Budowa budynku krytego basenu oraz budynku wolnostojącej kotłowni gazowej wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną oraz rozbiórka istniejącego budynku krytego basenu wraz z budową parkingu
Zamawiający Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (Pabianice, Łódzkie) prowadził postępowanie „Budowa budynku krytego basenu oraz budynku wolnostojącej kotłowni gazowej wraz z…”. Termin składania ofert minął 7 maja 2026, 09:00. Wadium: 500 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- Wadium
- 500 000 zł
- Termin składania ofert
- 7 maja 2026, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
03 marca 2026
Termin ofert: 15 kwietnia 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Sprostowanie
20 marca 2026
Nowy termin: 17 kwietnia 2026 09:00Zmienia wersję 4b2f9b1f-0304-4490-8d88-c251c9b4319d-02
Otwórz ogłoszenie → - SprostowanieBieżące
10 kwietnia 2026
Nowy termin: 7 maja 2026 09:00Zmienia wersję eb33d3a5-3dd6-4a02-bd0d-e6316ec0098e-02
Kluczowe informacje
- 1
ZakresBudowa krytego basenu i kotłowni gazowej w systemie 'zaprojektuj i wybuduj', wraz z rozbiórką starego obiektu i budową parkingu. Lokalizacja: Pabianice, ul. gen. Stefana Grota Roweckiego / Jana Kilińskiego.
- 2
RyzykoIstnieje ryzyko unieważnienia postępowania, jeśli nie zostaną pozyskane środki na dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki lub Gminy Miejskiej Pabianice. Wymagany minimalny okres gwarancji/rękojmi to 60 miesięcy, z możliwością wydłużenia dla lepszej punktacji.
- 3
ZakresWykonawca musi uwzględnić szczegółowe wymagania zawarte w programie funkcjonalno-użytkowym oraz projektach architektoniczno-budowlanych. Konieczne jest przeprowadzenie wizji lokalnej na koszt wykonawcy.
- 4
ZakresOferty należy złożyć do 7 maja 2026 roku, do godziny 09:00. Realizacja zamówienia ma potrwać 920 dni.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. |
| NIP | 7311937882 |
| Adres | ul. Warzywna 3, 95-200 Pabianice |
| Region (NUTS) | PL712 – Łódzkie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Budowa budynku krytego basenu oraz budynku wolnostojącej kotłowni gazowej wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną oraz rozbiórka istniejącego budynku krytego basenu wraz z budową parkingu |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 500.000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert określonego w swz. 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t. j. Dz.U. z 2025 r., poz. 98). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na rachunek bankowy nr 05 1090 1304 0000 0001 3563 4617 - tytuł przelewu: „Wadium - znak sprawy: 1/B/2026”. 4. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy, o którym mowa w ust. 3, przed upływem terminu składania ofert. 5. Wadium wnoszone w formach określonych w ust. 2 pkt 2-4, musi zawierać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela z tytułu wystąpienia zdarzeń, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej – przed upływem terminu składania ofert. 7. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 8. Zasady dokonywania zatrzymania i zwrotu wadium określono w przepisach art. 98 ustawy Pzp. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-05-07 09:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.