ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Jarocin

Zamawiający Gmina Jarocin (Jarocin, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Jarocin”. Termin składania ofert minął 5 kwietnia 2024, 10:00. Wadium: 300 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Gmina JarocinJarocin, Wielkopolskieopublikowano 1 marca 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 709 934 zł
Wadium
300 000 zł
Termin składania ofert
5 kwietnia 2024, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    01 marca 2024

    Termin ofert: 5 kwietnia 2024 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    30 kwietnia 2024

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

Gmina Jarocin

Miejscowość

Jarocin

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Jarocin

Główny Kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Część nr LOT-0001

Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Jarocin

Sekcja 3

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne

PoleWartość
Wadium

1. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości: 300.000 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu, b) gwarancjach bankowych, c) gwarancjach ubezpieczeniowych, d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j.: Dz. U. z 2023 r. poz. 462 ze zm.). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr: 91 1090 1131 0000 0000 1300 1942, z dopiskiem: „Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Jarocin”. Uwaga! Terminem wniesienia wadium w formie pieniężnej jest data i godzina zaksięgowania kwoty wadium na koncie Zamawiającego. 4. Treść dokumentu wadialnego, w przypadku wnoszenia wadium w formach innych niż pieniądz (np. gwarancji, poręczenia) musi zawierać następujące elementy: a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib, b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem – określenie przedmiotu zamówienia, c) kwotę gwarancji/poręczenia, d) zobowiązanie Gwaranta lub Poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie pełnej kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 P.z.p. e) gwarancja/poręczenie, stanowiące wadium, nie może wygasać przed końcem okresu związania ofertą, f) niedopuszczalne jest wprowadzanie w treści dokumentu wadialnego jakichkolwiek warunków ograniczających Zamawiającemu wypłacenie wadium. 5. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz (dokument wadialny) należy złożyć wraz z ofertą - jako załącznik do oferty - w oryginale wystawionym przez Gwaranta/Poręczyciela, w postaci elektronicznej, opatrzonym kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia w imieniu Gwaranta/Poręczyciela.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Procedura otwarta

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Dokumentacja postępowania została opublikowana pod adresem

