Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Usługi związane z wykoszeniem, udrożnieniem i zabezpieczeniem brzegów koryt na obszarze ZZ Żywiec:
Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Usługi związane z wykoszeniem, udrożnieniem i zabezpieczeniem brzegów koryt na obszarze…”. Termin składania ofert minął 23 kwietnia 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 23 kwietnia 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 061 887 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2410, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
24 marca 2026
Termin ofert: 23 kwietnia 2026 10:00 - Sprostowanie
01 kwietnia 2026
Zmienia wersję 203056-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
29 lipca 2026
21 ofert2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
RyzykoPrzedmiotem zamówienia są usługi związane z wykoszeniem, udrożnieniem i zabezpieczeniem brzegów koryt potoków Osiecki, Grodziecki i Bobrek na terenie ZZ Żywiec. Zamówienie podzielone jest na dwie części, dotyczące różnych potoków i zakresów prac.
- 2
WarunkiWarunki udziału w postępowaniu określają artykuły 108 i 109 Pzp oraz inne przepisy związane z przeciwdziałaniem wspieraniu agresji na Ukrainę. Należy spełnić te warunki, aby oferta była ważna.
- 3
ZakresKluczowe prace obejmują wykoszenie skarp, usunięcie namulisk, przetamowań i nawisów, wycinkę zakrzaczeń oraz zasypywanie wyrw brzegowych. Należy uwzględnić specyfikę terenów zurbanizowanych i hodowli ryb.
- 4
ZakresUmowa będzie realizowana przez 60 dni. Miejsce realizacji to województwo małopolskie, powiaty oświęcimski i wadowicki.
- 5
WarunkiZamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania w przypadku nieprzyznania środków na realizację zamówienia. Należy złożyć wymagane dokumenty, w tym JEDZ oraz dokumenty potwierdzające uprawnienie do podpisania oferty.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie |
| REGON | 368302575 |
| Adres | ul. Tytusa Chałubińskiego 8, 00-848 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Usługi związane z wykoszeniem, udrożnieniem i zabezpieczeniem brzegów koryt na obszarze ZZ Żywiec: |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90721800-5 - Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i pkt 4 Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h, i pkt 2 Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 3 Pzp
- art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (DZ.U. z 2022, poz. 835) oraz art. 5k Rozporządzenia rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany r
- art. 109 ust. 1 pkt 4 i pkt 5 Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 1 Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp
- art. 109 ust. 1 pkt 5 Pzp
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-04-23 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 6.Oświadczenia lub dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu (składane na wezwanie Zamawiającego): a) oświadczenie Wykonawcy/podmiotu trzeciego o aktualności informacjizawartych w oświadczeniu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego,zgodnego z wzorem
stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ b) oświadczenie Wykonawcy/podmiotu trzeciego o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu dotyczącym przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodnego z wzorem stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ, c) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, zgodnego z wzorem stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ d) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy
Pzp, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. e) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli
odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp. - 7.Oświadczenia lub dokumenty potwierdzające spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu: wykaz usług/robót (zgodny z Załącznikiem nr 12 do SWZ) zrealizowanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wraz z podaniem ich przedmiotu, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi/roboty zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy (uzupełnione w zakresie informacji wymaganych dla spełnienia warunku udziału w postępowaniu).
Wzór wykazu usług/robót stanowi Załącznik Nr 12 do SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).