Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcęwg ogłoszenia, przed weryfikacją
Wybrany wykonawca
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji20%Okres gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i zm. sposobu użytk. obiektów szpitalnych na miejsce doraźnego schronienia dla pacjentów, personelu med. i opiekuń. oraz mieszk. pow. rypińskiego z niezbędną komunikacją–proj. budowlany

Zamawiający Powiat Rypiński (Rypin, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i zm. sposobu użytk. obiektów szpitalnych na miejsce doraźnego schronienia dla…”, wybierając ofertę wykonawcy INVEST Piotr Kamiński. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Powiat RypińskiRypin, Kujawsko-Pomorskie (powiat Rypiński →)opublikowano 4 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 200 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    31 lipca 2026

    Termin ofert: 12 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 września 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INVEST Piotr Kamiński (Rypin), mikrofirma.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Rypiński

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866703

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska 38

1.5.2.)Miejscowość

Rypin

1.5.3.)Kod pocztowy

87-500

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

szkolenia.zamowienia@powiatrypinski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.powiatrypinski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1346883

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i zm. sposobu użytk. obiektów szpitalnych na miejsce doraźnego schronienia dla pacjentów, personelu med. i opiekuń. oraz mieszk. pow. rypińskiego z niezbędną komunikacją–proj. budowlany

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-08efb193-7bb0-46f2-b0bb-38b5798c6e9f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00423902

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00052857/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.9 Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania obiektów szpitalnych na miejsce doraźnego schronienia ... - projekt budowlany

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00373320

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WB.272.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

