Usługa pełnienia funkcji Inwestora Zastępczego dla Inwestycji pn.: zadanie 1 - „Zaprojektowanie i budowa instalacji do przetwarzania odpadów biodegradowalnych (biogazowni) wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach Centrum Zielonej Energii w Rybniku” oraz zadanie 2 - „Rozbudowa i modernizacja punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Rybniku”
Zamawiający Centrum Zielonej Energii Sp. z o.o. (Rybnik, Śląskie) prowadził postępowanie „Usługa pełnienia funkcji Inwestora Zastępczego dla Inwestycji pn.: zadanie 1 -…”. Termin składania ofert minął 16 kwietnia 2026, 15:00.
- Termin składania ofert
- 16 kwietnia 2026, 15:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 197 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1493, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
03 marca 2026
Termin ofert: 2 kwietnia 2026 12:00Otwórz ogłoszenie → - Sprostowanie
30 marca 2026
Nowy termin: 9 kwietnia 2026 15:00Zmienia wersję 4c1f367b-436e-4468-aa44-5c2e5d08ffde-02
Otwórz ogłoszenie → - SprostowanieBieżące
08 kwietnia 2026
Nowy termin: 16 kwietnia 2026 15:00Zmienia wersję 9499ad1b-e9f5-4d02-91de-9f25ba5fa298-02
Kluczowe informacje
- 1
ZakresUsługa pełnienia funkcji Inwestora Zastępczego dla dwóch inwestycji: budowy biogazowni oraz rozbudowy punktu selektywnej zbiórki odpadów w Rybniku. Zamówienie jest realizowane w formule 'zaprojektuj i wybuduj'.
- 2
TerminTermin realizacji: 29 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresZakres obejmuje kompleksowe wsparcie zamawiającego, zarządzanie i nadzór inwestorski. Oferent będzie doradzał w decyzjach organizacyjnych, ekonomicznych i technicznych oraz reprezentował zamawiającego wobec wykonawcy robót budowlanych.
- 5
RyzykoWadium: 7 032,00 PLN.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Centrum Zielonej Energii Sp. z o.o. |
| NIP | 6422323556 |
| Adres | ul. ul. Gliwicka 72, 44-200 Rybnik |
| Region (NUTS) | PL227 – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Usługa pełnienia funkcji Inwestora Zastępczego dla Inwestycji pn.: zadanie 1 - „Zaprojektowanie i budowa instalacji do przetwarzania odpadów biodegradowalnych (biogazowni) wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach Centrum Zielonej Energii w Rybniku” oraz zadanie 2 - „Rozbudowa i modernizacja punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Rybniku” |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający wymaga od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości dla części 2: 7 032,00 zł |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-04-16 15:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.