Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Przebudowa przepustów P-01, P-02, P-03 w ciągu drogi leśnej nr 41 w leśnictwie Pleśna z podziałem na zadania

Zamawiający Nadleśnictwo Gromnik (Gromnik, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa przepustów P-01, P-02, P-03 w ciągu drogi leśnej nr 41 w leśnictwie Pleśna z…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Nadleśnictwo GromnikGromnik, Małopolskie (powiat Tarnowski →)opublikowano 3 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 635 266 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wykonanie umowyBieżące

    03 września 2026

    1 wykonawca
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

NADLEŚNICTWO GROMNIK

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 350545576

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

GENERAŁA ANDERSA 1

1.4.2.)Miejscowość

Gromnik

1.4.3.)Kod pocztowy

33-180

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gromnik@krakow.lasy.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gromnik.krakow.lasy.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b5e9c92b-27c3-4c1f-91eb-3d79c4339ef0

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421079

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

239437-2026

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane w ramach "Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich kontynuacja MRG 3 ( Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat,Środowisko 20212027 ( FEnIKS 20212027)

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Przebudowa przepustów P-01, P-02, P-03 w ciągu drogi leśnej nr 41 w leśnictwie Pleśna z podziałem na zadania

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Niniejsze postępowanie jest jedną z części zamówienia związanego z realizacją Projektu pn. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3)”. Beneficjent: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Wartość projektu: całkowity koszt realizacji projektu 302 880 000 zł, kwota wydatków kwalifikowanych 239 200 000 zł., kwota dofinansowania z UE 190 666 320 zł. Główny cel projektu wzmocnienie odporności górskich ekosystemów leśnych na zagrożenia związane ze zmianami klimatu poprzez realizację do końca 2028 r. kompleksowych działań retencyjnych i przeciwerozyjnych ukierunkowanych na zapobieganie powstawaniu lub minimalizację negatywnych skutków naturalnych zjawisk/procesów klimatycznych takich jak susze i pożary, powodzie i podtopienia, intensywne lub długotrwałe opady atmosferyczne, ekstremalne przepływy wód w korytach, spływy. powierzchniowe, niszczące działanie wód wezbraniowych. Cele szczegółowe to: Rozwój systemów małej retencji poprzez wykonanie obiektów i kompleksowych zadań gromadzących wodę do końca 2028 r. Rozwój systemów związanych z przeciwdziałaniem zbyt intensywnym spływom powodującym nadmierną erozję wodną na terenach górskich poprzez wykonanie obiektów do końca 2028 r. Projekt stanowi kontynuację działań realizowanych przez Lasy Państwowe w ramach projektów współfinansowanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 i 2014-2020.
Przedmiotem Zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pod nazwą: ,,Przebudowa przepustów P01, P02, P03 w ciągu drogi leśnej nr 41 na teren ie leśnictwa Pleśna z podziałem na zadania”. Wykonanie robót budowlanych dla zadań: Zadanie nr 1 – przebudowa przepustu P01 w ciągu drogi leśnej nr 41 Leśnictwie Pleśna Zadanie nr 2 – przebudowa przepustu P02 w ciągu drogi leśnej nr 41 Leśnictwie Pleśna Zadanie nr 3 – przebudowa przepustu P03 w ciągu drogi leśnej nr 41 Leśnictwie Pleśna Przedmiot Zamówienia nie został podzielony na części. Uzasadnienie braku podziału na części: realizacja zamówienia na wykonanie robót budowlanych dla zadań: Zadanie nr 1 – przebudowa przepustu P01 w ciągu drogi leśnej nr 41 Leśnictwie Pleśna Zadanie nr 2 – przebudowa przepustu P02 w ciągu drogi leśnej nr 41 Leśnictwie Pleśna Zadanie nr 3 – przebudowa przepustu P03 w ciągu drogi leśnej nr 41 Leśnictwie Pleśna nie zostaje podzielona na części ze względów organizacyjnych (realizacja zadań w tym samym czasie i w ciągu jednej drogi leśnej nr 41 w leśnictwie Pleśna).
Brak podziału zamówienia na części wynika głównie z czasu oraz miejsca jego realizacji, w zakresie którego poszczególne zadania są ściśle ze sobą powiązane, ze względu na potrzebę zachowania jednolitości techniki wykonania. Podział zamówienia na części byłby niekorzystny, ponieważ groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz logistycznymi i tym samym zwiększonymi kosztami realizacji zamówienia odnosi się to do sytuacji, gdyby roboty objęte przedmiotowym zamówieniem wykonywane były na każdym zadaniu, w tym samym czasie przez różnych Wykonawców. Szczegółowy opis zakresu prac wchodzących w skład zamówienia zawarty został w załączniku nr 1 do SWZ. Wykonawca może złożyć jedną ofertę na całość zamówienia.Oferta musi obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ (tj.; wszystkie zadania dla przepustów o numerach P01, P02 i P03) . Lokalizacja inwestycji:Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska, na terenie gminy Pleśna, w powiecie tarnowskim, województwie małopolskim, w ciągu drogi wewnętrznej leśnej nr 41 w Leśnictwie Pleśna. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Gromnik: teren leśnictwa Pleśna. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdego zadania został określony w dokumentacji technicznej (zał. nr 1 do SWZ), na którą składają się: dokumentacja techniczna dla przepustu P01, P02 i P03, projekt wykonawczy dla przepustu P01, P02 i P03,STWiORB dla przepustu P01, P02 i P03,decyzje administracyjne wraz z pozwoleniem wodnoprawnym i zgłoszeniem budowy dla przepustu P01, P02 i P03 , przedmiar robót dla przepustu P01, P02 i P03.
