Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zdalne Sterowanie stacją Rokitno ze stacji Skwierzyna

Zamawiający Pkp Polskie Linie Kolejowe S.A. (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zdalne Sterowanie stacją Rokitno ze stacji Skwierzyna”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Pkp Polskie Linie Kolejowe S.A.Warszawa, Mazowieckieopublikowano 3 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wykonanie umowyBieżące

    03 września 2026

    1 wykonawca
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE SPÓŁKA AKCYJNA

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 017319027

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Targowa 74

1.4.2.)Miejscowość

Warszawa

1.4.3.)Kod pocztowy

03-734

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

mariusz.badenski@plk-sa.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.plk-sa.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - usługi transportowe

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-aab45206-aac4-11ee-a681-52fe4aa7189e

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420396

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie sektorowe

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023-OJS229-721904-pl

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Krajowy Program Odbudowy

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie sektorowe udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 378 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Zdalne Sterowanie stacją Rokitno ze stacji Skwierzyna

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Zdalne sterowanie stacją Rokitno ze stacji Skwierzyna”

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-19

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-01-02

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PORR S.A.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5221054994

4.3.3.)Ulica

ul. Hałubcowa 123

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

02-854

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

24861788,62 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024-OJS172-00530766-pl

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-17

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

3

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wprowadzenia zmian na projekcie ze względu na korelację z zadaniem inwestycyjnym pn. „Prace na linii 363 na odcinku Skwierzyna- Międzychód” w ramach programu uzupełnienia lokalnej i regionalnej infrastruktury kolejowej Kolej+

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Podwyższenie parametrów nawierzchni linii kolejowej i związane z tym zwiększenie nośności podtorza, zmianę nawierzchni kolejowej, wymianę rozjazdów dla prędkości 160km/h, wymianę rozjazdów w torach głównych z dostosowaniem do prędkości 160km/h, dostosowanie urządzeń sterowanie ruchem kolejowym do zmienionego układu, dostosowanie przejazdu kolejowego do prędkości 160km/h, zmiana terminu umowy do 30.06.2026 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

7059133,81

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana terminu realizacji

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wykonawca wykona zamówienie w terminie do dnia 17.07.2026

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność zmiany miejsca zasilania urządzeń sterowania ruchem kolejowym

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

W trakcie realizacji prac ujawniono, że istniejące zasilanie funkcjonuje na poziomie mocy granicznej, co powoduje, iż przyłączenie nowych urządzeń może doprowadzić do przeciążenia systemu zasilania. W związku z tym podjęto decyzję o zmianie miejsca zasilania urządzeń dla uzyskania odpowiednich parametrów zasilających.

5.4.6.)Wartość zmiany

52200,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

35058500,51 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Pkp Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.