400514,90 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania obiektów szpitalnych na miejsce doraźnego schronienia dla pacjentów, personelu medycznego i opiekuńczego oraz mieszkańców powiatu rypińskiego wraz z niezbędną komunikacją” na terenie działek o numerach ewidencyjnych 765/10, 765/7 w Rypinie ul. 3-go Maja.
2) Opis stanu istniejącego: teren o zróżnicowanym ukształtowaniu, zabudowany budynkami Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rypinie, uzbrojony w następujące instalacje: elektryczna, wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, ciepłociąg, telekomunikacyjna, teletechniczna, oświetlenie terenu oraz gazy medyczne. Teren objęty zadaniem od zachodu graniczy z drogą publiczną kategorii powiatowej (ul. 3 Maja), od południa z terenem zabudowy usługowej, od wschodu graniczy z drogą publiczną kategorii gminnej (ul. Dłutka), a od północy z drogą gminną (ul. Malanowskiego).
3) Obszar planowanej inwestycji:
a) na terenie działek nr ewid. 765/10, 765/7 obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego – Uchwała nr LXVIII/417/2023 Rady Miasta Rypin z dnia 06 września 2023 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru miasta Rypin w rejonie pomiędzy ul. Dłutka, ul. 3 Maja, ul. Mławską i ul. Malanowskiego; w/w nieruchomości oznaczone symbolem 1UZ – teren usług zdrowia i opieki społecznej,
b) nie wkracza na obszary bezpośredniego zagrożenia powodzią,
c) nie podlega ochronie na podstawie przepisów o ochronie środowiska czy o ochronie przyrody, w bezpośrednim sąsiedztwie brak jest też obiektów czy terenów objętych ochroną na podstawie tych przepisów,
d) nie jest wpisany do rejestru zabytków, natomiast w obrębie inwestycji zlokalizowane są zabytki nieruchome ujęte w gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków, tj.: Szpital oraz dawny ogród przy Szpitalu.
4) Wymagania Zamawiającego do rozwiązań technicznych projektowanego zamierzenia:
a) budowa ciągu komunikacyjnego o konstrukcji żelbetowej, o szerokości w świetle min. 2,50m, łączącego budynek POZ z budynkiem rehabilitacji. Przy projektowaniu rzeczonego ciągu komunikacyjnego należy przewidzieć rozwiązanie kolizji z następującymi zinwentaryzowanymi instalacjami: wodociągowa, kanalizacyjna w tym kanalizacja deszczowa, elektryczna, c.o. oraz klimatyzacja i/lub rekuperacja i/lub wentylacja mechaniczna, (do oceny projektanta). Nie wyklucza się istnienia innych niezinwentaryzowanych instalacji.
b) zmiana sposobu użytkowania składu węgla na miejsce doraźnego schronienia (MDS) z przebudową:
- orientacyjna powierzchnia składu węgla: około 420 m2,
- podstawowa funkcja: miejsce doraźnego schronienia (MDS),
- funkcja dodatkowa - parking podziemny,
- pomieszczenia dodatkowe: sanitariaty, pomieszczenia magazynowe,
- projekt należy opracować w szczególności na podstawie wytycznych wynikających z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 lipca 2025 r. w sprawie warunków organizowania oraz wymagań, jakie powinny spełniać miejsca doraźnego schronienia,
- projekt musi uwzględniać wymogi dotyczące bezpieczeństwa osób przebywających w miejscu doraźnego schronienia, w tym zapewnienie odpowiednich warunków higienicznych, wentylacyjnych oraz zaplecza socjalnego,
- rozwiązania techniczne i instalacyjne: wprowadzenie rozwiązań wpływających na energooszczędność obiektu. Przyjęte rozwiązania muszą być optymalne ekonomicznie i poparte opiniami specjalistów branżowych oraz zgodne z przepisami i wytycznymi dotyczącymi tego rodzaju obiektów. Ostateczną decyzję o zastosowaniu poszczególnych rozwiązań podejmuje Zamawiający,
- instalacje teletechniczne: infrastrukturę dostępową do sieci internet (okablowanie strukturalne, łącze szerokopasmowe, węzeł telekomunikacyjny), monitoring wizyjny (CCTV), system przeciwpożarowy (SSP) z podłączeniem do Centrum Odbiorczego Alarmów Pożarowych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie,
- klimatyzacja i/lub rekuperacja i/lub wentylacja mechaniczna, (do oceny projektanta),
- awaryjne, niezależne źródło zasilania w energię elektryczną MDS,
- wykonanie drenażu/odwodnienia MDS (do oceny projektanta),
- wyposażenie projektowanych pomieszczeń (do szczegółowych ustaleń na etapie projektowania),
- rozwiązania projektowe uwzględniające potrzeby osób z niepełnosprawnościami (w tym dostępność architektoniczną i informacyjno-komunikacyjną),
- inne – wynikające z przepisów oraz charakteru/przeznaczenia obiektu, a nie ujęte w przedmiotowym zakresie.
c) przebudowa w części piwnic w budynku rehabilitacji celem skomunikowania projektowanego ciągu komunikacyjnego z projektowanym miejscem doraźnego schronienia wraz z wykonaniem drenażu/odwodnienia MDS (do oceny projektanta),
d) zagospodarowanie terenu nad MDS w zakresie: przebudowa istniejącej nawierzchni celem wykonania miejsc postojowych wraz z likwidacją włazów studziennych.
5) Wykonawca zobowiązany jest do sygnalizowania problemów wynikających z realizacji zamówienia na każdym etapie oraz czynnie uczestniczyć w spotkaniach mających na celu rozwiązywanie powstałych trudności.
6) Dokumentację projektową należy opracować w sposób umożliwiający etapowanie inwestycji oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie odrębnie dla:
a) I etap – budowa ciągu komunikacyjnego,
b) II etap - zmiana sposobu użytkowania składu węgla na miejsce doraźnego schronienia z przebudową oraz przebudowa w części piwnic w budynku rehabilitacji celem skomunikowania projektowanego ciągu komunikacyjnego z projektowanym miejscem doraźnego schronienia.
7) Zakres prac Wykonawcy obejmuje:
a) wykonanie ekspertyzy technicznej określającej aktualny stanu techniczny obiektu budowlanego obejmującej w szczególności inwentaryzację uszkodzeń elementów konstrukcyjnych i ogólnobudowlanych, badania podłoża gruntowego, badania kontrolne podstawowych materiałów konstrukcyjnych, badania mechaniczno-strukturalne wbudowanych materiałów. Poza tym opracowanie winno zawierać sprawdzającą analizę statyczną elementów i ustroju konstrukcyjnego, ocenę rozwiązań technologicznych w poszczególnych fazach realizacji obiektu, określać główne przyczyny uszkodzeń, wskazać zalecenia i wariantowe sposoby napraw oraz wzmocnień uszkodzonych elementów obiektu i formułować wnioski końcowe,
b) uzyskanie wszelkich niezbędnych i wymaganych przepisami prawa dokumentów, uzgodnień, pozwoleń i decyzji (w tym mapy do celów projektowych, badań geotechnicznych gruntu w zakresie niezbędnym do zrealizowania przedmiotu zamówienia), wykonanie ekspertyz, pomiarów i badań koniecznych do prawidłowej realizacji prac projektowych, wraz z uiszczeniem opłat z tym związanych, a także opracowanie dokumentacji usunięcia ewentualnych kolizji z istniejąca infrastrukturą,
c) wykonanie koncepcji architektoniczno – budowlanej zawierającej w szczególności: zagospodarowanie terenu, rzuty, rozwiązania konstrukcyjno – materiałowe i techniczno - instalacyjne oraz wizualizację dla zadania pod nazwą „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania obiektów szpitalnych na miejsce doraźnego schronienia dla pacjentów, personelu medycznego i opiekuńczego oraz mieszkańców powiatu rypińskiego wraz z niezbędną komunikacją”,
d) wykonanie projektu budowlanego (projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno – budowlany oraz projekt techniczny), projektu wykonawczego we wszystkich branżach, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiOR) dla zakresu dokumentacji projektowej w każdej branży, przedmiarów robót dla każdej branży, kosztorysów inwestorskich dla każdej dla zadania pod nazwą „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania obiektów szpitalnych na miejsce doraźnego schronienia dla pacjentów, personelu medycznego i opiekuńczego oraz mieszkańców powiatu rypińskiego wraz z niezbędną komunikacją”,
e) sprawowanie nadzoru autorskiego,
f) niezwłoczne, jednak nie później niż w ciągu 3 dni roboczych, udzielanie odpowiedzi na pytania wykonawców dotyczące dokumentacji projektowej w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie zadania realizowanego na podstawie dokumentacji projektowej Wykonawcy;
g) niezwłoczne, jednak nie później niż w ciągu 5 dni roboczych, usunięcie ewentualnych stwierdzonych wad dokumentacji projektowej, o której mowa w § 1 ust. 3 pkt 4 projektowanych postanowień umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

220170,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

220170,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

220170,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INVEST Piotr Kamiński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 340806398

7.3.4)Miejscowość

Rypin

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

220170,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 113 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
100 000 zł341 600 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 600 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
100 000 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
341 600 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Rypiński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rypin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.