ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

DOSTAWA ZESTAWÓW JEDNORAZOWYCH DO POBORU PREPARATÓW KRWIOPOCHODNYCH NA SEPARATORACH PCS2 I MCS+ FIRMY HAEMONETICS POSIADANYCH PRZEZ REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W RACIBORZU

Zamawiający Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Kwiolecznictwa w Raciborzu (Racibórz, Śląskie) prowadził postępowanie „DOSTAWA ZESTAWÓW JEDNORAZOWYCH DO POBORU PREPARATÓW KRWIOPOCHODNYCH NA SEPARATORACH PCS2…”. Termin składania ofert minął 30 kwietnia 2026, 12:00. Wadium: 5000 zł.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 685 762 zł
Wadium
5000 zł
Termin składania ofert
30 kwietnia 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,5 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    26 marca 2026

    Termin ofert: 30 kwietnia 2026 12:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    13 sierpnia 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa zestawów jednorazowych do poboru preparatów krwiopochodnych na separatorach PCS2 i MCS+ firmy HAEMONETICS.

  • 2

    ZakresZamówienie podzielone jest na dwie części: zestawy do plazmaferezy (12 000 szt.) na separatorach PCS2 oraz zestawy do trombaferezy (2 000 szt.) na separatorach MCS+.

  • 3

    ZakresUmowa będzie realizowana przez 24 miesiące od daty jej podpisania.

  • 4

    ZakresMiejsce realizacji zamówienia to Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

  • 5

    RyzykoWymagane jest wniesienie wadium w wysokości 5 000,00 zł dla każdej z części zamówienia, w formie pieniężnej lub gwarancji.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Kwiolecznictwa w Raciborzu

NIP

6391725979

Adres

ul. Sienkiewicza 3A, 47-400 Racibórz

Region (NUTS)

PL227 – Śląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

DOSTAWA ZESTAWÓW JEDNORAZOWYCH DO POBORU PREPARATÓW KRWIOPOCHODNYCH NA SEPARATORACH PCS2 I MCS+ FIRMY HAEMONETICS POSIADANYCH PRZEZ REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W RACIBORZU

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33141600

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w wysokości : Dla części I - 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy zł) Dla części II – 5 000,00 zł. ( słownie: pięć tysięcy zł) 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu, b) gwarancjach bankowych, c) gwarancjach ubezpieczeniowych, d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wadium wnoszone w pieniądzu, wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, BGK O/Katowice 50 1130 1091 0019 9365 1020 0002 z dopiskiem „Wadium – przetarg nieograniczony na dostawę zestawów jednorazowych do poboru preparatów krwiopochodnych na separatorach PCS2 i MCS+ firmy HAEMONETICS posiadanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu dot. części …” . 4. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz Wykonawca przekazuje w oryginale lub poręczeniu w postaci elektronicznej. 5. W przypadku składnia Oferty w postaci elektronicznej oryginał dokumentu wadium (poręczenia lub gwarancji) opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia, Wykonawca składa załączając na Platformie w zakładce „OFERTY” – poprzez wybranie polecenia „dodaj dokument". 6. Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia i godziny składania ofert. 7. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego. 8. W zakresie wadium obowiązują uregulowania Prawa zamówień publicznych zawarte w art.97 i 98. 9. Wykonawca, który nie wniesie wadium w sposób określony w SWZ zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-04-30 12:00

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33141600-66
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
685 762 zł
Próbka: 161 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 200 zł1 328 065 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 083 866 zł
Źródło próbki
CPV 33141· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
244 200 zł
Mediana
685 762 zł
Górny kwartyl
1 328 065 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 30.04.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Kwiolecznictwa w Raciborzu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Racibórz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33141600-6. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.