https://jarocin.ezamawiajacy.pl (dalej: „Platforma” lub „Platforma Zakupowa”). W celu zapoznania się z dokumentacją postępowania: 1) przed upływem terminu składania ofert Wykonawca w menu po lewej stronie wybiera zakładkę ,,Lista ogłoszeń o postępowaniach”, następnie zakładkę ,,Aktualne”, wyszukuje przedmiotowe postępowanie i klika w wybrany link, przechodząc do obszaru postępowania. 2) po upływie terminu składania ofert Wykonawca w menu po lewej stronie wybiera zakładkę ,,Lista ogłoszeń o postępowaniach”, następnie zakładkę ,,Archiwalne”, wyszukuje przedmiotowe postępowanie i klika w wybrany link, przechodząc do obszaru postępowania. 2. W przedmiotowym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu następujących środków komunikacji elektronicznej: a) Platformy do obsługi postępowań przetargowych, dostępnej pod adresem: https://jarocin.ezamawiajacy.pl; b) poczty elektronicznej: kaniewska@jarjarocin.pl; zielinska@jarjarocin.pl - z zastrzeżeniem, iż oferta oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 P.z.p. mogą zostać przekazane wyłącznie za pomocą powyższej Platformy. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji elektronicznie przy użyciu Platformy Zakupowej MARKETPLANET pod adresem: https://jarocin.ezamawiajacy.pl lub na adres e-mail: kaniewska@jarjarocin.pl. 4. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazywanych na adres e-mail Zamawiającego przyjmuje się datę dostarczenia wiadomości na adres e-mail Zamawiającego. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji w przypadku skorzystania z Platformy Zakupowej przyjmuje się datę ich złożenia na Platformie. 5. Szczegółowe zasady korzystania z Platformy Zakupowej znajdują się w zakładce „Regulacje i procedury procesu zakupowego” - Instrukcja dla Wykonawcy. 6. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452, dalej: „r.d.e.”) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 r. poz. 2415 ze zm.). 7. Ogólne zasady korzystania z Platformy: 1) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie; https://jarocin.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl. 2) Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. 3) Rejestracja Wykonawcy trwa maksymalnie do 2 dni roboczych. W związku z tym Zamawiający zaleca Wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia Oferty w postaci elektronicznej. Wykonawca wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku rejestracyjnego otrzyma informacje, o możliwości przyspieszenia procedury założenia konta, wówczas należy skontaktować się pod numerem telefonu podanym w ww. potwierdzeniu. 4) Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. 8. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. 9. Zgodnie z § 11 ust. 2 r.d.e. Zamawiający udostępnia poniżej informacje na temat specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych. Wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy: 1) Wymagania sprzętowo – aplikacyjne: - stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, - komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7 , Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje; - zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0; - zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. 2) Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB w txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc. 3) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.: Plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. 4) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. 5) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma zakupowa Jarocińskiej Agencji Rozwoju Sp. z o.o. tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00-17.00) e-mail: oneplace@marketplanet.pl 10. Osobami uprawnionymi do komunikowania się z wykonawcami w zakresie formalnym i merytorycznym są: 1) w zakresie proceduralnym: Magdalena Kaniewska, Alicja Zielińska tel. 535 157 419. 2) w zakresie merytorycznym: Sebastian Walczak, tel. 62 749 95 49, Marta Mazurek – Dębska, tel. 62 749 9561 11. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w języku polskim. 12. Zamawiający dopuszcza również możliwość składania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń za pomocą poczty elektronicznej, na wskazany w ust. 2 adres email. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu r.d.e. oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 r. poz. 2415 ze zm.). 13. Zamawiający rekomenduje dokonywanie czynności wysyłania oferty wraz z dokumentami z odpowiednim czasowym wyprzedzeniem w stosunku do terminu składania ofert, określonego w Postępowaniu (w szczególności najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, w który upływa termin składania ofert) – z uwagi na różnorodne problemy techniczne, które mogą się zdarzyć. Zamawiający zastrzega, iż Wykonawca w ramach dochowania należytej staranności w działaniu winien nie pozostawiać czynności złożenia oferty na okres bezpośrednio poprzedzający upływ terminu składania ofert. 14. W przypadku braku potwierdzenia otrzymania wiadomości przez Wykonawcę, Zamawiający domniema, iż pismo wysłane przez Zamawiającego na adres e-mail podany przez Wykonawcę zostało mu doręczone w sposób umożliwiający zapoznanie się Wykonawcy z treścią pisma. 17. Oferta musi być sporządzona w języku polskim w formie elektronicznej, z dochowaniem formatu danych określonego w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12.04.2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2247, (np. .pdf, .doc, .docx – formaty szczególnie rekomendowane przez Zamawiającego).

I. WIZJA LOKALNA

1. Zamawiający wymaga aby Wykonawca (zwany również „podmiotem zainteresowanym”), przed złożeniem oferty, wziął udział (za pośrednictwem ustanowionego przedstawiciela) w wizji lokalnej, w celu zapoznania się:
1) ze specyfiką kategorii odpadów komunalnych wskazanych w ust. 3, których odbiór stanowi przedmiot zamówienia (odpadów deponowanych u źródła), w tym ich morfologią oraz stopniem zabrudzeń, zanieczyszczeń, zmieszań itp. cech odpadów komunalnych,
2) sposobem deponowania kategorii odpadów komunalnych wskazanych w ust. 3, których odbiór stanowi przedmiot zamówienia (odpadów deponowanych u źródła), które to w sposób bezpośredni jak i pośredni mogą mieć wpływ na cechy charakterystyczne odpadów.

2. W celu uchylenia wątpliwości interpretacyjnych, Zamawiający wymaga aby Wykonawca przed złożeniem oferty na dane zamówienie wziął udział w wizji lokalnej na frakcje odpadów wskazane w ust. 3.

