AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa dla Miejskiego Zakładu Zieleni w Lesznie Sp. z o. o. w formie leasingu operacyjnego, z opcją wykupu fabrycznie nowego samochodu typu Doka

Zamawiający Miejski Zakład Zieleni w Lesznie Sp. z o.o. (Leszno, Wielkopolskie) prowadzi postępowanie „Dostawa dla Miejskiego Zakładu Zieleni w Lesznie Sp. z o. o. w formie leasingu…”. Termin składania ofert upływa 15 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miejski Zakład Zieleni w Lesznie Sp. z o.o.Leszno, Wielkopolskieopublikowano 4 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 264 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
15 września 2026, 10:00
10d 2h
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin dostawy20%Okres gwarancji20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    04 września 2026

    Termin ofert: 15 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 15 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Termin dostawy 20%, Okres gwarancji 20%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa dla Miejskiego Zakładu Zieleni w Lesznie Sp. z o. o. w formie leasingu operacyjnego, z opcją wykupu fabrycznie nowego samochodu typu Doka.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI ZAKŁAD ZIELENI W LESZNIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 382259957

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Cypriana Kamila Norwida 4

1.5.2.)Miejscowość

Leszno

1.5.3.)Kod pocztowy

64-100

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@mzz.leszno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

mzz.leszno.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - związki podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 2 ustawy lub podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt. 3 ustawy

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

konserwacja i budowa terenów zielonych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa dla Miejskiego Zakładu Zieleni w Lesznie Sp. z o. o. w formie leasingu operacyjnego, z opcją wykupu fabrycznie nowego samochodu typu Doka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-385fdd4c-550b-423f-b117-0eb58320200c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00422253

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043866/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.2.5 Dostawa dla Miejskiego Zakładu Zieleni w Lesznie Sp. z o. o. w formie leasingu operacyjnego, z opcją wykupu dwóch fabrycznie nowych samochodów

- część I - typu Furgon, - część II - typu Doka

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368841

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368841

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem https://platformazakupowa.pl/transakcja/1345514.
2. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania preferuje się, aby komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane były za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.
3. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza, opcjonalnie, komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adres poczty elektronicznej osoby uprawnionej do kontaktu z Wykonawcami: przetargi@mzz.leszno.pl Zaleca się jednak, aby komunikacja z Wykonawcami odbywała się tylko na Platformie za pośrednictwem formularza “Wyślij wiadomość do zamawiającego”, nie za pośrednictwem adresu e-mail.
4. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, modyfikacje treści SWZ, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na Platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego Wykonawcy.
5. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
7. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r., poz. 2452), zamieszcza wymagania dotyczące specyfikacji połączenia,
formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru
danych za pośrednictwem platformazakupowa.pl, tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512
kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa, poza przeglądarką Internet
Explorer,
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików
.pdf,
6) Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
7) oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
8. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego:
1) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący;
2) zapoznaje się i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej na
platformazakupowa.pl.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (dalej: „RODO”) informujemy, że:
1. Administrator danych
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejski Zakład Zieleni w Lesznie Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Cypriana Kamila Norwida 4, 64-100 Leszno (dalej: „Administrator”).
2. Dane kontaktowe Administratora
Adres korespondencyjny: siedziba Administratora
Tel.: 65 529 93 67
E-mail: sekretariat@mzz.leszno.pl
1. Inspektor Ochrony Danych
Inspektorem Ochrony Danych Osobowych wyznaczonym w Miejskim Zakładzie Zieleni w Lesznie Sp. z o.o. jest Pani Natalia Wielowiejska. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest pod numerem tel. 783 479 791 lub pod adresem e-mail: kontakt@rodo-leszno.com.pl
3. Cel i podstawa prawna przetwarzania danych
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie:
a) art. 6 ust. 1 lit. c RODO – w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym zgodnie z przepisami Ustawa z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (dalej: „Ustawa PZP”);
b) art. 6 ust. 1 lit. b RODO – w celu zawarcia i realizacji umowy, w przypadku wyboru Pani/Pana oferty jako najkorzystniejszej.
4. Odbiorcy danych
Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania na podstawie art. 18 oraz art. 74 ust. 1 i 2 Ustawy PZP, a także podmioty świadczące na rzecz Administratora usługi IT.
5. Okres przechowywania danych
Dane osobowe będą przechowywane zgodnie z art. 78 Ustawy PZP przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia. Jeżeli okres obowiązywania umowy przekracza 4 lata, dane będą przechowywane przez cały okres obowiązywania umowy.
6. Obowiązek podania danych
Obowiązek podania danych osobowych jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach Ustawy PZP, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z przepisów Ustawy PZP.
7. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji
W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, w tym nie będą podlegały profilowaniu (art. 22 RODO).
8. Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługuje Pani/Panu:
a) prawo dostępu do danych (art. 15 RODO);
b) prawo do sprostowania danych (art. 16 RODO);
c) prawo do ograniczenia przetwarzania danych (art. 18 RODO), z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
d) prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych narusza przepisy RODO.
9. Ograniczenia praw
Nie przysługuje Pani/Panu:
– prawo do usunięcia danych osobowych – w zakresie określonym w art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO;
– prawo do przenoszenia danych osobowych (art. 20 RODO);
– prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych (art. 21 RODO), ponieważ podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

MZZ-361-17/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pojazd typu DOKA:
- pojazd typu Doka fabrycznie nowy, nieużywany, nieeksponowany na wystawach, sprawny technicznie i gotowy do użytkowania
- dopuszczalna masa całkowita do 3,5 t
- kolor nadwozia biały/szary
- silnik Diesel
- emisja spalin EURO 6 lub obowiązująca w terminie realizacji zamówienia
- moc między 140-170 KM
- pojazd 7-osobowy
- skrzynia biegów manualna
- elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy
- pasy bezpieczeństwa – 3-punktowe, bezwładnościowe (wszystkie fotele)
- poduszka powietrzna – kierowcy i pasażera
- system ABS z elektronicznym systemem podziału siły hamowania
- układ wspomagania awaryjnego hamowania
- system Audio
- czujniki parkowania – tylne
- szyby – przednie, sterowane elektrycznie
- tylna ściana kabiny przeszklona
- klimatyzacja manualna lub automatyczna
- oświetlenie w kabinie – lampki do czytania
- półka podsufitowa
- wykładzina podłogi – w kabinie i przestrzeni pasażerskiej – gumowa, łatwa w czyszczeniu
- chlapacze – z tyłu
- drzwi przeszklone – tylne, po prawej i lewej stronie
- listwy boczne – szerokie, w kolorze tworzywa
- lusterka boczne – sterowane i podgrzewane elektrycznie
- hak holowniczy z 13-pinowym gniazdem elektrycznym – minimalna masa przyczepy z hamulcem 2500 kg
-układ foteli przednich 1+2, regulacja fotela kierowcy
- gumowe dywaniki
- koło zapasowe – pełnowymiarowe z zestawem narzędzi
- koła podwójne tylna oś
- opony 205/75/R16
- zbiornik paliwa – 65 l lub więcej
- system monitorowania ciśnienia w oponach
- zamki drzwi – zdalne sterowanie centralnego zamka z 2 pilotami
- długość całkowita pojazdu między 6000-6500 mm
- długość przestrzeni ładunkowej między 2600-3100 mm
- szerokość przestrzeni ładunkowej między 2000-2200 mm
- szerokość całkowita z lusterkami miedzy 2100-2500 mm
- wysokość pojazdu między 2200-2700 mm
- specyfikacja zabudowy:
a) rama pośrednia aluminiowa
b) podłoga – sklejka w/o laminowana, gr. 15 mm
c) uchwyty do mocowania ładunku 6 szt., umieszczone na stałe w profilu obrzeża
d) burty aluminiowe wys. 400 mm + nadstawki z siatki do wysokości kabiny +plandeka zapinana na haczyki
e) oświetlenie obrysowe
f) przednia ściana oporowa zabudowy skrzyniowej za kabiną – nie ma przesłaniać okna kabiny
- serwis do 30 km od siedziby Zamawiającego.

4.2.6.)Główny kod CPV

34130000-7 - Pojazdy silnikowe do transportu towarów

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

34136100-0 - Lekkie samochody półciężarowe

34136000-9 - Samochody półciężarowe

66114000-2 - Usługi leasingu finansowego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Najkorzystniejszą ofertą, będzie oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans kryteriów oceny ofert, odnoszących się do przedmiotu zamówienia.
Zamawiający dokona wyboru oferty najkorzystniejszej w oparciu o następujące kryteria oceny ofert:

