Bieżące utrzymanie pasów drogowych będących w zarządzie Zarządu Dróg Miejskich w latach 2026 - 2027
Zamawiający Zarząd Dróg Miejskich w Pabianicach (Pabianice, Łódzkie) prowadził postępowanie „Bieżące utrzymanie pasów drogowych będących w zarządzie Zarządu Dróg Miejskich w latach…”. Termin składania ofert minął 25 marca 2026, 09:00. Planowany budżet: 4 026 550 zł. Wadium: 20 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 4 026 550 zł
- Wadium
- 20 000 zł
- Termin składania ofert
- 25 marca 2026, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=720, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
17 lutego 2026
Termin ofert: 25 marca 2026 09:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie pasów drogowych w Pabianicach w latach 2026-2027, obejmujące m.in. zamiatanie, koszenie i czyszczenie kanalizacji.
- 2
ZakresWynagrodzenie podane w ofercie jest stałe i nie podlega waloryzacji w trakcie trwania umowy, z uwzględnieniem zapisów we wzorze umowy.
- 3
ZakresZamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, należy złożyć ofertę na całość zamówienia.
- 4
RyzykoWymagane jest wniesienie wadium w wysokości 20 000 zł przed terminem składania ofert, w jednej z dopuszczalnych form (pieniądz, gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa, poręczenie).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Zarząd Dróg Miejskich w Pabianicach |
| Miejscowość | Pabianice |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Bieżące utrzymanie pasów drogowych będących w zarządzie Zarządu Dróg Miejskich w latach 2026 - 2027 |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic |
| Dodatkowe kody CPV | 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 4 026 550 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 20.000,00 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert określonego w swz. 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2020 r., poz. 299) 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na rachunek bankowy nr 14 1090 1304 0000 0001 5606 1685 z dopiskiem: Bieżące utrzymanie pasów drogowych będących w zarządzie Zarządu Dróg Miejskich w latach 2026 - 2027. Znak sprawy: 4/ZDM/2026. 4. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy, o którym mowa w ust. 3, przed upływem terminu składania ofert. 5. Wadium wnoszone w formach określonych w ust. 2 pkt 2-4, musi zawierać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela z tytułu wystąpienia zdarzeń, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych. 6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej – przed upływem terminu składania ofert. 7. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 8. Zasady dokonywania zatrzymania i zwrotu wadium określono w przepisach art. 98 ustawy Pzp. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-03-25 09:00 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.