Wymagania dotyczące robót – wszystkie prace winny być zrealizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, obowiązującymi normami, warunkami technicznymi i sztuką budowlaną, przepisami bhp, ppoż. z zaleceniami Inspektora Nadzoru, Zamawiającego oraz zgodnie z wymogami dokumentacji projektowej i wytycznymi niniejszej Specyfikacji, a także jej pozostałymi załącznikami. Wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także (w razie korzystania) z dróg, nieruchomości, urządzeń, obiektów itp., które Wykonawca naruszył przy wykonywaniu Przedmiotu Zamówienia. W ramach umowy oraz wskazanego w ofercie wynagrodzenia Wykonawca zobligowany będzie również do: a)uzyskania pozwolenia na użytkowanie i zgłoszenia zakończenia robót w nadzorze budowlanym (jeśli jest wymagane), b)wytyczenia obiektu przez uprawnionego geodetę wraz z wpisem do dziennika budowy (geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza), c) uwzględnienia i poniesienia kosztów związanych z zagospodarowaniem placu budowy obejmujących pomieszczenia socjalnobytowe i sanitarne dla pracowników biorących udział w procesie technologicznym budowy, d)zabezpieczenia na własny koszt dostaw wody do procesów technologicznych budowy jak i socjalnobytowych pracowników, e)pokrycia kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej i wody dla procesów technologicznych budowy i socjalno bytowych pracowników od dnia przekazania placu budowy do dnia protokolarnego odbioru końcowego robót budowlanych. Podczas prowadzenia robót budowlanych należy spełnić warunki określone w uzyskanych uzgodnieniach, pozwoleniach, decyzjach i opiniach, a w szczególności w : a)pozwoleniu na budowę, b)pozwoleniu wodno –prawnym,c) deklaracji właściwego organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną, d) deklaracji organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000, e)decyzji wydanej w oparciu o art. 118 ust. 1 ustawy o ochronie przyrody (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz.1336 z późn. zm.). Wymogi dotyczące zatrudniania na podstawie umowy o pracę: Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca przy realizacji Przedmiotu Zamówienia zatrudniał na podstawie umowy o pracę pracowników budowlanych, wykonujących roboty budowlane pod kierownictwem Kierownika budowy lub Kierownika robót – wykonujących prace w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.). Wymaganie powyższe nie dotyczy robót wykonywanych osobiście przez osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą lub wspólników spółek osobowych prowadzących działalność osobiście. Szczegółowe obowiązki Wykonawcy dotyczące zatrudniania na podstawie umowy o pracę zostały opisane we wzorze umowy. Informacje o rozwiązaniach równoważnych: W przypadku, gdyby w opisie Przedmiotu Zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów dopuszcza się możliwość składania ofert równoważnych. Wskazane wyżej określenie Przedmiotu Zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. Wartość Projektu przekracza kwotę określoną w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 2 PZP, a którego każda z części stanowi oddzielną procedurę zamówienia w rozumieniu art. 30 ust. 1 PZP. Wartości Projektu nie należy utożsamiać z wartością niniejszego zamówienia.

3.9.)Główny kod CPV

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-09

4.2.)Okres realizacji zamówienia

90 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

TRANS-SPRZĘT Giemzik Jan

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7371004964

4.3.4.)Miejscowość

Słopnice 960

4.3.5.)Kod pocztowy

34-615

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

393334,38 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

406378-2026

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-17

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

393334,38 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233123-7Roboty budowlane w zakresie dróg po…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
635 266 zł
Próbka: 855 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 435 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 300 562 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 435 zł
Mediana
635 266 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Gromnik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gromnik.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233123-7 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.