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 2 313 614 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1108, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,7 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
30 kwietnia 2026
Termin ofert: 1 czerwca 2026 10:00 - Sprostowanie
27 maja 2026
Nowy termin: 8 czerwca 2026 10:00Zmienia wersję 299091-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
14 sierpnia 2026
16 ofert4 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
14 sierpnia 2026
21 ofert8 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
TerminOferty częściowe dozwolone (24 pakiety); preferencja dla MŚP; maksymalny termin realizacji zamówień: 5 dni roboczych od złożenia zamówienia; ryzyko niezrealizowania pełnego asortymentu z uwagi na sukcesywny charakter dostaw.
- 2
Zakrespakiety produktów leczniczych, preparatów specjalistycznych i środków do żywienia niemowląt (m.in. leki okulistyczne, immunoglobuliny, płyny infuzyjne, mleka modyfikowane, leki recepturowe) oraz 1 pompa infuzyjna do użyczenia w Pakiecie 6.
- 3
WarunkiWymagane certyfikaty CE, dopuszczenie do obrotu produktów leczniczych zgodnie z ustawą Prawo farmaceutyczne oraz wyrobów medycznych zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych (MDR/IVDR). Doświadczenie w dostawach produktów farmaceutycznych do placówek medycznych.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach |
| NIP | 9591291292 |
| Adres | ul. Grunwaldzka 45, 25-736 Kielce |
| Region (NUTS) | PL721 – Świętokrzyskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Sukcesywne dostawy produktów leczniczych, preparatów specjalistycznych oraz środków do żywienia niemowląt dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wraz z użyczeniem pompy infuzyjnej. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne |
| Dodatkowe kody CPV | 33140000-3 - Materiały medyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca przystępujący do udziału w postępowaniu zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości:Pakiet 24 - 5 500,00 zł |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-01 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1)posiadają uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów rozumiane jako:
Wykonawca posiada aktualne zezwolenie na wykonywanie działalności gospodarczej – prowadzenie hurtowni farmaceutycznej w zakresie zaopatrywania podmiotów leczniczych (prowadzenie składu konsygnacyjnego) wytwarzanie lub import produktów leczniczych - stosownie do przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne lub inne zezwolenie, decyzję administracyjną wydane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, na podstawie którego Wykonawca świadczy dostawy w zakresie objętym przedmiotem zamówienia.
Uwaga: W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (w szczególności członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) spełnienie warunku może wykazać jeden wykonawca spełniający samodzielnie warunek udziału w postępowaniu lub wszyscy wykonawcy łącznie, spełniający razem warunek udziału w postępowaniu. Jednakże spełnienie przedmiotowego warunku określonego w pkt 11 ppkt.1 samodzielnie przez jednego z wykonawców występujących wspólnie w postępowaniu wiąże się z obowiązkiem realizacji dostawy/usługi/roboty budowlanej przez ten podmiot w zakresie, w którym wymagane jest posiadanie uprawnień ustawowych.
Wykonawca składa stosowne oświadczenie w dokumencie JEDZ/ESPD w części IV sekcja
Podmiotowe środki dowodowe, jakie będzie musiał złożyć wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, przed udzieleniem zamówienia w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia oraz potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu: - 1)informacji z Krajowego Rejestru Karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie określonym w:
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy dokument potwierdzający
art. 108 ust 1 pkt 4 u.p.z.p. dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego. - 2)aktualne zezwolenie na wykonywanie działalności gospodarczej – prowadzenie hurtowni farmaceutycznej w zakresie zaopatrywania podmiotów leczniczych/prowadzenie składu konsygnacyjnego/wytwarzanie lub import produktów leczniczych - stosownie do przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne lub inne zezwolenie/decyzję administracyjną wydane/ą na podstawie obowiązujących przepisów prawa, na podstawie którego/j Wykonawca świadczy dostawy w zakresie objętym przedmiotowym zamówienia w przypadku, gdy obrót asortymentem w danym pakiecie wymaga ww. zezwolenia Wykonawcy.
Uwaga: W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (w szczególności członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) koncesję może złożyć jeden wykonawca spełniający samodzielnie warunki udziału w postępowaniu lub wszyscy wykonawcy łącznie, spełniający razem warunki udziału w postępowaniu. - 3)oświadczenie Wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - art. 108 ust 1 pkt 5 u.p.z.p.
- 4)oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust 1 u.p.z.p. w zakresie podstaw wykluczenia z postepowania określonych w SWZ - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ, o których mowa:
• w art. 108 ust 1 pkt 3 - 6 u.p.z.p.,
• art. 109 ust 1 pkt 5 oraz pkt 7 – 8 u.p.z.p.
• art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
• art. 5k rozporządzenia 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie - 5)jeżeli wykonawca polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 u.p.z.p. Wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe potwierdzające brak podstaw do wykluczenia podmiotów udostepniających zasoby w następującym zakresie:
a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie określonym w:
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy u.p.z.p
art. 108 ust 1 pkt 4 u.p.z.p. dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
b) oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust 1 u.p.z.p. w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w SWZ - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ, o których mowa:
• art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
• w art. 108 ust 1 pkt 3 - 6 u.p.z.p.,
• art. 109 ust 1 pkt. 5 oraz pkt. 7 - 8 u.p.z.p,
• art. 5k rozporządzenia 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.