„Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Międzylesie w roku 2026 ”, pakiet III – L. Gospodarstwo Szkółkarskie i nasiennictwo.
Zamawiający Skarb Państwa PGL LP Nadleśnictwo Międzylesie (Międzylesie, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Międzylesie w roku…”, wybierając ofertę wykonawcy ATB Usługi Tadeusz Bońkowski. Cena wybranej oferty: 810 354 zł. Złożono 1 ofertę.
- Cena wybranej oferty
- 810 354 zł
- Liczba ofert
- 1 oferta
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=321, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertyumiarkowanatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
05 grudnia 2025
Termin ofert: 22 grudnia 2025 09:30Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
10 marca 2026
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy ATB Usługi Tadeusz Bońkowski (Międzygórze).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 810 354,04 zł.
- 3
Zamawiający zastrzegł możliwość udzielenia dodatkowych zamówień na podobne usługi przez kolejne 3 lata od podpisania umowy podstawowej.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| Miejscowość | Warszawa |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Międzylesie w roku 2026 ”, pakiet III – L. Gospodarstwo Szkółkarskie i nasiennictwo. |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 77200000-2 - Usługi leśnictwa |
| Dodatkowe kody CPV | 77230000-1 - Usługi doraźne dotyczące leśnictwa; 77231000-8 - Usługi gospodarki leśnej |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Liczba złożonych ofert | 1 |
Informacje dodatkowe
3.7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. 3.8. Zamówienia, o których mowa w pkt 3.7 będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt 3.7. objęte będą prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej nasiennictwa i selekcji drzew obejmujące czynności wskazane rodzajowo w Załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Międzylesie bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi. 3.9. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład zamówień, o których mowa w pkt 3.7 zawarty został w Załączniku nr 3 do SWZ
Okres realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. Wskazany w Zleceniach termin wykonania prac w żadnym przypadku nie będzie późniejszy niż 15 stycznia 2027 r.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.