3. Termin przeprowadzenia wizji lokalnej dla frakcji odpadów: odpady niesegregowane (zmieszane); bioodpady kuchenne, popiół i żużle z palenisk domowych to 19 marca 2024 r., godz. 10:00.

4. W ramach wizji lokalnej każdy podmiot zainteresowany, za pośrednictwem swojego przedstawiciela, będzie miał zapewnioną przez Zamawiającego możliwość bezpośredniego zapoznania się z odpadami komunalnymi, w tym jego analizą organoleptyczną odpadów, oraz pobrania próbek odpadów.

5. Wizje lokalne zostaną przeprowadzone przy uczestnictwie co najmniej jednej osoby działającej w imieniu Zamawiającego.

6. W trakcie wizji lokalnej nie udziela się odpowiedzi na pytania dot. dokumentacji przetargowej.

7. W wizji lokalnej oprócz osób wskazanych w ust. 5, muszą uczestniczyć przedstawiciele poszczególnych podmiotów zainteresowanych (dopuszczalne jest ustanowienie kilku osób przez jeden podmiot zainteresowany) oraz inne podmioty. Wizja ma charakter otwarty i Zamawiający nie zapewnia jej poufności, przy czym Zamawiający zapewnia poufność danych rejestrowych, o których mowa w ust. 8 pkt 2) poniżej. Zamawiający nie będzie ujawniał, w tym poprzez udostępnienia, jakichkolwiek informacji o podmiotach uczestniczących w wizji lokalnej.

8. W celu umożliwienia udziału w wizji lokalnej każdemu zainteresowanemu podmiotowi:
1) Zamawiający dopuszcza udział jednego przedstawiciela podmiotu zainteresowanego w wizji lokalnej. Zamawiający nie gwarantuje możliwości uczestniczenia kilku przedstawicieli jednego podmiotu zainteresowanego, choć tego nie zakazuje,
2) udział w wizji lokalnej powinien zostać poprzedzonych zarejestrowaniem przedstawiciela najpóźniej do godziny 23:59 dnia poprzedzającego dzień przeprowadzenia konkretnej wizji lokalnej, poprzez przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: marta.mazurek@jarocin.pl. Rejestracja wymaga podania danych identyfikacyjnych wizji lokalnej, w której chce uczestniczyć przedstawiciel: imienia i nazwiska przedstawiciela, numeru telefonu kontaktowego oraz adres e-mail przedstawiciela oraz danych podmiotu zainteresowanego udziałem
w wizji lokalnej,
3) wizje lokalne będą odbywać się w godzinach od 10:00 do 15:00, w dni robocze z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy,
4) miejscem spotkania w celu przeprowadzenia wizji lokalnej będzie Urząd Miejski w Jarocinie, 63-200 Jarocin, ul. T. Kościuszki 15A, piętro pierwsze, pokój nr 7, Referat Ochrony Środowiska. Zamawiający rekomenduje stawiennictwo co najmniej na 15 minut przed wyznaczoną godziną wizji lokalnej,
5) wizja lokalna może wymagać zmiany lokalizacji, w tym z wykorzystaniem własnych środków transportu Wykonawcy (samochodu). Zamawiający nie zapewnia środków transportu,
6) Zamawiający wyznaczy co najmniej jeden dodatkowy termin wizji lokalnej, który zostanie wyznaczony niezwłocznie, z uwzględnieniem możliwości przeprowadzenia wizji lokalnej, w sytuacji faktycznej niemożliwości uczestniczenia w wizji lokalnej przez wszystkich zainteresowanych przedstawicieli z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
7) odwołanie wizji lokalnej może nastąpić nie później niż na 1 dzień roboczy przed wyznaczonym dniem wizji lokalnej, z jednoczesnym wyznaczeniem kolejnego terminu wizji lokalnej, z zachowaniem wymogów właściwych dla zmiany SWZ.

