Ochrona fizyczna osób i mienia realizowana przez SUFO w garnizonie Grudziądz i WCR Brodnica - sprawa nr 7/2025
Zamawiający Skarb Państwa - 13 Wojskowy Oddział Gospodarczy (13 WOG) (Grudziądz, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Ochrona fizyczna osób i mienia realizowana przez SUFO w garnizonie Grudziądz i WCR…”. Termin składania wniosków minął 25 kwietnia 2025, 07:30. Wadium: 69 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 69 000 zł
- Termin składania wniosków
- 25 kwietnia 2025, 07:30Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=288, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
24 marca 2025
Termin ofert: 22 kwietnia 2025 07:30Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
04 kwietnia 2025
Nowy termin: 25 kwietnia 2025 07:30Zmienia wersję 185906-2025
- Wynik: wybrano wykonawców
20 października 2025
5 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Skarb Państwa - 13 Wojskowy Oddział Gospodarczy (13 WOG) |
| Miejscowość | Grudziądz |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Ochrona fizyczna osób i mienia realizowana przez SUFO w garnizonie Grudziądz i WCR Brodnica - sprawa nr 7/2025 |
| Główny Kod CPV | 79700000-1 - Usługi detektywistyczne i ochroniarskie |
| Część nr LOT-0001 | Świadczenie usług ochrony osób i mienia przez SUFO w kompleksach 13WOG i WCR w Grudziądzu. |
| Część nr LOT-0002 | Świadczenie usług ochrony osób i mienia przez SUFO w kompleksach CSLog w Grudziądzu |
| Część nr LOT-0003 | Świadczenie usług ochrony osób i mienia przez SUFO w kompleksach 8KPBOT w Grudziądzu i dla WCR w Brodnicy |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający żąda od Wykonawców składających ofertę wniesienia wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości ogółem 69 000,00 zł, Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na cały okres związania ofertą, . 2. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium, lub wniesie wadium w sposób nieprawidłowy, lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium, zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 14) Ustawy. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U.2024.poz.419 t.j.). 4. W przypadku wniesienia wadium w formie określonej w ust. 3 pkt. 2-4 (w oryginale w postaci elektronicznej), z jej treści powinno wynikać bezwarunkowe, nieodwołalne i na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego (w terminie związania ofertą) zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 Ustawy. 5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: NBP ODDZIAŁ OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY 54 1010 1078 0105 5913 9120 2000 Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, o którym mowa, przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert). 6. Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w ust. 3 pkt. 2-4, należy przekazać wraz z ofertą za pośrednictwem platformy zakupowej prowadzonego postepowania. W przypadku złożenia oferty w formie elektronicznej dokument winien być wniesiony w oryginale w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Gwaranta. 7. Przy wnoszeniu wadium Wykonawca winien podać: nazwę przedmiotu zamówienia, numer sprawy, numer zadania oraz numer rachunku (dotyczy formy pieniężnej), na który należy zwrócić wadium. 8. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni wszystkim Wykonawcom w okolicznościach opisanych w art. 98 ust. 1 i 2 Ustawy. W przypadku niewskazania przez Wykonawcę rachunku bankowego, zwrot wadium zostanie dokonany na rachunek bankowy, z którego dokonano jego wpłaty. 9. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 98 ust. 1 Ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego. 10. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy (ZNWU). 11. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na pisemny wniosek Wykonawcy (osoby upoważnionej do występowania w imieniu Wykonawcy), który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. 12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt. 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura ograniczona |
Informacje dodatkowe
1. Dane szczegółowe opisu przedmiotu zamówienia stanowiące „Wykazy posterunków z wymaganiami dla obsady ochrony oraz czas ochrony” podlegają ograniczeniu
w powszechnym dostępie do informacji publicznej co do treści w nich zawartych w związku z przepisami o ochronie informacji niejawnych oraz ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych.
2. Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia usługi w oparciu o pracowników zatrudnionych zgodnie z prawem polskim, tj. osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 t.j.) Zamawiający nie wskazuje wymiaru czasu pracy w jakim pracownik ma być zatrudniony z zastrzeżeniem, że każda godzina świadczenia usług składająca się na przedmiot zamówienia będzie wypracowana przez pracownika zatrudnionego na podstawie umowy o pracę w myśl kodeksu pracy.
3. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp oraz w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 108 w zw.
z art. 405 ust. 1 oraz art. 405 ust. 2 pkt 3), 4) i pkt 5) w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) i 4) ustawy Pzp. oraz w art. 5k rozporządzenia 833/2014 i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa (Dz.U. z 2024 r., poz. 507), Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postepowaniu następujące dokumenty i oświadczenia (podmiotowe środki dowodowe):
1) oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 112 ust. 2 pkt 2, 4 ustawy Pzp – według załącznika nr 1 do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
2) ważną, aktualną koncesję Ministerstwa właściwego do spraw wewnętrznych na prowadzenie działalności w zakresie ochrony osób i mienia uprawniającą do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie objętym zamówieniem publicznym
w niniejszym postępowaniu (w rozumieniu ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia Dz. U. z 2021 r. poz. 1995 z późn.zm.)
3) wykaz usług odrębnie na każde zadanie potwierdzający, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – Wykonawca wykonał a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych należycie usługi, polegające na ochronie osób i mienia (z wyłączeniem usług konwojowania) świadczonych w ramach Specjalistycznych Uzbrojonych Formacji Ochronnych (w rozumieniu ustawy o ochronie osób i mienia Dz.U. z 2021 r. 1995 z późn.zm.)
Łączna wartość brutto wykazanych usług musi być co najmniej równa wartości: 7.000.000,00 zł
Wykazywane wartości nie mogą obejmować wartości usług innych niż powyżej określone (tj. bez konwojowania) i muszą dotyczyć wartości usług zrealizowanych (pomimo, iż są np. w trakcie realizacji).
Jeżeli Wykonawca będzie składał ofertę na więcej niż jedno zadanie to suma wykazanych usług winna opiewać na kwotę co najmniej równą sumie wymaganych kwot dla poszczególnych zadań,
oraz
dowody, określające, czy usługi te zostały wykonane należycie.
Wykonawca w wykazie usług podaje wartość usług, ich przedmiot, datę wykonania i podmiot, na rzecz, którego usługi zostały wykonane.
Wykonawca składający ofertę na więcej niż jedno zadanie nie może posługiwać się celem wykazania spełnienia warunku udziału tymi samymi usługami. Istotą jest wykazanie rzeczywistego a nie pozornego doświadczenia w zakresie logistycznej obsługi dwóch lub trzech zadań jednocześnie.
Dowodami, o których mowa wyżej, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz, którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy.
Uwaga:
• Jeżeli w dokumentach składanych w celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu, kwoty będą wyrażane w walucie obcej, kwoty te zostaną przeliczone na PLN wg średniego kursu PLN w stosunku do walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski (Tabela A kursów średnich walut obcych) w dniu wykonania usługi. W przypadku braku publikacji kursów walut NBP obowiązujących w dniu, o którym mowa powyżej, zastosowanie ma kurs ostatnio ogłoszony przed tym dniem.
• Jeżeli z uzasadnionej (udowodnionej) przyczyny Wykonawca nie może złożyć dokumentów dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, o których mowa wyżej, wymaganych przez Zamawiającego, może złożyć inne podmiotowe środki dowodowe, które w wystarczający sposób potwierdzają spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu.
• Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz dotyczyć ma wyłącznie usług, w których wykonaniu wykonawca bezpośrednio uczestniczył.
4) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w art. 108 w zw. z art. 405 ust. 1 oraz art. 405 ust. 2 pkt 3), 4) i pkt 5) w zakresie określonym w art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Prawo zamówień publicznych uwzględniające przesłanki wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz przesłanki wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego;
5) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
6) zaświadczenie lub inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca
nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a w przypadku zalegania
z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem, Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
7) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
8) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r., poz. 1616 t.j.), z innym Wykonawcom, który złożył odrębne wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie wniosku, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
9) oświadczenie o dysponowaniu pracownikami ochrony, Grupą Interwencyjną, bronią palną bojową i ostrą amunicją, oraz łącznością radiową bezprzewodową.
1. Dane szczegółowe opisu przedmiotu zamówienia stanowiące „Wykazy posterunków z wymaganiami dla obsady ochrony oraz czas ochrony” podlegają ograniczeniu
w powszechnym dostępie do informacji publicznej co do treści w nich zawartych w związku z przepisami o ochronie informacji niejawnych oraz ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych.
2. Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia usługi w oparciu o pracowników zatrudnionych zgodnie z prawem polskim, tj. osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 t.j.) Zamawiający nie wskazuje wymiaru czasu pracy w jakim pracownik ma być zatrudniony z zastrzeżeniem, że każda godzina świadczenia usług składająca się na przedmiot zamówienia będzie wypracowana przez pracownika zatrudnionego na podstawie umowy o pracę w myśl kodeksu pracy.
3. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp oraz w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 108 w zw.
z art. 405 ust. 1 oraz art. 405 ust. 2 pkt 3), 4) i pkt 5) w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) i 4) ustawy Pzp. oraz w art. 5k rozporządzenia 833/2014 i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa (Dz.U. z 2024 r., poz. 507), Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postepowaniu następujące dokumenty i oświadczenia (podmiotowe środki dowodowe):
1) oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 112 ust. 2 pkt 2, 4 ustawy Pzp – według załącznika nr 1 do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
2) ważną, aktualną koncesję Ministerstwa właściwego do spraw wewnętrznych na prowadzenie działalności w zakresie ochrony osób i mienia uprawniającą do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie objętym zamówieniem publicznym
w niniejszym postępowaniu (w rozumieniu ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia Dz. U. z 2021 r. poz. 1995 z późn.zm.)
3) wykaz usług odrębnie na każde zadanie potwierdzający, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – Wykonawca wykonał a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych należycie usługi, polegające na ochronie osób i mienia (z wyłączeniem usług konwojowania) świadczonych w ramach Specjalistycznych Uzbrojonych Formacji Ochronnych (w rozumieniu ustawy o ochronie osób i mienia Dz.U. z 2021 r. 1995 z późn.zm.)
Łączna wartość brutto wykazanych usług musi być co najmniej równa wartości: 2.000.000,00 zł
Wykazywane wartości nie mogą obejmować wartości usług innych niż powyżej określone (tj. bez konwojowania) i muszą dotyczyć wartości usług zrealizowanych (pomimo, iż są np. w trakcie realizacji).
Jeżeli Wykonawca będzie składał ofertę na więcej niż jedno zadanie to suma wykazanych usług winna opiewać na kwotę co najmniej równą sumie wymaganych kwot dla poszczególnych zadań,
oraz
dowody, określające, czy usługi te zostały wykonane należycie.
Wykonawca w wykazie usług podaje wartość usług, ich przedmiot, datę wykonania i podmiot, na rzecz, którego usługi zostały wykonane.
Wykonawca składający ofertę na więcej niż jedno zadanie nie może posługiwać się celem wykazania spełnienia warunku udziału tymi samymi usługami. Istotą jest wykazanie rzeczywistego a nie pozornego doświadczenia w zakresie logistycznej obsługi dwóch lub trzech zadań jednocześnie.
Dowodami, o których mowa wyżej, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz, którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy.
Uwaga:
• Jeżeli w dokumentach składanych w celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu, kwoty będą wyrażane w walucie obcej, kwoty te zostaną przeliczone na PLN wg średniego kursu PLN w stosunku do walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski (Tabela A kursów średnich walut obcych) w dniu wykonania usługi. W przypadku braku publikacji kursów walut NBP obowiązujących w dniu, o którym mowa powyżej, zastosowanie ma kurs ostatnio ogłoszony przed tym dniem.
• Jeżeli z uzasadnionej (udowodnionej) przyczyny Wykonawca nie może złożyć dokumentów dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, o których mowa wyżej, wymaganych przez Zamawiającego, może złożyć inne podmiotowe środki dowodowe, które w wystarczający sposób potwierdzają spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu.
• Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz dotyczyć ma wyłącznie usług, w których wykonaniu wykonawca bezpośrednio uczestniczył.
4) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w art. 108 w zw. z art. 405 ust. 1 oraz art. 405 ust. 2 pkt 3), 4) i pkt 5) w zakresie określonym w art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Prawo zamówień publicznych uwzględniające przesłanki wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz przesłanki wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego;
5) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
6) zaświadczenie lub inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca
nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a w przypadku zalegania
z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem, Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
7) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
8) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r., poz. 1616 t.j.), z innym Wykonawcom, który złożył odrębne wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie wniosku, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
9) oświadczenie o dysponowaniu pracownikami ochrony, Grupą Interwencyjną, bronią palną bojową i ostrą amunicją, oraz łącznością radiową bezprzewodową
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →