Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Focha i Karmelickiej w Bydgoszczy
Zamawiający Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy - spółka z o.o. (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Focha i Karmelickiej w Bydgoszczy”. Termin składania ofert minął 16 lipca 2024, 10:00. Wadium: 20 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 320 000 zł
- Wadium
- 20 000 zł
- Termin składania ofert
- 16 lipca 2024, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4119, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
20 lutego 2024
Termin ofert: 22 marca 2024 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
15 marca 2024
Nowy termin: 28 marca 2024 10:00Zmienia wersję 104793-2024
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
25 marca 2024
Nowy termin: 28 maja 2024 10:00Zmienia wersję 159532-2024
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
22 maja 2024
Nowy termin: 16 lipca 2024 10:00Zmienia wersję 176436-2024
- Sprostowanie
01 lipca 2024
Nowy termin: 18 lipca 2024 10:00Zmienia wersję 297965-2024
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
04 listopada 2024
4 oferty4 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Focha i Karmelickiej w Bydgoszczy, obejmująca budowę sieci z rur GRP metodą mikrotunelingu i wykopową.
- 2
ZakresWykonawca będzie zobowiązany do odtworzenia nawierzchni i zieleni oraz opracowania i wdrożenia projektu organizacji ruchu.
- 3
ZakresKluczowe elementy to budowa podczyszczalni, przepięcie wpustu deszczowego, likwidacja starego i budowa nowego odpływu do Brdy oraz przebudowa linii telekomunikacyjnej.
- 4
ZakresZamówienie jest częścią projektu „Bydgoszcz zielono-niebieska” i planowane jest do współfinansowania z funduszy UE.
- 5
ZakresZamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania, jeśli nie otrzyma środków na sfinansowanie zamówienia.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy - spółka z o.o. |
| Miejscowość | Bydgoszcz |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Focha i Karmelickiej w Bydgoszczy |
| Główny Kod CPV | 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej |
| Część nr LOT-0001 | Rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Focha i Karmelickiej w Bydgoszczy |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 20000 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania wykonawca składa | 1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a-g i pkt 2 UPZP (z wyłączeniem skazania za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h UPZP), b) art. 108 ust. 1 pkt 4 UPZP, dotyczącą orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 UPZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1689 ze zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - wzór oświadczenia wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 UPZP o przynależności lub braku przynależności do tej grupy kapitałowej stanowi Załącznik nr 4 do SWZ; 3) informację z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, w zakresie art. 108 ust. 2 UPZP, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru, sporządzoną nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem; 4) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 UPZP złożonym na formularzu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 UPZP, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 UPZP dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 UPZP dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 UPZP. Wzór oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 UPZP złożonym na formularzu JEDZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania stanowi Załącznik nr 8 do SWZ. 2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa powyżej w pkt. 1 ppkt 1) – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 UPZP (z zastrzeżeniem treści art. 393 ust. 4 UPZP); 2) informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, o której mowa powyżej w pkt. 1 ppkt 3) – składa informację z odpowiedniego rejestru zawierającego informacje o jego beneficjentach rzeczywistych albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania , określający jego beneficjentów rzeczywistych. 3. Dokument, o którym mowa powyżej w pkt. 2 ppkt 1) , powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokument, o których mowa w powyżej w pkt. 2 ppkt 2), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem. 4. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej w pkt. 2, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 UPZP (z zastrzeżeniem treści art. 393 ust. 4 UPZP), zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Postanowienie pkt. 3 powyżej stosuje się. 5. Wraz z ofertą Wykonawca składa oświadczenie, że nie podlega on wykluczeniu w oparciu o art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz nie zachodzą wobec niego przesłanki wymienione w art. 5k ust. 1 Rozporządzenia sankcyjnego, wraz z wykazem podwykonawców i dostawców, na których przypada ponad 10% wartości zamówienia, a w przypadku podmiotów, na których zdolności wykonawca polega – wskazania, czy wykonawca polega na zdolności tych podmiotów w zakresie odpowiadającym ponad 10% wartości zamówienia - oświadczenie powinno zostać złożone zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 2a do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie składa każdy z wykonawców. Określono w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 10 do SWZ. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).