„Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla realizacji zadania małej retencji górskiej (MRG3) w Nadleśnictwie Kamienna Góra w leśnictwie Sędzisław”
Zamawiający Skarb Państwa PGL LP Nadleśnictwo Kamienna Góra (Kamienna Góra, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla realizacji zadania małej retencji…”, wybierając ofertę wykonawcy Ental Instalacje sp.zo.o. Cena wybranej oferty: 295 200 zł. Złożono 1 ofertę.
- Cena wybranej oferty
- 295 200 zł
- Liczba ofert
- 1 oferta
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1288, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertywysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
20 lutego 2026
Termin ofert: 31 marca 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
27 kwietnia 2026
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Ental Instalacje sp.zo.o. (Warszawa).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 295 200,00 zł.
- 3
Zamówienie obejmowało również uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji administracyjnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Skarb Państwa PGL LP Nadleśnictwo Kamienna Góra |
| NIP | 6140102057 |
| Adres | 33, 58-400 Kamienna Góra |
| Region (NUTS) | PL515 – Dolnośląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla realizacji zadania małej retencji górskiej (MRG3) w Nadleśnictwie Kamienna Góra w leśnictwie Sędzisław” |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania |
| Dodatkowe kody CPV | 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 71242000; 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Liczba złożonych ofert | 1 |
Informacje dodatkowe
Warunki udziału w postępowaniu:
zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): zrealizował co najmniej dwie odrębne usługi z zakresu wykonania dokumentacji projektowej na podstawie, których uzyskano zgodę na realizację robót budowlanych polegających na budowie / rozbudowie / przebudowie zbiornika wodnego o powierzchni 0,30 ha każdy.
Zamawiający dopuszcza doświadczenie zdobyte w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
b) Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie potencjału technicznego,
c) Warunek ten, w zakresie osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował: co najmniej jedną osobą, z odpowiednimi uprawnieniami do projektowania w specjalności inżynieryjno-hydrotechnicznej bez ograniczeń lub posiadającej odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, z tym że dopuszcza się również odpowiadające im uprawnienia, wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, która wykonała co najmniej dwie dokumentacje projektowe na podstawie, których uzyskano zgodę na realizację robót budowlanych zgodnie z warunkami wskazanymi w pkt. 7.1. ppkt 4) lit. a) SWZ.
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 2.000,00 zł.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.