Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych· Warszawa
Wartość umowy
420 684 zł
Umowa zawarta
2 września 2026
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena80%Postanowienia fakultatywne20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ubezpieczenie majątku i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Najwyższej Izby Kontroli

Zamawiający Najwyższa Izba Kontroli (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Ubezpieczenie majątku i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Najwyższej Izby Kontroli”, wybierając ofertę wykonawcy AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych. Wartość umowy: 420 684 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Najwyższa Izba KontroliWarszawa, Mazowieckieopublikowano 3 września 2026
Wartość umowy
420 684 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 420 684,40 zł (umowę zawarto 2 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Najwyższa Izba Kontroli

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000000052

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Filtrowa 57

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-056

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

nik.zp@nik.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.nik.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-168636f4-54fb-4a51-8309-9b3055f0ef02

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Naczelny organ kontroli państwowej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ubezpieczenie majątku i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
Najwyższej Izby Kontroli

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-168636f4-54fb-4a51-8309-9b3055f0ef02

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420608

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00118747/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej Najwyższej Izby Kontroli

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00336626

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BAG-BAZ.25.38.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

600000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa ubezpieczenia majątku i ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej Najwyższej Izby Kontroli (m.in. Centrala, Delegatury, Ośrodek Szkoleniowy w Goławicach, Zakładowa Przychodnia Lekarska w NIK). Ubezpieczenia obejmują mienie własne NIK, mienie znajdujące się w trwałym zarządzie NIK (w tym udziały w częściach wspólnych nieruchomości) i mienie osób trzecich użytkowane przez NIK (np. dzieła sztuki, sprzęt elektroniczny, dystrybutory wody, routery), za które NIK ponosi odpowiedzialność.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
2.1 Załącznik nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ), w tym:
1) Wykaz lokalizacji mieszkań do ubezpieczenia i opis budynków, stanowiące załączniki nr 1A i 1B do SOPZ (zostaną udostępnione na wniosek Wykonawcy),
2) Informacja o szkodowości, stanowiąca załącznik nr 1C do SOPZ (zostanie udostępniona na wniosek Wykonawcy);
2.2 Załącznik nr 2 do SWZ – wzór umowy generalnej majątku i odpowiedzialności cywilnej Najwyższej Izby Kontroli (Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy).

4.5.3.)Główny kod CPV

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

420684,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

420684,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

420684,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

015318360

7.3.3)Ulica

Puławska

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-566

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

420684,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66515000-3Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
405 000 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
234 000 zł644 110 zł
Rozstęp międzykwartylowy
410 110 zł
Źródło próbki
CPV 66515000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
234 000 zł
Mediana
405 000 zł
Górny kwartyl
644 110 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Najwyższa Izba Kontroli prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 420 684 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66515000-3 (Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.