1) Najniższa cena ofertowa brutto (PC) – waga kryterium to 60 pkt.
Opis sposobu oceny ofert według kryterium „Najniższa cena ofertowa brutto” – waga kryterium to 60 pkt
W przedmiotowym kryterium oceniana będzie cena ofertowa brutto, podana przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym (Załącznik Nr 1 do SWZ). Maksymalną liczbę punktów otrzyma oferta z najniższą ceną ofertową (60 pkt). Pozostałe oferty zostaną ocenione wg następującego wzoru:

PC = (Cn/Cb) x 60 [pkt]

gdzie:


Pc – oznacza punkty w kryterium „Najniższa cena ofertowa brutto”

Cn – oznacza najniższą oferowaną cenę brutto spośród ofert niepodlegających
odrzuceniu
Cb – oznacza cenę brutto badanej oferty

2) Termin dostawy (PD) – waga kryterium to 20 pkt.
Opis sposobu oceny ofert według kryterium „Terminu dostawy” – waga kryterium to 20 pkt
W przedmiotowym kryterium oceniany będzie termin dostawy samochodu, podany przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym, liczony od dnia podpisania umowy.
Zamawiający zastrzega, że termin dostawy nie może być dłuższy niż 120 dni kalendarzowych. W przedmiotowym kryterium punkty będą przydzielone wg poniższych zasad:

Lp. Zadeklarowany przez Wykonawcę termin dostawy samochodu (dni kalendarzowe) Przyznana ilość punktów w kryterium (PD)
1. Dostawa do 90 dni 20,00 pkt
2. Dostawa między 91 a 109 dni 10,00 pkt
3. Dostawa między 110 a 120 dni 5,00 pkt


Zamawiający zastrzega, że w przypadku kryterium termin dostawy:
1. Zamawiający zastrzega, że termin dostawy nie może być dłuższy niż 120 dni kalendarzowych. Dla terminu między 110 a 120 dni kalendarzowych Wykonawca uzyska minimalną punktację w tym kryterium tj.: 5 pkt.
2. W przypadku gdy Wykonawca wcale nie określi w ofercie terminu dostawy, Zamawiający przyjmie, iż Wykonawca zaoferował termin dostawy 120 dni kalendarzowych i oceni ofertę z uwzględnieniem takiego terminu dostawy.
3. Termin dostawy wskazany przez Wykonawcę w ofercie będzie wiążący na etapie realizacji zamówienia.

UWAGA!
Zadeklarowany w Formularzu ofertowym termin dostawy będzie wiążący na etapie realizacji umowy.


3) Opis sposobu oceny ofert według kryterium „Okres gwarancji jakości (PG)” – waga kryterium to 20 pkt.
W przedmiotowym kryterium oceniany będzie podany przez Wykonawcę w Formularzu oferty (Załącznik nr 1 do SWZ) okres gwarancji jakości dla zaoferowanego samochodu. UWAGA: Nie dopuszcza się podania w formularzu oferty okresu gwarancji jakości innego niż wskazany poniżej. W formularzu oferty należy zaznaczyć tylko jeden okres gwarancji jakości. Okres gwarancji jakości liczony będzie od daty sporządzenia protokołu zdawczo-odbiorczego. W przedmiotowym kryterium punkty będą przydzielone wg poniższych zasad:


Lp. Zadeklarowana przez Wykonawcę długość okresu gwarancji jakości dla zaoferowanego samochodu Przyznana ilość punktów w kryterium (PG)
1. minimalny wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji jakości 24 miesięcy 5,00 pkt
2. wydłużenie do 36 miesięcy 10,00 pkt
3. wydłużenie do 48 miesięcy 15,00 pkt
4. wydłużenie do 60 miesięcy 20,00 pkt


Zamawiający zastrzega, że:
1) Nie dopuszcza podania w ofercie okresu gwarancji jakości innego niż 24 , 36, 48 lub 60 miesięcy;
2) W przypadku braku podania przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1 do SWZ) deklarowanego okresu gwarancji, Zamawiający uzna, że Wykonawca zaoferował gwarancję na okres 24 miesięcy i oceni ofertę z uwzględnieniem takiego okresu;
3) Okres gwarancji zaoferowany przez Wykonawcę w ofercie będzie wiążący na etapie realizacji przedmiotu zamówienia.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin dostawy

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

20,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w
Rozdziale VI SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego w ogłoszeniu o
zamówieniu i SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

W celu potwierdzenia braku
podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu:
a) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w
zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy
wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
UWAGA!
Zamawiający w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu, na podstawie art. 109 ust. 1
pkt 4) ustawy Pzp, skorzysta z dokumentów znajdujących się w ogólnodostępnych i bezpłatnych bazach danych, pod warunkiem
wskazania przez Wykonawcę w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (Załącznik Nr 3 do SWZ), danych
umożliwiających dostęp do tych dokumentów.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp), w
zakresie wskazanym przez Zamawiającego, którego wzór stanowi Załącznik Nr 3 do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w
postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego.
3) Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia.
4) W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy
wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają
roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
5) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które
usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp stanowi Załącznik Nr
5 do SWZ).

