Udzielenie i obsługa kredytów z podziałem na zadania
Zamawiający Miejski Zakład Komunikacyjny sp. z o.o. w Jeleniej Górze (Jelenia Góra, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Udzielenie i obsługa kredytów z podziałem na zadania”. Termin składania ofert minął 30 kwietnia 2026, 11:00.
- Termin składania ofert
- 30 kwietnia 2026, 11:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 2 435 350 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=322, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~1,9 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
23 marca 2026
Termin ofert: 30 kwietnia 2026 11:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytów: inwestycyjnego (do 88.730.000 zł) na zakup zeroemisyjnych autobusów i infrastruktury oraz obrotowego (do 20.407.900 zł) na sfinansowanie podatku VAT w projekcie autobusowym.
- 2
ZakresCzęść dokumentów (Umowa Spółki, Studium Wykonalności, dokumenty finansowe) ma charakter poufny i jest udostępniana na wniosek w sposób niedyskryminujący.
- 3
ZakresZamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na każde z dwóch zadań: kredyt inwestycyjny długoterminowy i kredyt obrotowy krótkoterminowy.
- 4
KryteriaKryterium oceny ofert jest koszt kredytu.
- 5
RyzykoSzczegółowe warunki kredytów, w tym harmonogram spłat i zabezpieczenia, znajdują się w załącznikach nr 1 i 2 do SWZ.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miejski Zakład Komunikacyjny sp. z o.o. w Jeleniej Górze |
| NIP | 6112679431 |
| Adres | ul. Wolności 145, 58-500 Jelenia Góra |
| Region (NUTS) | PL515 – Dolnośląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Udzielenie i obsługa kredytów z podziałem na zadania |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 66113000-5 - Usługi udzielania kredytu |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-04-30 11:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zamawiający informuje, że część dokumentów stanowiących SWZ - załączniki do OPZ, zawiera informacje o poufnym charakterze, których udostępnienie publiczne mogłoby naruszyć interes Zamawiającego.
- 2.Dokumenty poufne obejmują w szczególności:
- 1)Umowę Spółki,
- 2)Umowę Wykonawczą,
- 3)Raport z audytu rekompensaty,
- 4)Studium wykonalności (w szczególności część kalkulacyjna/model finansowy),
- 5)Wybrane dokumenty finansowe Zamawiającego w zakresie niezbędnym do przygotowania oferty, w tym w szczególności: sprawozdania finansowe, prognozy finansowe, zestawienie zadłużenia i harmonogramy spłat, informacje o zobowiązaniach warunkowych – jeżeli Zamawiający uzna je za konieczne do rzetelnej wyceny i oceny ryzyka przez Wykonawcę.
- 3.Zamawiający może uzupełniać wykaz dokumentów poufnych w toku postępowania; informacja o udostępnieniu dodatkowego dokumentu zostanie przekazana w komunikacji na platformie (np. w wyjaśnieniach SWZ), a dokument będzie dostępny na równych zasadach dla wszystkich zainteresowanych Wykonawców po złożeniu wniosku.
- 4.Dokumenty poufne nie są udostępniane na stronie postępowania. Zamawiający zapewnia dostęp do dokumentów poufnych w sposób niedyskryminujący wszystkim zainteresowanym Wykonawcom po spełnieniu wymagań wskazanych w ust. 5–8.
- 5.W celu uzyskania dostępu do dokumentów poufnych Wykonawca składa za pośrednictwem platformy zakupowej (funkcja „pytania/wiadomości”) wniosek wraz z oświadczeniem o zachowaniu poufności (załącznik nr 10 do SWZ), podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, wskazując: nazwę Wykonawcy, osoby upoważnione do dostępu (imię, nazwisko, e-mail) oraz potwierdzając, że dokumenty będą wykorzystywane wyłącznie w celu przygotowania oferty.
- 6.Zamawiający przekaże dokumenty poufne w terminie 3 dni roboczych od otrzymania prawidłowego wniosku i oświadczenia, poprzez udostępnienie pliku do pobrania na platformie zakupowej.
- 7.Wykonawca zobowiązuje się do:
- 1)nieudostępniania dokumentów poufnych osobom trzecim,
- 2)ograniczenia dostępu do wskazanych osób,
- 3)wykorzystania dokumentów wyłącznie na potrzeby przygotowania oferty,
- 4)usunięcia dokumentów po zakończeniu postępowania – na żądanie Zamawiającego.
- 8.Naruszenie zasad poufności może stanowić podstawę do dochodzenia roszczeń na zasadach ogólnych.
Zamawiający informuje, że postępowanie będzie prowadzone według zasad określonych w art. 139 ustawy Pzp, tj. Zamawiający, najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje możliwości rozliczenia w walutach obcych. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia, którego dotyczy niniejsza SWZ, dokonywane będą w PLN.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.