Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 121 750 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
22 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 2 121 750 zł – 3 590 467 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji i rękojmi na roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa trasy rowerowej na obszarze Subregionu Północnego Województwa Śląskiego oznaczonej symbolem 17 - Regionalna Trasa Rowerowa nr 17 w granicach Miasta i Gminy Olsztyn

Zamawiający Miasto i Gmina Olsztyn (Olsztyn, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa trasy rowerowej na obszarze Subregionu Północnego Województwa Śląskiego oznaczonej…”, wybierając ofertę wykonawcy P.U.H. "DOMAX" Arkadiusz Mika. Wartość umowy: 2 121 750 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Miasto i Gmina OlsztynOlsztyn, Śląskieopublikowano 3 września 2026
Wartość umowy
2 121 750 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.U.H. "DOMAX" Arkadiusz Mika (Boronów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 121 750,00 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 2 121 750,00 zł do 3 590 466,53 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 22 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto i Gmina Olsztyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398132

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

42-256

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

(34) 3285076

1.5.8.)Numer faksu

(34) 3285057

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@olsztyn-jurajski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.olsztyn-jurajski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-62db0cea-b17c-44ef-b4cf-6efcc27c0374

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa trasy rowerowej na obszarze Subregionu Północnego Województwa Śląskiego oznaczonej symbolem 17 - Regionalna Trasa Rowerowa nr 17 w granicach Miasta i Gminy Olsztyn

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-62db0cea-b17c-44ef-b4cf-6efcc27c0374

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421173

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00022668/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Budowa trasy rowerowej na obszarze Subregionu Północnego Województwa Śląskiego oznaczonej symbolem 17 - Regionalna Trasa Rowerowa nr 17 w granicach Miasta i Gminy Olsztyn

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie współfinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2021-2027, Priorytet FESL.03., Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności, Działanie FESL 03.03 Regionalne Trasy Rowerowe – ZIT.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00308771