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Strony postanawiają, iż dokonają odpowiedniej zmiany wynagrodzenia w wypadku wystąpienia którejkolwiek ze zmian
przepisów wskazanych w art. 436 pkt 4 lit. b) Ustawy Pzp, tj. zmiany:
1) stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego,
2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie
ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,
3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na
ubezpieczenia społeczne lub ubezpieczenie zdrowotne,
4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4
października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych,
- jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę.
3. Zmiana wysokości wynagrodzenia, o której mowa w ust. 2, obowiązywać będzie od dnia wejścia w życie zmian, o których
mowa w ust. 2, zgodnie z załączoną uprzednio przez Wykonawcę kalkulacją kosztów oraz określoną niżej dokumentacją.
4. W wypadku zmiany, o której mowa w ust. 2 pkt 1) w zakresie zmiany stawki podatku VAT, wartość netto wynagrodzenia
Wykonawcy nie zmieni się, a określona w aneksie wartość brutto wynagrodzenia zostanie wyliczona na podstawie nowych
przepisów.
5. W wypadku zmiany, o której mowa w ust. 2 pkt 1) w zakresie zmiany stawki podatku akcyzowego, wynagrodzenie
Wykonawcy ulegnie zmianie o wartość wzrostu całkowitego kosztu wykonania przez Wykonawcę zamówienia wynikającą
ze zmiany stawki podatku akcyzowego.
6. W przypadku zmiany, o której mowa w ust 2 pkt. 2) wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o wartość wzrostu
całkowitego kosztu wykonania przez Wykonawcę zamówienia wynikającą ze zwiększenia wynagrodzeń osób bezpośrednio
wykonujących zamówienie do wysokości zmienionego minimalnego wynagrodzenia, z uwzględnieniem wszystkich obciążeń
publicznoprawnych od kwoty wzrostu minimalnego wynagrodzenia (przy uwzględnieniu proporcji wynikającej z udziału tych
osób w wykonaniu wszystkich zamówień realizowanych przez Wykonawcę).
7. W przypadku zmiany, o której mowa w ust 2 pkt. 3) lub 4), wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o wartość wzrostu
całkowitego kosztu wykonania przez Wykonawcę zamówienia, jaką będzie on zobowiązany dodatkowo ponieść w celu
uwzględnienia tej zmiany, przy zachowaniu dotychczasowej kwoty netto wynagrodzenia osób bezpośrednio wykonujących
zamówienie na rzecz Zamawiającego (przy uwzględnieniu proporcji wynikającej z udziału tych osób w wykonaniu wszystkich
zamówień realizowanych przez Wykonawcę).
8. Wprowadzenie zmian wysokości wynagrodzenia wymaga uprzedniego złożenia przez Wykonawcę oświadczenia o
wysokości dodatkowych kosztów wynikających z wprowadzenia zmian, o których mowa w ust 2 pkt 2), 3) lub 4).
9. W przypadku ust. 2 pkt 2) lub 4), Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wykaz pracowników, którzy bezpośrednio
realizują Umowę i do których ma zastosowanie zmiana wraz z udokumentowaną kalkulacją kosztów oraz dokumentami
rozliczeniowymi z tytułu wynagrodzeń dotyczącymi przedmiotowej zmiany. Wykaz powinien zawierać udokumentowane
zestawienia, ile roboczogodzin miesięcznie każdy z pracowników faktycznie realizuje Umowę.
10. Pozostałe warunki zmian opisane zostały w Załączniku nr 7 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-15 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368841

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-15 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34130000-7Pojazdy silnikowe do transportu tow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
264 000 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
217 037 zł409 636 zł
Rozstęp międzykwartylowy
192 599 zł
Źródło próbki
CPV 34130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
217 037 zł
Mediana
264 000 zł
Górny kwartyl
409 636 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 15.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Miejski Zakład Zieleni w Lesznie Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leszno.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34130000-7 (Pojazdy silnikowe do transportu towarów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.