AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Modernizacja obiektów rekreacyjnych na terenie miasta Gdańska, administrowanych przez Gdański Zarząd Zieleni 2026 - Etap3: Dostawa nowych i wymiana zniszczonych urządzeń siłowni zewnętrznych

Zamawiający Gdański Zarząd Zieleni (Gdańsk, Pomorskie) prowadzi postępowanie „Modernizacja obiektów rekreacyjnych na terenie miasta Gdańska, administrowanych przez…”. Termin składania ofert upływa 17 września 2026, 09:30. Planowany budżet: 81 191 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gdański Zarząd ZieleniGdańsk, Pomorskieopublikowano 3 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
81 191 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
17 września 2026, 09:30
13d 3h
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    03 września 2026

    Termin ofert: 17 września 2026 09:30
  2. Zmiana ogłoszenia

    03 września 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 17 września 2026 roku o godzinie 09:30.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Modernizacja obiektów rekreacyjnych na terenie miasta Gdańska, administrowanych przez Gdański Zarząd Zieleni 2026 - Etap3: Dostawa nowych i wymiana zniszczonych urządzeń siłowni….

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

  • 5

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 81 191,05 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gdański Zarząd Zieleni

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 9571194806

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Grunwaldzka 103A

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-244

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gzz-przetargi@gdansk.gda.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gzz.gda.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

zarządzanie terenami zielonymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja obiektów rekreacyjnych na terenie miasta Gdańska, administrowanych przez Gdański Zarząd Zieleni 2026 - Etap3: Dostawa nowych i wymiana zniszczonych urządzeń siłowni zewnętrznych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7152eaec-87db-4d03-bce7-f0ea41591322

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421027

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00078634/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Modernizacja obiektów rekreacyjnych - siłownie zewnętrzne, Gdańsk

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gdanski-zarzad-zieleni

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/gdanski-zarzad-zieleni

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. z 2020 r., poz. 2452), w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 2 Mbit/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana przeglądarka internetowa obsługująca Javascript, np. EDGE, Chrome, FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” lub z możliwością korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki,
d) komunikacja z platformazakupowa.pl jest szyfrowana z wykorzystaniem protokołu TLS 1.3.
e) Czas odbioru danych przez platformę zakupową jest zsynchronizowany z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce wyznaczonym przez serwery czasu Głównego Urzędu Miar z użyciem protokołu NTP.
2. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
b) zapoznał się z Instrukcją składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem i stosuje się do jej zapisów.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z rozdziałem 22 SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z rozdziałem 22 SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.30.PO.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

81191,05 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja obiektów rekreacyjnych na terenie miasta Gdańska administrowanych przez Gdański Zarząd Zieleni 2026 – Etap 3: Dostawa nowych i wymiana zniszczonych urządzeń siłowni zewnętrznych będących w utrzymaniu Gdańskiego Zarządu Zieleni.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

37440000-4 - Sprzęt do ćwiczeń fizycznych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez wydłużenie okresu realizacji zamówienia, spowodowanego okolicznościami, których nie można było wcześniej przewidzieć, takimi jak nietypowe warunki pogodowe (jak np. silne wiatry, gołoledź, deszcze nawalne) i zdarzenia losowe (np. podtopienia, pożary, wypadki komunikacyjne, o maksymalnie 4 tygodnie, począwszy od dnia następującego bezpośrednio po dacie zakończenia realizacji Umowy.
2) Z prawa opcji Zamawiający może skorzystać w każdym momencie, poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania przez Zamawiającego
z prawa opcji.
3) Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na cały zakres zamówienia lub w kilku częściach (fragmentarycznie/sukcesywnie).
4) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego z którego może, ale nie musi skorzystać
w ramach realizacji niniejszej umowy.
5) W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji lub skorzystania z prawa opcji
w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego żadne roszczenia z tego tytułu

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę niepodlegającą odrzuceniu, która uzyska najwyższą liczbę punktów obliczoną w oparciu o podane kryteria oceny ofert:

Cena ofertowa brutto przedmiotu zamówienia (C) 100 %

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia mogą spełnić ten warunek w sposób następujący

przynajmniej O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) Sytuacja ekonomiczna lub finansowa: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) Zdolność techniczna lub zawodowa: Opis spełniania warunku: Zamawiający wymaga, aby wykonawca wykazał, że: a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej dwa zamówienia, które obejmowały swoim zakresem budowę siłowni zewnętrznych, wyposażonych w urządzenia zgodne z normę PN-EN 16630, o wartości każdej równej lub wyższej niż 30 000 zł., brutto każda. b) skierują do realizacji zamówienia co najmniej jedną osobę odpowiedzialną za kierowanie pracami, posiadającą co najmniej zawodowe wykształcenie o profilu budowlanym oraz doświadczeniem w pracach rozbiórkowo-montażowych. Osoba ta będzie pełniła funkcję brygadzisty/majstra i będzie odpowiadać za prawidłowe prowadzenie robót budowlanych, 2 letnie doświadczenie w kierowaniu lub nadzorowaniu prac związanych z wykonywaniem robót budowlanych w zakresie budowy wybiegów dla zwierząt, montażu ogrodzenia, zagospodarowaniu terenu, budowie placów zabaw lub dostawie i montażu elementów małej architektury. Wykonawca ma się wykazać osobą, która będzie sprawowała funkcję kierownika budowy z uprawnieniami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń. Wykonawca składa oświadczenie, że wskazana osoba posiada wymagane kwalifikacje. jeden z wykonawców musi spełniać ten warunek. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia
w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
‒ wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat,
a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te zamówienia zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest
w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – wzór wykazu robót stanowi załącznik nr 8 do SWZ;
‒ wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z podaniem zakresu wykonywanych czynności, opisem doświadczenia
i informacją o podstawie do dysponowania – wzór wykazu robót stanowi załącznik nr 9 do SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

