Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →WDROŻENIE SYSTEMU ITS NA TERENIE MIASTA JELENIA GÓRA (ZAMÓWIENIE W FORMULE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ)
Zamawiający Miasto Jelenia Góra (Jelenia Góra, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „WDROŻENIE SYSTEMU ITS NA TERENIE MIASTA JELENIA GÓRA (ZAMÓWIENIE W FORMULE ZAPROJEKTUJ I…”. Termin składania ofert minął 9 kwietnia 2026, 10:00. Wadium: 150 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- Wadium
- 150 000 zł
- Termin składania ofert
- 9 kwietnia 2026, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
06 lutego 2026
Termin ofert: 12 marca 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
05 marca 2026
Nowy termin: 26 marca 2026 12:00Zmienia wersję 88007-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
23 marca 2026
Nowy termin: 9 kwietnia 2026 10:00Zmienia wersję 154194-2026
- Sprostowanie
31 marca 2026
Nowy termin: 23 kwietnia 2026 10:00Zmienia wersję 198067-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
17 kwietnia 2026
Nowy termin: 30 kwietnia 2026 10:00Zmienia wersję 219509-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
29 kwietnia 2026
Nowy termin: 6 maja 2026 10:00Zmienia wersję 264817-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
05 maja 2026
Nowy termin: 29 maja 2026 08:00Zmienia wersję 293199-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wdrożenie Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS) w Jeleniej Górze, obejmujące m.in. budowę, przebudowę sygnalizacji świetlnych, doświetlenie przejść dla pieszych, instalację monitoringu i adaptację Centrum Sterowania Ruchem.
- 2
ZakresWykonawca będzie musiał uzyskać wszelkie niezbędne opinie, uzgodnienia i decyzje, w tym uzgodnienia z konserwatorem zabytków, konieczne do prawidłowego wykonania dokumentacji projektowej.
- 3
ZakresZakres obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej, wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych, wdrożenie systemu ITS oraz przeprowadzenie testów i szkoleń dla pracowników Zamawiającego. Realizacja zadania odbywa się w formule "zaprojektuj i wybuduj".
- 4
ZakresKluczowe elementy to m.in. wdrożenie systemu wspomagającego transport publiczny, poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, skrócenie czasu podróży oraz poprawa stanu środowiska naturalnego. System ma integrować sygnalizację świetlną, monitoring wizyjny i centrum sterowania ruchem.
- 5
ZakresZamówienie jest dofinansowane z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 w ramach działania FENX.03.01 Transport miejski.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miasto Jelenia Góra |
| NIP | 6110003899 |
| Adres | Plac Ratuszowy 58, 58-500 Jelenia Góra |
| Region (NUTS) | PL515 – Dolnośląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | WDROŻENIE SYSTEMU ITS NA TERENIE MIASTA JELENIA GÓRA (ZAMÓWIENIE W FORMULE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ) |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| Dodatkowe kody CPV | 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania; 63712700-0 - Usługi kontroli ruchu; 63712710-3 - Usługi monitorowania ruchu; 42961000-0 - System sterowania i kontroli; 45233294-6 - Instalowanie sygnalizacji drogowej; 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych; 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych; 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego; 45316200-7 - Instalowanie urządzeń sygnalizacyjnych; 44322100-4 - Kanały kablowe; 34972000-1 - Układy pomiarowe natężenia ruchu; 48813000-0 - System informacji ruchu pasażerskiego; 48813200-2 - System informacji pasażerskiej czasu rzeczywistego; 48813100-1 - Elektroniczne tablice informacyjne; 32420000-3 - Urządzenia sieciowe; 48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne; 51112000-0 - Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 34996000 |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed terminem składania ofert w wysokości: 150 000,00 PLN (słownie złotych: sto pięćdziesiąt tysięcy 00/100). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-04-09 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.