Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-03-10 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa lekkiego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Opocznie w ramach zadania pn. „Ochrona ludności przed zagrożeniami pożarowymi poprzez doposażenie OSP na terenie Gminy Opoczno – etap II”

Zamawiający Gmina Opoczno (Opoczno, Łódzkie) prowadził postępowanie „Dostawa lekkiego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Opocznie w ramach zadania…”. Termin składania ofert minął 15 kwietnia 2026, 10:00. Wadium: 6000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Gmina OpocznoOpoczno, Łódzkie (powiat Opoczyński →)opublikowano 10 marca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 030 325 zł
Wadium
6000 zł
Termin składania ofert
15 kwietnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego, lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego typu SCRT pick-up z napędem 4x4 dla OSP w Opocznie, wraz z wyposażeniem (w tym dronem) do rozpoznawania i monitorowania zagrożeń.

  • 2

    ZakresSzczegółowa specyfikacja techniczna i wymagane wyposażenie pojazdu zostały opisane w Załączniku nr 1 do SWZ, z którym należy się zapoznać.

  • 3

    ZakresUmowa będzie realizowana przez 6 miesięcy od daty jej podpisania. Należy uwzględnić ten okres przy planowaniu zasobów.

  • 4

    ZakresMiejsce realizacji zamówienia to województwo łódzkie (NUTS: PL713).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

GMINA OPOCZNO

Miejscowość

Opoczno

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa lekkiego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Opocznie w ramach zadania pn. „Ochrona ludności przed zagrożeniami pożarowymi poprzez doposażenie OSP na terenie Gminy Opoczno – etap II”

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

34144210-3 - Wozy strażackie

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

24.1.Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 6 000,00 PLN (słownie: sześć tysięcy złotych 00/100).24.2.Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1)pieniądzu; 2)gwarancjach bankowych; 3)gwarancjach ubezpieczeniowych; 4)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t. j. Dz. U. z 2025, poz. 98). 24.3.Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego Nr 35 1240 1037 1111 0011 6125 6893 BANK Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Żubra 1, 01-066 Warszawa, dla podmiotów zagranicznych, kod swift: PKOP PL PW nr iban: PL 35 1240 1037 1111 0011 6125 6893 z adnotacją:Wadium – znak sprawy ZP.271.7.2026 Dostawa lekkiego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Opocznie w ramach zadania pn. „Ochrona ludności przed zagrożeniami pożarowymi poprzez doposażenie OSP na terenie Gminy Opoczno – etap II” 24.4.Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.24.5.Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna wadium, które zostanie zaksięgowane na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.24.6.Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt. 24.2. ppkt 2–4, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 24.7.Wykonawca wnosi wadium przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem następujących przypadków:1)zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; 2)unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.24.8.Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium Wykonawcy: 1)który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 2)którego oferta została odrzucona;3)po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza; 4)po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.24.9.Złożenie wniosku o zwrot wadium, o którym mowa w pkt. 25.8, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z Wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy Pzp.24.10.Zamawiający zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę. 24.11.Zamawiający zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. 24.12.Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt. 24.2 ppkt 2–4, występując odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli: 1)Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1 ustawy Pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej; 2)Wykonawca, którego oferta została wybrana: a)odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, b)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,c)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, którego oferta została wybrana.24.13.Poręczenie lub gwarancja, o których mowa w pkt 24.2 stanowiące formę wadium powinny zawierać stwierdzenie, iż jest ono nieodwołalne, oraz że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium następuje jego bezwarunkowa wypłata, oraz powinny wskazywać wszystkie okoliczności uzasadniające zatrzymanie wadium określone w pkt. 24.12 SWZ.24.14.Zgodnie z wyrokiem SN (sygn. akt: IV CSK 86/17) - w przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji bankowych lub ubezpieczeniowych przez podmioty występujące wspólnie, dla skuteczności funkcji gwarancyjnej i realizacji celu wadium, dopuszczalne jest wniesienie wadium przez pełnomocnika Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub partnera.24.15.Wadium w formie niepieniężnej wystawione na potrzeby niniejszego postępowania powinno być wniesione w oryginale i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym – podpisane przez wystawcę dokumentu. Nie dopuszczalne jest tym samym przedłożenie wadium Zamawiającemu np. w formie papierowej albo poprzez załączenie do oferty odwzorowanego cyfrowo dokumentu pod rygorem odrzucenia oferty. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków pozostałe informacje o wadium znajdują się w Rozdziale 24 SWZ.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-04-15 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144210-3Wozy strażackie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 030 325 zł
Próbka: 106 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
411 128 zł1 400 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
988 872 zł
Źródło próbki
CPV 34144210· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
411 128 zł
Mediana
1 030 325 zł
Górny kwartyl
1 400 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 15.04.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Opoczno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opoczno.
Tak. Wadium określono na 6000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144210-3 - Wozy strażackie. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.