Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-04-30 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Zakup autobusów zeroemisyjnych dla ZKM Zawiercie sp. z o.o. w ilości 3 szt.

Zamawiający Zakład Komunikacji Miejskiej Zawiercie sp.z o.o. (Zawiercie, Śląskie) prowadził postępowanie „Zakup autobusów zeroemisyjnych dla ZKM Zawiercie sp. z o.o. w ilości 3 szt”. Termin składania ofert minął 10 sierpnia 2026, 10:00. Wadium: 120 000 zł.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 575 000 zł
Wadium
120 000 zł
Termin składania ofert
10 sierpnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    30 kwietnia 2026

    Termin ofert: 10 sierpnia 2026 10:00
  2. Sprostowanie

    28 lipca 2026

    Nowy termin: 30 grudnia 2026 10:00

    Zmienia wersję 296626-2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresZakup 3 fabrycznie nowych, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych klasy M2/M3, niskopodłogowych, dostosowanych do osób niepełnosprawnych (w tym z wózkami inwalidzkimi), z homologacją EKG ONZ nr 107, wyposażonych w systemy bezpieczeństwa (GSR2: asystent pasa środkowego, skrętu w prawo, monitorowanie ciśnienia opon).

  • 2

    ZakresOferty częściowe niedozwolone. Zamówienie otwarte dla MŚP, z obowiązkiem dostarczenia dokumentów rejestracyjnych i homologacyjnych w dniu odbioru. Realizacja w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy. Ryzyko: konieczność dostosowania do nowych przepisów prawnych w okresie między ofertowaniem a realizacją.

  • 3

    WarunkiAutobusy muszą posiadać aktualną homologację typu (Regulamin EKG ONZ nr 107, Rozporządzenie Ministra Infrastruktury), certyfikaty palności materiałów wnętrza, oraz spełniać normę PN-S-47010:1999. Wymagane doświadczenie wykonawcy w dostawie co najmniej 5 podobnych pojazdów w ostatnich 3 latach.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Zakład Komunikacji Miejskiej Zawiercie sp.z o.o.

NIP

6492306385

Adres

ul. Polska 21, 42-400 Zawiercie

Region (NUTS)

PL22B – Śląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Zakup autobusów zeroemisyjnych dla ZKM Zawiercie sp. z o.o. w ilości 3 szt.

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

34144910-0 - Autobusy elektryczne

Dodatkowe kody CPV

34121400-5 - Autobusy niskopodłogowe

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości– 120.000,00 PLN ( słownie: sto dwadzieścia tysięcy zł 00/100) Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w niniejszym rozdziale SWZ.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-10 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144910-0Autobusy elektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
575 000 zł
Próbka: 208 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 976 zł1 386 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 142 081 zł
Źródło próbki
CPV 34144· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 976 zł
Mediana
575 000 zł
Górny kwartyl
1 386 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 10.08.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zakład Komunikacji Miejskiej Zawiercie sp.z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zawiercie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144910-0 - Autobusy elektryczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.