C. CERTYFIKAT WYKONAWCY ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
1. Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp.
2. Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu ani nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji.
3. Certyfikat może zostać złożony odpowiednio w zakresie:
1) potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania
2) potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
4. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie, w jakim z jego treści albo z danych ujawnionych w bazie certyfikacji wynika potwierdzenie okoliczności wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu.
5. Jeżeli certyfikat obejmuje wyłącznie część wymaganych podstaw wykluczenia albo część warunków udziału postępowania, Wykonawca składa:
1) certyfikat – w zakresie objętym certyfikacją,
2) pozostałe wymagane podmiotowe środki dowodowe – w zakresie nieobjętym certyfikacją.
6. Certyfikat nie zastępuje dokumentów, które nie stanowią podmiotowych środków dowodowych, w szczególności nie zastępuje:
1) formularza ofertowego,
2) pełnomocnictwa,
3) zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby,
4) oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp,
5) przedmiotowych środków dowodowych,
6) dokumentów lub oświadczeń dotyczących treści oferty.
7. Wykonawca, składając wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ), wskazuje czy zamierza posługiwać się certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych.
8. Certyfikat składa się na etapie składania podmiotowych środków dowodowych (na wezwanie Zamawiającego).
9. Certyfikat składa się w postaci elektronicznej, zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych oraz przepisami dotyczącymi komunikacji elektronicznej w postępowaniu.
10. Zamawiający dokona weryfikacji certyfikatu w szczególności w zakresie:
1) zgodności danych wykonawcy z danymi wskazanymi w certyfikacie,
2) ważności certyfikacji (na dzień jego złożenia),
3) braku zawieszenia ważności certyfikacji,
4) braku utraty ważności certyfikacji w całości lub w części,
5) zgodności zakresu certyfikacji z podstawami wykluczenia określonymi w Rozdziale 5 SWZ,
6) zgodności zakresu certyfikacji z warunkami udziału w postępowaniu określonymi w Rozdziale 4 SWZ.
11. Zamawiający może dokonać weryfikacji certyfikatu przy wykorzystaniu Bazy Danych o Certyfikacji Wykonawców Zamówień Publicznych.
12. Brak złożenia certyfikatu nie stanowi podstawy wykluczenia wykonawcy z postępowania ani odrzucenia jego oferty, jeżeli wykonawca złoży wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia i spełnianiu warunków (jeżeli dotyczy) składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, którą część zamówienia wykonają poszczególni wykonawcy. Wzór oświadczenia Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
4. Jeżeli zostanie wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z par. 12 wzoru umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-17 09:30

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/gdanski-zarzad-zieleni

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-17 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1)
    którzy nie pochodzą z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw trzecich będących stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innymi umowami międzynarodowymi gwarantującymi na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska;
  2. 2)
    którzy ubiegają się o udzielenie zamówienia wspólnie z wykonawcami niepochodzącymi z państw, o których mowa w pkt 1) powyżej;
  3. 3)
    którzy polegają na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, o których mowa w art. 118 ust. 1, niepochodzących z państw, o których mowa w pkt 1) powyżej;
  4. 4)
    którzy powierzają wykonanie części zamówienia podwykonawcom niepochodzącym z państw, o których mowa w pkt 1) powyżej;
  5. 5)
    których podwykonawcy powierzają wykonanie części zamówienia dalszym podwykonawcom niepochodzącym z państw, o których mowa w pkt 1) powyżej.
  6. 11.
    Pochodzenie wykonawców określa się na podstawie przepisów Rozporządzenia Parlamentu
    Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031 z dnia 23 czerwca 2022 r. w sprawie dostępu wykonawców, towarów i usług z państw trzecich do unijnych rynków zamówień publicznych i koncesji oraz procedur wspierających negocjacje dotyczące dostępu unijnych wykonawców, towarów i usług do rynków zamówień publicznych i koncesji państw trzecich (Instrument Zamówień Międzynarodowych - IZM) (Dz. U. UE. L. z 2022 r. Nr 173, str. 1) – dalej: „Rozporządzenie str. 22 2022/1031 oraz KOMUNIKATU KOMISJI Wytyczne dotyczące ułatwienia stosowania rozporządzenia w sprawie IZM* przez instytucje zamawiające i podmioty zamawiające oraz wykonawców (2023/C 64/04) – dalej: „Wytyczne” z uwzględnieniem art. 60 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiającego unijny kodeks celny (Dz. U. UE. L. z 2013 r. Nr 269, str. 1 z późn. zm.)

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Ten przetarg (81 191 zł) znajduje się wyraźnie poniżej typowego zakresu.
Budżet jest znacząco niższy niż w większości podobnych postępowań, sprawdź zakres przedmiotu zamówienia. -85% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 17.09.2026, 09:30. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gdański Zarząd Zieleni prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 81 191 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.