Opracowanie operatów szczegółowych planu ochrony NPN
Zamawiający Narwiański Park Narodowy (Kobylin Borzymy) prowadził postępowanie „Opracowanie operatów szczegółowych planu ochrony NPN”. Termin składania ofert minął 1 kwietnia 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 1 kwietnia 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 412 733 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=13852, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,0 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
13 lutego 2026
Termin ofert: 23 marca 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
19 marca 2026
Nowy termin: 30 marca 2026 10:00Zmienia wersję 106166-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
27 marca 2026
Nowy termin: 1 kwietnia 2026 10:00Zmienia wersję 191587-2026
- Wynik: wybrano wykonawcę
02 czerwca 2026
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest opracowanie operatów szczegółowych planu ochrony Narwiańskiego Parku Narodowego, w ramach projektu "Aktualizacja projektu planu ochrony Narwiańskiego Parku Narodowego". Obejmuje to specjalistyczne opracowania analityczne, inwentaryzacyjne i planistyczne.
- 2
ZakresWykonawca będzie odpowiedzialny za analizę materiałów źródłowych, wykonanie lub aktualizację inwentaryzacji przyrodniczych, identyfikację stanu zachowania elementów przyrody oraz sformułowanie celów i zaleceń ochronnych.
- 3
ZakresZamówienie podzielone jest na 9 części (LOT-ów), obejmujących m.in. aktualizację operatu przyrody nieożywionej, ekosystemów lądowych i przygotowanie operatu ekosystemów leśnych oraz flory.
- 4
ZakresOpracowania muszą być spójne merytorycznie i metodologicznie, zgodne z dokumentami planistycznymi oraz ustawą o ochronie przyrody.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Narwiański Park Narodowy |
| NIP | 7221626836 |
| Adres | Kurowo 10, 18–204 Kobylin Borzymy, 18-204 Kobylin Borzymy |
| Region (NUTS) | PL841 – Podlaskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Opracowanie operatów szczegółowych planu ochrony NPN |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego |
| Dodatkowe kody CPV | 90720000-0 - Ochrona środowiska; 90713000-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska; 71313400-9 - Ocena wpływu projektu budowlanego na środowisko naturalne; 71319000-7 - Usługi biegłych |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający wymaga wniesienia wadium. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-04-01 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.