9. Udział w wizji lokalnej nie jest warunkowany spełnieniem żadnych obowiązków poza wyraźnie przewidzianymi w niniejszym SWZ, za wyjątkiem konieczności zachowania reguł bezpieczeństwa, które mogą zostać przedstawione również
w toku przeprowadzenia wizji lokalnej przez przedstawiciela Zamawiającego. Osoby uczestniczące w wizji lokalnej zobowiązane są dostosować się do reguł bezpieczeństwa oraz zaleceń przedstawiciela Zamawiającego.

10. Udział przedstawiciela podmiotu zainteresowanego w wizji lokalnej zostanie potwierdzony zaświadczeniem wydanym przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego w dniu przeprowadzenia wizji lokalnej (po przeprowadzeniu wizji lokalnej), w formie dokumentu podpisanego przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Dodatkowo Zamawiający sporządzi listę wszystkich osób uczestniczących w wizji lokalnej.
WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY

1. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy najpóźniej w dniu jej zawarcia, w wysokości 3% ceny ofertowej przewidzianej za realizację podstawowego zakresu zamówienia (bez praw opcji).

1. Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć:
1) dokument potwierdzający umocowanie do złożenia oferty, jeżeli umocowanie to nie wynika z odpowiednich rejestrów / ewidencji,
2) pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia w Postępowaniu albo do reprezentowania w Postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (dotyczy wyłącznie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia),
3) oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 P.z.p. (dotyczy wyłącznie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 2 i 3 P.z.p.) – wzór oświadczenia wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – załącznik nr 7 do SWZ,
4) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 P.z.p., spełniające wymogi, o których mowa w art. 118 ust. 4 P.z.p. (dotyczy wyłącznie Wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby) – Wymagany zakres zobowiązania określa art. 118 ust. 4 ustawy P.z.p.

2. JEDZ:
Stosownie do przepisu art. 139 ust. 2 P.z.p., Zamawiający będzie żądał oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 P.z.p., wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. W związku z powyższym, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia tego oświadczenia wraz z ofertą. Dodatkowo Zamawiający w Części IV oświadczenia żąda jedynie ogólnego oświadczenia dotyczącego wszystkich kryteriów kwalifikacji (sekcja α), bez wypełniania poszczególnych Sekcji A, B, C i D.
Elektroniczne narzędzie do wypełnienia oświadczenia, o którym mowa wyżej (JEDZ) jest dostępne pod adresem: https://espd.uzp.gov.pl/
Instrukcja wypełniania Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia została udostępniona na stronie Urzędu Zamówień Publicznych: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia.

3. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia:
1) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 P.z.p.,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 P.z.p.,
- sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem,
2) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 P.z.p., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j.: Dz.U. z 2023 r. poz. 1689 ze zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę w Postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty w Postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór oświadczenia Wykonawcy o przynależności/braku przynależności do grupy kapitałowej – załącznik nr 6 do SWZ. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oświadczenie składa, każdy z wykonawców.
3) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 P.z.p., sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
4) oświadczenia w zakresie niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 8 do SWZ. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oświadczenie składa, każdy z wykonawców.

4. Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych.

5. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT:

1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.

2. Oferta musi zawierać oświadczenia niezbędne dla jej zbadania i oceny w ramach Postępowania.

3. Zamawiający rekomenduje sporządzenie oferty na załączonym do niniejszej SWZ formularzu ofertowym – załącznik nr 1 do SWZ. Na ofertę składa się Formularz ofertowy – załącznik nr 1 do SWZ i arkusz obliczeniowy – załącznik nr 1 do Formularza ofertowego. Zamawiający nie przewiduje sporządzania oferty przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”.

4. Wykonawca nie jest zobowiązany do sporządzenia oferty na załączonych do SWZ wzorach, ale zobowiązany jest do podania wszystkich informacji w nich zawartych.

5. Sposób przekazania oferty określono w Rozdziale XIV SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 709 934 zł
Próbka: 156 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
498 750 zł4 603 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 104 649 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
498 750 zł
Mediana
1 709 934 zł
Górny kwartyl
4 603 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 05.04.2024, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Jarocin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jarocin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 - Usługi związane z odpadami. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.