Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcęwg ogłoszenia, przed weryfikacją
Wybrany wykonawca
Rejon Robót Drogowych DROG-BUD Sp. z o.o.· Alwerniamała firma
Umowa zawarta
2 września 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
11 ofert
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa ul. Niwy w Brzezince

Zamawiający Gmina Oświęcim (Oświęcim, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa ul. Niwy w Brzezince”, wybierając ofertę wykonawcy Rejon Robót Drogowych DROG-BUD Sp. z o.o. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina OświęcimOświęcim, Małopolskie (powiat Oświęcimski →)opublikowano 4 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 lipca 2026

    Termin ofert: 30 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 września 2026

    11 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Rejon Robót Drogowych DROG-BUD Sp. z o.o. (Alwernia), mała firma.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OŚWIĘCIM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072181876

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zamkowa 12

1.5.2.)Miejscowość

Oświęcim

1.5.3.)Kod pocztowy

32-600

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

33 844 95 90

1.5.8.)Numer faksu

33 844 95 10

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@gminaoswiecim.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminaoswiecim.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ul. Niwy w Brzezince

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9c80753e-e42a-4854-8d24-e92253aeeaed

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00423142

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00028307/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Przebudowa ul. Niwy w Brzezince

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00343665

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WI.2712.21.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach inwestycji pn. Przebudowa ul. Niwy w Brzezince. Zakres inwestycji obejmuje w szczególności: a) Przebudowę jezdni - wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego b) Przebudowę poboczy c) Przebudowę zjazdów i dojść do furtek d) Remont przydrożnego rowu e) Remont ścianek czołowych istniejących przepustów Zakres poszczególnych robót został wskazany w dokumentacji projektowej oraz przedmiarach robót i Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót opracowanej przez Biuro Inżynierskie MK Spółka Jawna z siedzibą przy ul. Unii Europejskiej 10/88.1 w Oświęcimiu Uwagi dodatkowe - wymogi dla Wykonawcy niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia Inwestycja jest dofinansowania z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego Etap VII 2026 - 2030 1. Wykonawca oświadcza, że dysponuje zespołem osób posiadających odpowiednie uprawnienia, kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie niezbędne do należytego wykonania przedmiotu umowy i nie istnieją żadne przeszkody zarówno prawne jak i faktyczne uniemożliwiające lub utrudniające Wykonawcy wykonanie tego zobowiązania 2. Wykonawca oświadcza, że na podstawie otrzymanych od Zamawiającego dokumentów posiadł znajomość ogólnych i szczególnych warunków związanych z przedmiotową nieruchomością i jej sąsiedztwem, warunkami technicznymi i mogącymi wyniknąć trudnościami, ryzykami i zakresem odpowiedzialności ściśle związanej z realizacją przedmiotu umowy. Ponadto zapoznał się z obiektem i znane są mu wszelkie okoliczności wpływające na sposób prowadzenia prac oraz ich organizację oraz uwzględnił te warunki przy określeniu ceny podanej w niniejszej umowie. 3. Wykonawca oświadcza, że informacje otrzymane od Zamawiającego umożliwiły mu jednoznaczną ocenę zakresu prac objętych niniejszą Umową, warunków i czasu koniecznego do należytego i terminowego ich wykonania oraz pozwoliły na dokonanie ostatecznej kalkulacji powierzonych Wykonawcy do wykonania zadań. 4. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji niniejszej umowy z najwyższą starannością, zgodnie z zaleceniami Zamawiającego, zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi Normami oraz obowiązującymi w Polsce przepisami prawa wraz z poniesieniem wszelkich potrzebnych kosztów w tym celu. 5. Wykonawca zobowiązuje się do optymalizacji przyjmowanych rozwiązań, technologii pod względem ekonomicznym. 6. Wykonawca winien przedstawić atesty i aprobaty na materiały użyte w budowie. 7. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej po zakończeniu robót 8. Wykonawca winien wraz z ofertą przedłożyć kosztorys ofertowy uproszczony zgodnie z załączonym przedmiarem robót na zasadach określonych w pkt 20.3 SWZ. 9. Zamawiający będzie rozliczał Wykonawcę za wykonanie przedmiotu umowy następująco : a) W roku 2026 do kwoty 476 000,00 zł brutto (słownie: czterysta siedemdziesiąt sześć tysięcy złotych 00/100), przy czym faktura za wykonane roboty w tym roku winna być złożona u Zamawiającego nie później niż do 30.11.2026 r. Przez rozliczenie należy rozumieć wystawienie w sposób zgodny z warunkami umowy i dostarczenie do Zamawiającego faktury częściowej na kwotę łączną nie mniejszą niż 476 000,00 zł brutto b) W roku 2027 do kwoty …………… zł (słownie: …… złotych …/100). 10. Zamawiający dopuszcza możliwość wystawiania przez Wykonawcę dwóch faktur na podstawie odbioru częściowego i kosztorysu powykonawczego wykonanych robót, zgodnie z zasadami określonymi w par. 11 ust. 5 nin. umowy 11. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej po zakończeniu robót. 12. Zasady wykonania przedmiotu zamówienia, a w szczególności: 1) Obowiązki stron; 2) Uczestnicy procesu inwestycyjnego; 3) Terminy 4) Zasady wykonania i rozliczania robót; 5) Wstrzymanie wykonywania robót; 6) Rodzaje odbiorów i zasady ich przeprowadzania; 7) Kontrola jakości - ujawnienie i usuwanie wad i usterek; 8) Kary umowne; 9) Wynagrodzenie Wykonawcy i zasady płatności; 10) Zmiany umowy; określone zostały szczegółowo w Istotnych Postanowieniach Umowy - Załączniku Nr 8 do SWZ 13. Gwarancja jakości i rękojmi - Zamawiający wymaga udzielenia na wykonane roboty budowlane i wbudowane materiały minimalnego okresu gwarancji i rękojmi 60 m-cy, a maksymalnego 72 m-ce 14. Obowiązek posiadania polisy ubezpieczeniowej - Przed podpisaniem umowy Wykonawca przedkłada Zamawiającemu polisę ubezpieczeniową, że jest ubezpieczony od wszelkiego ryzyka i odpowiedzialności związanej z realizacją Umowy, w szczególności w zakresie od odpowiedzialności cywilnej (OC) Wykonawcy z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, obejmującej swym zakresem co najmniej szkody poniesione przez osoby trzecie w wyniku śmierci, uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia (szkoda osobowa lub w wyniku utraty, zniszczenia mienia własnego lub osób trzecich, a także szkody spowodowane błędami (szkoda rzeczowa), powstałe w związku z wykonywaniem robót budowalnych i innych prac objętych Przedmiotem umowy, na kwotę ubezpieczenia nie niższą niż 50%. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ww. polisy w całym okresie obowiązywania przedmiotu zamówienia. 15. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych 1) Użyte w niniejszej SWZ, dokumentacji projektowej nazwy własne, znaki towarowe, firmy producenta, patenty lub wskazania pochodzenia są przykładowe i towarzyszy im sformułowanie: "LUB RÓWNOWAZNE"/ maja one na celu tylko i wyłączenie określenie standardów i parametrów jakościowych, użytkowych oraz funkcjonalnych materiałów, urządzeń lub innych rozwiązań w sytuacyjni gdy Zamawiający nie może ich opisać za pomocą dokładnych określeń. 2) Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów i urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producentów ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego producenta lub konkretny produkt dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosowanych dokumentów uwiarygodniających te materiały lub urządzania wraz z ofertą. 3) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełnią wymagania określone przez Zamawiającego. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego SWZ jest obowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów użytkowych, funkcjonalnych i jakościowych, które muszą być na poziomie nie niższym od parametrów wskazanych przez Zamawiającego w niniejszej SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77211600-8 - Sadzenie drzew

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1189125,05 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1855366,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1189125,05 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Rejon Robót Drogowych DROG-BUD Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 357114336

7.3.3)Ulica

I. Krasickiego 18A

7.3.4)Miejscowość

Alwernia

7.3.5)Kod pocztowy

32-566

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1189125,05 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 185 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 000 zł1 603 669 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 273 669 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 000 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 603 669 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Oświęcim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oświęcim.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.