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa trasy rowerowej na obszarze Subregionu Północnego Województwa Śląskiego oznaczonej symbolem 17 – Regionalna Trasa Rowerowa nr 17 w granicach Miasta i Gminy Olsztyn”
2. Zakres prac do wykonania w ramach niniejszego zadania obejmuje:
2.1 wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla odcinka trasy rowerowej zlokalizowanej w granicach Miasta i Olsztyn (zarówno dla części prowadzonej po istniejącym śladzie jak i nowego odcinka) wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę/ zaświadczenia o przyjęciu zgłoszenia, umożliwiające rozpoczęcie robót budowlanych;
Szczegółowy zakres jaki obejmować powinna dokumentacja projektowo-kosztorysowa znajduje się w PFU wraz z załącznikami – załącznik nr 1 do niniejszej SWZ oraz projektowanych postanowieniach umownych – załącznik nr 12 do SWZ.
2.2 sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych;
2.3 realizacja robót budowlanych:
- budowę trasy rowerowej na odcinku Przymiłowice-Kotysów-Ciecierzyn
w Olsztynie (odcinek 1O). Ścieżka prowadzona jest w przebiegu istniejącej drogi leśnej zarządzanej przez Nadleśnictwo Złoty Potok. Szerokość ścieżki 3 mb, długość odcinka 1,11 km., nawierzchnia bitumiczna z betonu asfaltowego;
- remont istniejącej drogi dla pieszych i rowerów na odcinku w rejonie skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Kościelną (DK46) w Olsztynie (odcinek 2O);
- oznakowanie szlaku rowerowego wraz z wprowadzeniem fizycznych elementów uspokojenia ruchu (wyspowe progi zwalniające);
- oznakowanie szlaku rowerowego (oznakowanie pionowe, poziome oraz niezbędne urządzenia BRD);
- budowa i wyposażenie 1 miejsca odpoczynku rowerzystów (MOR) zgodnie ze standardami wraz z działaniami proekologicznymi (tj. oświetlenie solarne, nasadzenie drzew lub krzewów, budki lęgowe dla ptaków, zbiornik przyrynnowy na wodę deszczową). Dokładne informacje dotyczące wyposażenia MOR zgodnie z PFU wraz z załącznikami.
- montaż licznika do pomiaru ruchu rowerowego - 1 szt.
- opracowanie oraz wprowadzenie projektu stałej organizacji ruchu;
- wykonanie i montaż:
o tablic informacyjno-promocyjnych spełniających wymagania zawarte
w wytycznych i regulaminach konkursów w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027 zlokalizowanych na terenie realizacji inwestycji oraz
o regulaminu korzystania z miejsca odpoczynku rowerzystów (MOR).
Tablice oraz instrukcja korzystania z MOR winny zostać wykonane w języku polskim, angielskim i ukraińskim.
Całkowita długość odcinka trasy rowerowej w granicach Miasta i Gminy Olsztyn wynosi: 16,86 km.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: Program funkcjonalno-użytkowy wraz z załącznikami – załącznik nr 1 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowne – załącznik nr 12 do SWZ.
4. Dołączony do niniejszego postępowania program funkcjonalno-użytkowy wraz z załącznikami (uzgodnienia, opinie, inwentaryzacje, założenia projektowe i inne) obejmuje zakres szerszy niż należy wycenić w ramach przedmiotowego postępowania. Zadaniem Wykonawcy jest zapoznanie się z całością załączonej dokumentacji w celu prawidłowej wyceny zakresu właściwego dla Miasta i Gminy Olsztyn.
5. Stała organizacja ruchu winna być wykonana zgodnie z:
• Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r., w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach Dz.U.2003 nr 220 poz. 2181 (Obwieszczenie Ministra Infrastruktury z dnia 9 września 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczenia na drogach, Dz.U. 2019 poz. 2311).
• Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem, Dz. U. 2003 nr 177 poz. 1729 (Obwieszczenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 marca 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonania nadzoru nad tym zarządzaniem, Dz.U. 2017 poz. 784)
6. Równoważność: Tam, gdzie w opisie przedmiotu zamówienia lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy, producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy wskazuje, że wskazaniu takiemu towarzyszy wyraz lub równoważny.
Tam gdzie w dokumentacji technicznej nie podano kryterium równoważności za te kryteria przyjmuje się kluczowe parametry techniczne zaprojektowanych urządzeń materiałów itp.
7. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy p. z. p. w sytuacji, gdyby w dokumentacji a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy p. z. p., a takim określeniom nie towarzyszy wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących
w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
8. Zgodnie z art. 101 ust. 5 p. z. p. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy p. z. p., że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
9. Gwarancja: Wykonawca udzieli na wykonane roboty budowlane co najmniej 36 miesięcy gwarancji i rękojmi, natomiast na materiały – zgodnie z gwarancją ich producenta, liczonej w obydwu przypadkach począwszy od daty podpisania protokołu odbioru końcowego bez usterek i wad. Maksymalny termin gwarancji i rękojmi – 60 miesięcy.
10. Okres gwarancji rękojmi na roboty budowlane (o której mowa w pkt. 9 powyżej), stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, które będzie oceniane zgodnie z Rozdziałem XIX SWZ. Wykonawca może zadeklarować dłuższy okres gwarancji na roboty budowlane, stwierdzając powyższe w formularzu Oferty - załącznik nr 2 do SWZ.
11. Ustala się, że okres gwarancji na roboty budowlane i rękojmi za wady są sobie równe. W ramach gwarancji i rękojmi za wady Zamawiający wymaga usunięcia wad i usterek powstałych w okresie gwarancji.
12. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji zadania zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, przedstawi do akceptacji Zamawiającemu harmonogram rzeczowo-finansowy.
13. Wszystkie roboty budowlane związane z realizacją zamówienia Wykonawca jest zobowiązany prowadzić zgodnie z Polskimi Normami, Europejskimi Normami, przepisami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz ze sztuką budowlaną.
14. Wykonawca zobowiązany jest wykonując zamówienie do przestrzegania minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami określonych w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. – o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
15. Zamawiający wymaga, aby Przedmiot umowy został zaprojektowany i zrealizowany z uwzględnieniem potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych.
Infrastruktura rowerowa stanowiąca przedmiot zamówienia w znaczący sposób poprawi warunki poruszania się osób niepełnosprawnych ruchowo np. korzystających z wózków inwalidzkich. Nawierzchnia asfaltowa powoduje małe opory toczenia dla kół zwiększając dostępność i szybkość dojazdu. W rejonie zjazdów zachowana jest ciągłość niwelety i nawierzchni drogi dla rowerów co eliminuje uskoki i krawężniki. W trakcie realizacji przedmiotu umowy Wykonawca winien stosować zasady zgodne ze standardami dostępności dla polityki spójności 2021-2027 do Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 oraz koncepcją uniwersalnego projektowania którą rozumie się jako projektowanie produktów, środowiska, programów i usług w taki sposób by były użyteczne dla wszystkich, w możliwie największym stopniu, bez potrzeby adaptacji lub specjalistycznego programowania.
16. Zadanie współfinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2021-2027, Priorytet FESL.03., Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności, Działanie FESL 03.03 Regionalne Trasy Rowerowe – ZIT. Realizacja trasy rowerowej nr 17 stanowi Priorytet I, wdrażania Regionalnej Polityki Rowerowej wraz z planem regionalnych tras rowerowych, zgodnie z przyjętą uchwałą nr 2309/461/VI/2023 z dnia 3 listopada 2023 r. przez Zarząd Województwa Śląskiego.
17. Zgodnie z art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje Wykonawca jest zobowiązany do stosowania zasady „nie czyń poważnych szkód dla środowiska” (DNSH – Do No Significant Harm) zarówno na etapie projektowania, jak i realizacji inwestycji.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2121750,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3590466,53 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2121750,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.U.H. "DOMAX" Arkadiusz Mika

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

150320725

7.3.3)Ulica

Grabińska 8

7.3.4)Miejscowość

Boronów

7.3.5)Kod pocztowy

42-282

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonanie dokumentacji projektowej - podwykonawca nieznany na etapie składania ofert

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2121750,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

22 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233162-2Roboty budowlane w zakresie ścieżek…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 456 635 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
970 759 zł3 147 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 176 658 zł
Źródło próbki
CPV 45233162· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
970 759 zł
Mediana
1 456 635 zł
Górny kwartyl
3 147 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Olsztyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 121 750 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233162-2 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.U.H. "DOMAX" Arkadiusz Mika (Boronów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.