Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa oleju opałowego lekkiego do kotłowni olejowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choczewie ul. Szkolna 2 oraz do kotłowni olejowej Urzędu Gminy w Choczewie ul. Pierwszych Osadników 17

Zamawiający Gmina Choczewo (Choczewo, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa oleju opałowego lekkiego do kotłowni olejowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ChoczewoChoczewo, Pomorskieopublikowano 3 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 261 938 zł
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA CHOCZEWO

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675250

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Pierwszych Osadników 17

1.4.2.)Miejscowość

Choczewo

1.4.3.)Kod pocztowy

84-210

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@choczewo.com.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.choczewo.com.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5132be97-ce25-4c1a-8e8a-0f33ce60da3c

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420571

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00299664

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa oleju opałowego lekkiego do kotłowni olejowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choczewie ul. Szkolna 2 oraz do kotłowni olejowej Urzędu Gminy w Choczewie ul. Pierwszych Osadników 17

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego dla celów grzewczych do:
1.1. kotłowni olejowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choczewie, ul. Szkolna 2 w ilości do 70 000 litrów.
1.2. kotłowni olejowej Urzędu Gminy w Choczewie, ul. Pierwszych Osadników 17 oraz siedziby OSP Choczewo ul. Świerkowa 8 w ilości łącznej do 16 000 litrów.
Razem szacowany zakres usług obejmuje dostawę oleju opałowego lekkiego w ilości do 86 000 litrów wraz z transportem.
Olej opałowy musi spełniać wymagania normy PN-C-96024, oraz niżej wymienione parametry:
1. Wartość opałowa - min 42,6 MJ/kg,
2. Gęstość w temp. 15 st. C - max 860 kg/m3
3. Temperatura zapłonu - min. 56 st. C,
4. Temperatura płynięcia - max. minus 20 st. C
5. Zawartość siarki (m/m) - max 0,10 %
6. Zawartość zanieczyszczeń stałych - max 24,00 mg/kg
7. Lepkość kinematyczna w 20 st. C - max 6,00 mm2/s
8. Zawartość wody, - max. 200 mg/kg
9. Pozostałość po spopieleniu - max. 0,01 % (m/m)
Olej opałowy powinien być dostarczany na własny koszt i ryzyko Wykonawcy do kotłowni mieszczącej się przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choczewie, do budynku Urzędu Gminy w Choczewie oraz do strażnicy OSP Choczewo.
Minimalna jednorazowa dostawa w ilości od 1000dm3.
Dostawy winny odbywać się autocysternami wyposażonymi w pompy, węże z końcówką przystosowaną do wlewu paliwa oraz liczniki wskazujące ilość wydanego oleju opałowego. Urządzenia dystrybucyjne w autocysternach powinny być oplombowane oraz posiadać wszystkie wymagane i aktualne dopuszczenia i badania.
Szacuje się, że razem dostawa oleju opałowego w terminie realizacji zamówienia może obejmować do 86 000 litrów.
Czas realizacji zamówienia – do 48 godzin od chwili pisemnego lub telefonicznego zamówienia. Przy każdej dostawie wymagane jest dołączenie świadectwa jakości dostarczonej partii oleju, wystawionego przez producenta (zgodnie z art. 30b ust.1 ustawy Pzp). Brak świadectwa jakości może stanowić podstawę do odmowy odbioru oleju. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych innych kosztów, oprócz wymienionych przez Oferentów w złożonych ofertach. Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie koszty i składniki związane z wykonaniem zamówienia między innymi: koszty transportu, załadunku, rozładunku i ubezpieczenia.
Wymieniona ilość oleju opałowego została ustalona w sposób szacunkowy i może ulec zmianie, także zmniejszeniu w zależności od zapotrzebowania. Ewentualne zmiany ilości mogą być uzależnione w szczególności od warunków atmosferycznych panujących w sezonie grzewczym. Określone przez Zamawiającego orientacyjne ilości oleju opałowego nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy w sytuacji zapotrzebowania mniejszego, niż wstępnie oszacowane.
Zgłoszenia zapotrzebowania na dostawy:
- dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choczewie, będzie dokonywał Dyrektor Zespołu Szkół w Choczewie lub wyznaczona przez niego osoba.
- dla Urzędu Gminy w Choczewie oraz OSP Choczewo, będzie dokonywał Kierownik Referatu Inwestycji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska lub wyznaczona przez niego osoba.
Zamówienia będą składane Wykonawcy telefonicznie lub mailowo.
Dostawca zobowiązany jest zapewnić właściwą jakość dostarczonego paliwa zgodnie
z obowiązującymi normami i wymaganiami jakościowymi. Wykonawca każdorazowo będzie okazywać i załączać do faktury świadectwa jakości z potwierdzeniem, że dotyczą one przedmiotowej dostawy paliwa.
W przypadku stwierdzenia braków lub wad w dostarczanym towarze, Wykonawca zobowiązany jest do uzupełnienia lub wymiany towaru na wolny od wad.

3.9.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-09-01 do 2026-08-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

OLKOP BIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 360862079

4.3.3.)Ulica

ul. Szosa Rypińska 26

4.3.4.)Miejscowość

Golub-Dobrzyń

4.3.5.)Kod pocztowy

87-400

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

313900,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00348352/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

258685,17 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Choczewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Choczewo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.