Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Przebudowa budynku małej sali gimnastycznej - siłowni położonej na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich” – II postępowanie

Zamawiający Powiat Lwówecki z siedzibą w Lwówku Śląskim (Lwówek Śląski, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa budynku małej sali gimnastycznej - siłowni położonej na terenie Zespołu Szkół…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Lwówecki z siedzibą w Lwówku Śląskim

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821606

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Szpitalna 4

1.4.2.)Miejscowość

Lwówek Śląski

1.4.3.)Kod pocztowy

59-600

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

w.rozycki@powiatlwowecki.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.powiatlwowecki.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2237bebb-c1b8-42ad-86e2-81f9423c78d0

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420393

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00285912

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Przebudowa budynku małej sali gimnastycznej - siłowni położonej na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich” – II postępowanie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy budynku małej sali gimnastycznej - siłowni położonej na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich o łącznej powierzchni ok. 260 m2. Zakres robót obejmuje:
a) Rozbiórkę istniejącego obiektu w całości wraz z fundamentami;
b) Wykonanie nowego budynku z zachowaniem istniejących gabarytów tj. ok. 27 x 11,1 m, wysokość ok. 5,8 m;
c) Wykonanie nowych instalacji c.o., wod-kan, wentylacji mechanicznej z rekuperacją ciepła, elektryczną, fotowoltaiczną oraz odgromową

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

31518200-2 - Oświetlenie awaryjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-26

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-07-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Marianem Zubczyńskim prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą „ZUBCZYŃSCY Marian Zubczyński”

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6131016677

4.3.4.)Miejscowość

Karłowice

4.3.5.)Kod pocztowy

59-830

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

1472950,60 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00384334/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-25

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

3

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zamiana terminu (późniejsze) rozliczenia częściowego.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zamiana terminu (późniejsze) rozliczenia częściowego.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Przyczyną dokonania zmiany umowy było:
Odmienny stan rzeczywisty w stosunku do założonej w dokumentacji projektowej m.in. przyłącze kanalizacji sanitarnej i elektroenergetycznej. Dodatkowo do oddania obiektu do użytku należało zamontować wyposażenie które jest związane z konstrukcjami nośnymi ścian.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zakres rzeczowy robót dodatkowy do wykonania.
1. Wykonanie nowego przyłącza kanalizacji sanitarnej.
2. Montaż luster ściennych.
3. Montaż drabinek gimnastycznych.
4. Montażu drążka gimnastycznego.
5. Montaż szafek szatniowych.
6. Wykonanie nowego przyłącza Realizacja przyłącza instalacji elektroenergetycznej.

5.4.6.)Wartość zmiany

161131,88

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie realizacji zadania zlecono Wykonawcy wykonanie robót dodatkowych na podstawie aneksu nr 2 do umowy. Zgodnie z postanowieniami Rozdziału XII „Postanowienia szczegółowe”, § 26 ust. 2 pkt 2.1 lit. c) umowy, dopuszcza się możliwość przedłużenia terminu realizacji zadania w przypadku konieczności udzielenia zamówień dodatkowych, których wykonanie wstrzymuje lub opóźnia realizację przedmiotu umowy.
Realizacja robót jest niezbędna do zakończenia całego zadania oraz oddania budynku jako obiektu kompletnego i zdatnego do użytkowania.
W związku z powyższym zachodzą przesłanki do przedłużenia terminu wykonania robót.
Wykonawca wystąpił z wnioskiem o przedłużenie terminu realizacji robót do dnia 28.08.2026r. Zarząd Powiatu wyraził zgodę na przedłużenie terminu do dnia 25.08.2026r., mając na uwadze konieczność przygotowania obiektu do rozpoczęcia jego funkcjonowania wraz z początkiem nowego roku szkolnego, rozpoczynającego się 1 września 2026r.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

przedłużony termin realizacji zadania do dnia 25.08.2026r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

1634082,48 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Lwówecki z siedzibą w Lwówku Śląskim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lwówek Śląski.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.