Projekt i wykonanie remontu mostu na rzece Struga Rudnik w ciągu drogi krajowej nr 92 w km 6,853 w miejscowości Bierzglin
Zamawiający Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Projekt i wykonanie remontu mostu na rzece Struga Rudnik w ciągu drogi krajowej nr 92 w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
19 sierpnia 2026
Termin ofert: 10 września 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
01 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
03 września 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 017511575 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Siemiradzkiego 5a |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Poznań |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 60-763 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL415 - Miasto Poznań |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi.poznan@gddkia.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.gddkia.gov.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej) |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Inna działalność
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00420776 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-09-03 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00397903 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | zdolność techniczna lub zawodowa: a) dotyczącej Wykonawcy: Wykonawca musi posiadać doświadczenie polegające na wykonaniu (zakończeniu) w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: 3 zadania remontowe lub roboty remontowe lub zadania polegające na budowie lub przebudowie obiektów mostowych wykonywanych na drogach klasy G i wyższych, wykonanych za łączną minimalną kwotę 600 000 zł netto. Zadania te muszą zawierać co najmniej poniższe asortymenty robót: a) Demontaż i odtworzenie nawierzchni na obiekcie i na dojazdach, b) Remont żelbetowej płyty ustroju nośnego, c) Montaż wyposażenia i wykonanie kap chodnikowych, d) Naprawy powierzchni betonowych podpór i ustroju nośnego, e) Wykonanie robót w systemie wahadłowym. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia wymóg posiadania doświadczenia musi być spełniony minimum przez jednego z wykonawców. b) dotyczącej osób: Wykonawca musi wskazać osoby, które zostaną skierowane do realizacji zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, uprawnieniami, i doświadczeniem i wykształceniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Wykonawca wskaże osobę, która musi mieć dostępne na etapie realizacji zamówienia, spełniające następujące wymagania: 1) Projektant mostowy – min. 1 osoba Projektant mostowy musi posiadać uprawnienia do projektowania w specjalności mostowej bez ograniczeń, z co najmniej 3 - letnim doświadczeniem /od uzyskania uprawnień/ na stanowisku projektanta, przy zadaniach obejmujących budowę, przebudowę lub remont obiektów inżynierskich, przy czym co najmniej jedno zadanie o długości całkowitej ustroju nośnego wynoszącej min. 10 m. 2) Kierownik budowy – min. 1 osoba Kierownik budowy musi posiadać uprawnienia do kierowania robotami mostowymi bez ograniczeń z udokumentowanym, co najmniej 3 - letnim doświadczeniem / od uzyskania uprawnień / na stanowisku kierownika robót lub kierownika budowy lub inspektora nadzoru, przy czym co najmniej jedno zadanie o długości całkowitej ustroju nośnego wynoszącej min. 10 m. Po zmianie: zdolność techniczna lub zawodowa: a) dotyczącej Wykonawcy: Wykonawca musi posiadać doświadczenie polegające na wykonaniu (zakończeniu) w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: 3 zadania remontowe lub roboty remontowe lub zadania polegające na budowie lub przebudowie obiektów mostowych wykonywanych na drogach klasy G i wyższych, wykonanych za łączną minimalną kwotę 600 000 zł netto. Zadania te muszą zawierać co najmniej poniższe asortymenty robót: c) Montaż wyposażenia i wykonanie kap chodnikowych, W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia wymóg posiadania doświadczenia musi być spełniony minimum przez jednego z wykonawców. b) dotyczącej osób: Wykonawca musi wskazać osoby, które zostaną skierowane do realizacji zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, uprawnieniami, i doświadczeniem i wykształceniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Wykonawca wskaże osobę, która musi mieć dostępne na etapie realizacji zamówienia, spełniające następujące wymagania: 1) Projektant mostowy – min. 1 osoba Projektant mostowy musi posiadać uprawnienia do projektowania w specjalności mostowej bez ograniczeń, z co najmniej 3 - letnim doświadczeniem /od uzyskania uprawnień/ na stanowisku projektanta, przy zadaniach obejmujących budowę, przebudowę lub remont obiektów inżynierskich, przy czym co najmniej jedno zadanie o długości całkowitej ustroju nośnego wynoszącej min. 10 m. 2) Kierownik budowy – min. 1 osoba Kierownik budowy musi posiadać uprawnienia do kierowania robotami mostowymi bez ograniczeń z udokumentowanym, co najmniej 3 - letnim doświadczeniem / od uzyskania uprawnień / na stanowisku kierownika robót lub kierownika budowy lub inspektora nadzoru, przy czym co najmniej jedno zadanie o długości całkowitej ustroju nośnego wynoszącej min. 10 m. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.