Sporządzenie dokumentacji projektowej celem realizacji kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych –na terenie Nadleśnictwa Bydgoszcz
Zamawiający Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bydgoszcz (Białe Błota, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Sporządzenie dokumentacji projektowej celem realizacji kompleksowego projektu adaptacji…”. Termin składania ofert minął 11 maja 2026, 10:00. Wadium: 1000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
- Wadium
- 1000 zł
- Termin składania ofert
- 11 maja 2026, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=787, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
08 kwietnia 2026
Termin ofert: 11 maja 2026 10:00 - Wynik: wybrano wykonawcę
05 sierpnia 2026
10 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz nadzór autorski dla dwóch części dotyczących małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej w Nadleśnictwie Bydgoszcz.
- 2
ZakresZamówienie podzielone jest na dwie części: Część 1 (Leśnictwo Nadkanale) i Część 2 (Leśnictwo Łochowo), każda obejmuje etap projektowania i nadzoru autorskiego.
- 3
ZakresDokumentacja musi być zgodna z Podręcznikiem wdrażania projektu oraz Wytycznymi do realizacji zadań małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej.
- 4
ZakresUmowa zostanie zawarta na 24 miesiące, a realizacja projektu jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z programu FEnIKS.
- 5
RyzykoWadium wynosi 1400,00 zł; zabezpieczenie należytego wykonania umowy 2% ceny oferty.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bydgoszcz |
| NIP | 5540315514 |
| Adres | ul. Sosnowa 9, 86-005 Białe Błota |
| Region (NUTS) | PL613 – Kujawsko-pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Sporządzenie dokumentacji projektowej celem realizacji kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych –na terenie Nadleśnictwa Bydgoszcz |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania |
| Dodatkowe kody CPV | 71318000-0 - Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne; 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 1400,00 zł. Wymagania dotyczące wadium opisane zostały w rozdziale 11 SWZ. 2. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez Wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wynosić będzie 2 % ceny oferty. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy opisane zostały w rozdziale 20 SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-05-11 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.