Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 211661-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa urządzeń i oprogramowania zabezpieczających infrastrukturę informatyczną Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku i Jednostek Administracji Zespolonej z podziałem na części

Zamawiający Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku. (Gdańsk, Pomorskie) prowadził postępowanie „Dostawa urządzeń i oprogramowania zabezpieczających infrastrukturę informatyczną…”. Termin składania ofert minął 29 kwietnia 2026, 11:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku.Gdańsk, Pomorskieopublikowano 17 kwietnia 2026
Termin składania ofert
29 kwietnia 2026, 11:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 627 214 zł
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    RyzykoPrzedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń i oprogramowania zabezpieczających infrastrukturę informatyczną, podzielona na dwie części: dostawa sprzętu (serwery, macierze dyskowe, NAS, klucze U2F) oraz oprogramowania (system operacyjny, licencje, kopie zapasowe, zabezpieczenia).

  • 2

    ZakresOferty należy złożyć do dnia 29 kwietnia 2026 roku do godziny 11:00.

  • 3

    ZakresCzas trwania umowy przewidziano na krótki okres od 1 do 15 października 2026 roku.

  • 4

    ZakresZamówienie jest współfinansowane ze środków Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach projektu „Cyberbezpieczny Rząd”.

  • 5

    RyzykoWadium wymagane jest dla części 2 zamówienia w wysokości 19 000,00 zł, które można wnieść w formie pieniężnej, gwarancji bankowej, ubezpieczeniowej lub poręczenia.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku.

NIP

5831066122

Adres

ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk

Region (NUTS)

PL633 – Pomorskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa urządzeń i oprogramowania zabezpieczających infrastrukturę informatyczną Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku i Jednostek Administracji Zespolonej z podziałem na części

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

Dodatkowe kody CPV

30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID); 30234500-3 - Pamięci do przechowywania danych; 48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania; 30200000-1 - Urządzenia komputerowe; 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne; 48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe; 48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Zamawiający wymaga od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości: dla części 2 – 19 000,00 zł. 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy PZP. 3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: 93 1010 1140 0169 1313 9120 0000 „Wadium – BL-I-272.3.2026”. W tytule przelewu proszę wskazać część zamówienia, na które wnoszone jest wadium. Należy pamiętać, że wadium jest wniesione należycie w dniu i o godzinie uznania rachunku Zamawiającego, a nie w dniu i o godzinie dokonania przelewu przez Wykonawcę. Wadium musi wpłynąć na rachunek Zamawiającego przed upływem terminem składania ofert. 5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 3 pkt. 2-4, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 6. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać nieodwoływalne i bezwarunkowe, na każde żądanie zgłoszone przez Zamawiającego, zobowiązanie gwaranta (poręczyciela) do zapłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy PZP. Ponadto powinien być wskazany termin obowiązywania gwarancji (poręczenia), który nie może być krótszy niż termin związania ofertą. 7. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP zostanie odrzucona. 8. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy PZP

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-04-29 11:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
627 214 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 375 zł2 248 213 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 919 838 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 375 zł
Mediana
627 214 zł
Górny kwartyl
2 248 213 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 29.04.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 - Serwery. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.