Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 102273-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Wyłonienie wykonawcy w zakresie sukcesywnej dostawy odczynników i materiałów zużywalnych dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego (z wyłączeniem Collegium Medicum UJ).

Zamawiający Uniwersytet Jagielloński (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Wyłonienie wykonawcy w zakresie sukcesywnej dostawy odczynników i materiałów zużywalnych…”. Termin składania ofert minął 26 marca 2026, 10:00. Planowany budżet: 607 151 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Uniwersytet JagiellońskiKraków, Małopolskieopublikowano 17 marca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
607 151 zł
Wadium
Brak
Termin składania ofert
26 marca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa odczynników i materiałów zużywalnych dla jednostek Uniwersytetu Jagiellońskiego (z wyłączeniem Collegium Medicum UJ). Szczegółowy zakres znajduje się w załączniku A do SWZ.

  • 2

    KryteriaKryterium oceny ofert jest cena.

  • 3

    WarunkiWykonawca musi złożyć Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) oraz oświadczenie o aktualności informacji w nim zawartych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Jagielloński

NIP

6750002236

Adres

ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków

Region (NUTS)

PL213 – Małopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Wyłonienie wykonawcy w zakresie sukcesywnej dostawy odczynników i materiałów zużywalnych dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego (z wyłączeniem Collegium Medicum UJ).

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33696000-5 - Odczynniki i środki kontrastowe

Dodatkowe kody CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne; 33696300-8 - Odczynniki chemiczne; 33793000-5 - Laboratoryjne wyroby szklane; 38437000-7 - Pipety i akcesoria laboratoryjne; 24960000-1 - Różne produkty chemiczne; 24000000-4 - Produkty chemiczne; 33790000

Szacunkowa wartość zamówienia

607 151 PLN

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP - szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
  • art. 108 ust.1 pkt 6 ustawy PZP - szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
  • art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP - szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
  • art. 108 ust 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP - szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
  • Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
  • art. 108 ust. 1 pkt 3 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP ­- szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
  • Zamawiający wykluczy wykonawcę w przypadku zaistnienia okoliczności z art. 108 ust. 1 ustawy PZP, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy PZP. Zamawiający wykluczy także wykonawcę na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierani
  • art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP- szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
  • art. 108 ust 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP- szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
  • art. 109 ust. 1pkt 7 ustawy PZP- szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-03-26 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1)
    JEDZ, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do formularza oferty;
  2. 2)
    oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ złożonym do oferty;
  3. 3)
    informację z KRK w zakresach podanych przez zamawiającego;
  4. 4)
    zaświadczenie właściwego naczelnika US w zakresach podanych przez zamawiającego:
  5. 5)
    zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej ZUS lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej KRUS;
  6. 6)
    odpis lub informację z KRS lub z CEiDG (o ile dotyczy);
  7. 7)
    oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
  8. 8)
    wykaz dostaw wraz dowodami ich należytego wykonania
    Wykaz oświadczeń i dokumentów na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia zawiera SWZ z załącznikami. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia na dodatkowe dostawy na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy PZP.
    Stosownie do zapisów art. 139 ust. 1 ustawy PZP, zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokonana kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
    Zamawiający przewiduje konieczność złożenia przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z Rozdziałem IV SWZ

Zasady finansowe określono w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 2 do SWZ).

  1. 1.
    Zamawiający informuje, iż przedmiot zamówienia może być finansowany lub współfinansowany w szczególności ze środków Unii Europejskiej lub innych środków, pozyskanych w ramach projektów lub umów bądź programów zewnętrznych albo grantów.
  2. 2.
    Umowa w sprawie realizacji przedmiotu zamówienia będzie zawarta na okres 12 miesięcy, licząc od daty zawarcia umowy z ewentualną możliwością jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy, pod warunkiem niewyczerpania kwoty określonej w zawartej umowie. W sytuacji niewyczerpania kwoty umowy do upływu 12 miesięcy i braku podpisania aneksu przedłużającego jej trwanie, umowa wygasa.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696000-5Odczynniki i środki kontrastowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 703 150 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
436 478 zł4 607 108 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 170 631 zł
Źródło próbki
CPV 33696000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
436 478 zł
Mediana
1 703 150 zł
Górny kwartyl
4 607 108 zł
Ten przetarg (607 151 zł) znajduje się w typowym zakresie (Q1–Q3).
Budżet mieści się w środkowych 50% podobnych zamówień. Dobry punkt odniesienia do wyceny oferty. -64% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 26.03.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Uniwersytet Jagielloński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 607 151 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33696000-5 - Odczynniki i środki kontrastowe. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.