„Budowa kanału sanitarnego DN250 na dz. nr 635, 107/6, 107/14, obr. 33 Nowa Huta - ul. Tymiankowa”.
Zamawiający Wodociągi Miasta Krakowa S.A. (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Budowa kanału sanitarnego DN250 na dz. nr 635, 107/6, 107/14, obr. 33 Nowa Huta - ul.…”. Termin składania ofert minął 26 maja 2026, 09:15. Planowany budżet: 940 747 zł. Wadium: 9000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 940 747 zł
- Wadium
- 9000 zł
- Termin składania ofert
- 26 maja 2026, 09:15Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
17 kwietnia 2026
Termin ofert: 26 maja 2026 09:15 - Wynik: wybrano wykonawcę
24 sierpnia 2026
6 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o średnicy DN250mm na ulicy Tymiankowej w Krakowie, na działkach o numerach 635, 107/6, 107/14, obręb 33.
- 2
ZakresWykonawcy nie mogą podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie rozporządzenia Rady UE dotyczącego sankcji wobec Rosji, w tym nie mogą być obywatelami Rosji, osobami fizycznymi zamieszkałymi w Rosji, ani osobami prawnymi z siedzibą w Rosji, lub powiązanymi z podmiotami rosyjskimi.
- 3
ZakresRealizacja zamówienia przewidziana jest na 4 miesiące.
- 4
RyzykoWykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 9 000,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Platforma Zakupowa Logintrade |
| NIP | 8942953589 |
| Adres | ul. Legnicka 57D, 54-203 Wrocław |
| Region (NUTS) | PL514 – Dolnośląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Budowa kanału sanitarnego DN250 na dz. nr 635, 107/6, 107/14, obr. 33 Nowa Huta - ul. Tymiankowa”. |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45231000 |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 940 747 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca obowiązany jest do wniesienia wadium w kwocie 9 000,00 zł (słownie dziewięć tysięcy złotych 00/100). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-05-26 09:15 |
Informacje dodatkowe
Niniejsze zamówienie sektorowe zostanie udzielone w trybie przetargu nieograniczonego,
na podstawie art. 376 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej ustawą. Wartość zamówienia przekracza progi unijne określone w art. 3 ustawy.
Zgodnie z art. 139 ustawy Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji
podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz
spełniania warunków udziału w postępowaniu. Postępowanie przetargowe prowadzone jest przy użyciu środków
komunikacji elektronicznej. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej WMK SA w Krakowie do zamówień publicznych na podstawie ustawy Pzp (dalej: „platforma” lub„platforma przetargowa”) https://mpwikpzp.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html (na stronie WMK SA – zakładka Przetargi / Przetargi ustawowe).
W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.20214, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady ((UE) 2025/2033 z dnia 23 październik 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) Nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizujących sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2025.2033).
Na podstawie art. 5k ust. 1 w/w rozporządzenia Rady (UE) zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)–e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit.g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j)dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem:
a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji;
b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu;
lub
c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia
Zamawiający wymaga oświadczenia DOTYCZĄCEGO PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z ART. 5K ROZPORZĄDZENIA 833/2014. Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Wymagany termin płatności wynosi do 30 dni.
Zamawiający dokonuje płatności w modelu split payment.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).