Kompleksowa usługa polegająca na całodobowej ochronie, dozorowaniu i monitorowaniu obiektów, bram wjazdowych i terenów zewnętrznych.
Zamawiający Szpital Uniwersytecki w Krakowie (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Kompleksowa usługa polegająca na całodobowej ochronie, dozorowaniu i monitorowaniu…”. Termin składania ofert minął 6 maja 2026, 11:00. Planowany budżet: 9 298 464 zł. Wadium: 185 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 9 298 464 zł
- Wadium
- 185 000 zł
- Termin składania ofert
- 6 maja 2026, 11:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=800, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
30 marca 2026
Termin ofert: 28 kwietnia 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
24 kwietnia 2026
Nowy termin: 6 maja 2026 11:00Zmienia wersję 215223-2026
- Wynik: wybrano wykonawców
20 lipca 2026
2 oferty3 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresUsługa ochroniarska obejmująca całodobowe dozorowanie, monitoring obiektów, bram wjazdowych i terenów zewnętrznych szpitala uniwersyteckiego w Krakowie przez 36 miesięcy.
- 2
TerminNie dopuszcza się ofert częściowych. Dostępne dla MŚP, termin realizacji od podpisania umowy. Ryzyko: konieczność posiadania stałej obsady na 3 zmiany. Unikalny wymóg: monitoring zintegrowany z systemem alarmowym szpitala.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | SZPITAL UNIWERSYTECKI W KRAKOWIE |
| REGON | 000288685 |
| Adres | ul. Marii Orwid 11, 30-688 Kraków |
| Region (NUTS) | PL213 – Małopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Kompleksowa usługa polegająca na całodobowej ochronie, dozorowaniu i monitorowaniu obiektów, bram wjazdowych i terenów zewnętrznych. |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 79710000-4 - Usługi ochroniarskie |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 9 298 464 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości 185.000,00 zł. 2. Wadium może być wnoszone, według wyboru Wykonawcy, w jednej lub kilku następujących formach: 2.1. pieniądzu, 2.2. gwarancjach bankowych, 2.3. gwarancjach ubezpieczeniowych, 2.4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572.). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Gospodarstwa Krajowego Nr rachunku 88 1130 1150 0012 1143 8690 0001 z dopiskiem: „Wadium DFP.271.10.2026.ADB”. 4. Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą dowód wniesienia wadium w przypadku wpłaty przelewem. Terminem wniesienia wadium jest data i czas uznania rachunku Zamawiającego. 5. W przypadku wniesienia wadium w formach określonych w punkcie 2.2-2.4 wykonawca zobowiązany jest do przekazania zamawiającemu oryginału gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej za pośrednictwem kanału elektronicznej komunikacji: https://platformazakupowa.pl/pn/su_krakow. Za oryginał wadium nie jest uznawana elektroniczna kopia (skan) dokumentu podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 6. Wadium wnoszone w formie gwarancji i poręczeń musi spełniać następujące wymogi: 6.1. być wystawione na Szpital Uniwersytecki w Krakowie (ul. Marii Orwid 11, 30-688 Kraków), 6.2. zawierać w swej treści oświadczenie gwaranta (poręczyciela), w którym zobowiązuje się on do bezwarunkowej wypłaty kwoty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż zaszła jedna z przesłanek wymienionych w art. 98 ust. 6 ustawy, 6.3. okres ważności wadium nie może być krótszy niż okres związania ofertą, przy czym pierwszym dniem ważności zobowiązania jest dzień składania ofert. 7. Zamawiający zwróci wadium na zasadach określonych w art. 98 ustawy. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu, w ofercie należy podać nazwę, adres banku oraz numer konta, na jakie Zamawiający dokona zwrotu wadium. W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż w pieniądzu, w ofercie należy podać nazwę, adres oraz adres e-mail gwaranta lub poręczyciela, na który zostanie złożone oświadczenie o zwolnieniu wadium. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-05-06 11:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Wykaz oświadczeń lub dokumentów podmiotowych potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia:
- 1.1.oświadczenie w zakresie wskazanym w załączniku nr 2 do SWZ (jednolity europejski dokument zamówienia). Oświadczenie należy sporządzić w języku polskim, w postaci elektronicznej;
- 1.2. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
- 1.3.informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 i 4 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
- 1.4.oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
- 1.5.oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3 - 6 ustawy (w zakresie wskazanym w załączniku nr 2 do SWZ);
- 1.6.dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu:
- 1.6.1.aktualna koncesja na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia;
- 1.6.2.dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez Zamawiającego;
- 1.6.3.wykaz usług wykonanych lub wykonywanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. W przypadku usług nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy;
- 1.6.4.wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i uprawnień niezbędnych dla wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informacji o podstawie do dysponowania tymi osobami.
- 2.Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w:
- 2.1.punkcie 1.2. składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
- 2.2.punkcie 1.3 składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy.
- 2.3.Dokument, o którym mowa w punkcie 2.2., powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokumenty, o którym mowa w punkcie 2.1. powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
- 3.Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 2, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepis pkt. 2.3. stosuje się.
- 1.Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości 185.000,00 zł.
- 2.Wykaz warunków udziału w postępowaniu:
a) zdolność do występowania w obrocie gospodarczym:
- Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie.
b) uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
- Warunek będzie spełniony, jeżeli Wykonawca posiada ważną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek musi spełniać ten spośród wykonawców, który będzie realizował usługę
w zakresie ochrony osób i mienia.
c) sytuacja ekonomiczna lub finansowa:
- Warunek będzie spełniony, jeżeli Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
na sumę ubezpieczenia (sumę gwarancyjną) nie mniejszą niż 5.000.000,00 zł.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek może być spełniony łącznie przez wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
d) zdolność techniczna lub zawodowa:
- Warunek będzie spełniony, jeżeli w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert - a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – Wykonawca wykonał lub wykonuje co najmniej jedną usługę polegającą na ochronie, dozorowaniu i monitorowaniu obiektów, bram wjazdowych i terenów zewnętrznych o wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł brutto w okresie nie krótszym niż 12 miesięcy.
W przypadku, gdy Wykonawca aktualnie wykonuje usługę, Zamawiający uzna, że warunek jest spełniony, jeżeli od rozpoczęcia realizacji usługi do dnia wystawienia dowodu określającego czy ta usługa jest wykonywana należycie upłynęło co najmniej 12 miesięcy i wartość wykonanej usługi w tym okresie jest nie mniejsza niż 1.000.000,00 zł brutto, a usługa spełnia pozostałe wymagania określone w niniejszym punkcie.
Przez jedno zamówienie Zamawiający rozumie wykonanie zamówienia w ramach jednej umowy.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek musi być spełniony w całości przez co najmniej jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
- Warunek będzie spełniony, jeżeli wykonawca dysponuje co najmniej 30 osobami będącymi kwalifikowanymi pracownikami ochrony wpisanymi na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej prowadzoną przez Komendanta Głównego Policji, które będą realizować zamówienie.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek może być spełniony łącznie przez wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Warunki udziału w postępowaniu muszą być spełnione na dzień składania ofert.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.