Dostawa leków do realizacji programów lekowych
Zamawiający Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu (Toruń, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Dostawa leków do realizacji programów lekowych”. Termin składania ofert minął 24 kwietnia 2026, 08:30.
- Termin składania ofert
- 24 kwietnia 2026, 08:30Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 2 276 799 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1653, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
20 marca 2026
Termin ofert: 24 kwietnia 2026 08:30 - Wynik: wybrano wykonawcę
24 sierpnia 2026
35 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
27 sierpnia 2026
47 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
27 sierpnia 2026
18 ofert3 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa leków do realizacji programów lekowych do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu.
- 2
ZakresKryterium ceny ma wagę powyżej 60%, co oznacza, że cena będzie kluczowym czynnikiem wyboru oferty, ale wymagania jakościowe muszą być spełnione zgodnie z załącznikami do SWZ.
- 3
ZakresOferta musi zawierać wypełnione załączniki od Nr 2/1 do Nr 2/172 do SWZ, które określają specyfikację asortymentowo-ilościowo-cenową dla każdej z 172 części zamówienia (LOT).
- 4
ZakresUmowa będzie realizowana przez 12 miesięcy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu |
| REGON | 000316068 |
| Adres | ul. Św. Józefa 53-59, 87-100 Toruń |
| Region (NUTS) | PL613 – Kujawsko-pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa leków do realizacji programów lekowych |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Przystępując do przetargu Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium dla poszczególnych zadań w wysokości Zadanie Nr 171 - 18 193,84 zł. Szczegółowe zasady dotyczące wadium określono w rozdziale VII SWZ |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-04-24 08:30 |
Informacje dodatkowe
1. W niniejszym postępowaniu na podstawie art.139 ustawy Pzp Zamawiający najpierw
dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została
najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu tzw.
„procedura odwrócona”. Wykonawcy nie są obowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa
w art.125 ust.1 ustawy Pzp (JEDZ) oświadczenie to wymagane będzie wyłącznie od wykonawcy, którego oferta
zostanie najwyżej oceniona. Wyjątkiem od tej zasady jest konieczność złożenia wraz z ofertą przez Wykonawców
dwóch oświadczeń wstępnych w zakresie braku podstaw do wykluczenia uwzględniających regulacje „sankcyjne“, o
których mowa w formularzu „OFERTA”. 2. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę,
którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, wstępnego oświadczenia w formie jednolitego dokumentu (JEDZ), z uwagi na zastosowanie procedury odwróconej na podstawie art. 139 ustawy
Pzp, a także do złożenia w terminie nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków
dowodowych, którymi są: 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy
Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem
środka karnego, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2) Oświadczenie Wykonawcy, w
zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy
z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę,
ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do
tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty
częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego
do tej samej grupy kapitałowej. 3) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu,
o którym mowa art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez
Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp,
dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108
ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie
konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, e) art. 109 ust. 1 pkt 710 ustawy Pzp. 4) Odpis lub informacja z
Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art.
109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy
wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 5)Informacja z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych,
w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru, sporządzona
nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem. 6) Oświadczenie Wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu
z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w
zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 7)
Oświadczenie Wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k ust. 1 na mocy art. 1
pkt 23 rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 08.04.2022 r. w sprawie zmiany do rozporządzenia Rady (UE) nr
833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi
sytuację na Ukrainie. 3. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków możliwych do wprowadzenia w sekcjach niniejszego
ogłoszenia: a) szczegółowe zasady w zakresie potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia w odniesieniu do
Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, określone są
w rozdziale IV SWZ, b) szczegółowe zasady w zakresie udostępnienia zasobów, w celu potwierdzenia spełniania
warunków udziału w postępowaniu, określone są w rozdziale IV SWZ, c) szczegółowe zasady składania ofert
wspólnych, określone są w rozdziale IV SWZ. d) szczegółowe zasady w zakresie możliwości powierzenia wykonania
części zamówienia podwykonawcy, określone są w rozdziale IV SWZ. 4. Informacje w zakresie przedmiotowych
środków dowodowych zamieszczono w rozdziale V SWZ
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.