Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa windy osobowej w ramach modernizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdniku Małym

Zamawiający Gmina Wólka (Jakubowice Murowane, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa windy osobowej w ramach modernizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdniku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WólkaJakubowice Murowane, Lubelskie (powiat Lubelski →)opublikowano 4 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wólka

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431020150

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Jakubowice Murowane 8

1.4.2.)Miejscowość

Jakubowice Murowane

1.4.3.)Kod pocztowy

20-258

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.4.7.)Numer telefonu

81 478 17 50

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@wolka.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.wolka.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7505c3fa-81a0-4996-9994-f1faf98d80e0

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00423440

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-04

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00520748

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa windy osobowej w ramach modernizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdniku Małym

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa windy osobowej w ramach modernizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdniku Małym. Poniżej wymienione są główne cechy przedmiotu zamówienia i przybliżone ilości:

Roboty budowlane:
- budowa dźwigu osobowego obsługującego dwie kondygnacje: pater i piętro,
- budowa zewnętrznego szybu dźwigowego,
- udźwig min. 630kg (min. 8 osób),
- winda obsługująca osoby z niepełnosprawnościami na wózkach,
- kabina przelotowa umożliwiająca wejście z wewnątrz budynku i z zewnątrz (na parterze), z możliwością zablokowania drzwi zewnętrznych i korzystania wyłącznie z drzwi wewnętrznych,
- przełożenie przyłącza kanalizacji sanitarnej kolidującego z szybem windy,
- wykonanie dojścia do windy.

3.9.)Główny kod CPV

45313100-5 - Instalowanie wind

3.10.)Dodatkowy kod CPV

42416100-6 - Windy

45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia

6 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ADABUD Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9462647717

4.3.3.)Ulica

ul. Inżynierska 8

4.3.4.)Miejscowość

Lublin

4.3.5.)Kod pocztowy

20-484

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

428926,72 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00017270/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-05

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

1) Późne podpisanie umowy (23-12-2025), uniemożliwia wykonanie i rozliczenie robót w pierwszym etapie wstępnie zaplanowanym do 23-12-2025r..

2) Wykonawca zawnioskował o zmianę formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

1) Rezygnacja z odbioru częściowego pierwszego etapu robót i częściowego rozliczenia robót. Pozostawienie tylko jednego rozliczenia po odbiorze końcowym robót.
2) Zmiana formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy z przelewu na gwarancję ubezpieczeniową.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wykonania robót dodatkowych:
- dodatkowy fragment dojścia z kostki brukowej do windy,
- dostawa i montaż zadaszenia nad wejściem do windy,
- przeniesienie instalacji centralnego ogrzewania,
- przeniesienie instalacji monitoringu.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie
1)Zwiększenie zakresu robót o wykonanie robót dodatkowych

- dodatkowy fragment dojścia z kostki brukowej do windy, - dostawa i montaż zadaszenia nad wejściem do windy, - przeniesienie instalacji centralnego ogrzewania, - przeniesienie instalacji monitoringu. 2) Zwiększenie wynagrodzenia o wartość robót dodatkowych. 3)Wydłużenie terminu wykonania umowy o czas potrzebny na wykonanie robót dodatkowych - nowy termin wykonania 7 miesięcy i 14 dni.

5.4.6.)Wartość zmiany

17874,72

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

446801,44 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45313100-5Instalowanie wind
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wólka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jakubowice Murowane.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45313100-5 (Instalowanie wind). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.