Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Wykonawca nie odpowiedział na zaproszenie do negocjacji, w związku z czym nie zostały przeprowadzone negocjacje i nie została zawarta umowa w sprawie zamówienia publicznego

Podstawa: art. 255 pkt 8 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Cyberbezpieczna Gmina Smętowo Graniczne - etap II

Zamawiający Gmina Smętowo Graniczne (Smętowo Graniczne, Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Cyberbezpieczna Gmina Smętowo Graniczne - etap II”.

Zamawiający: Gmina Smętowo GraniczneSmętowo Graniczne, Pomorskieopublikowano 3 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 285 864 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik postępowaniaBieżące

    03 września 2026

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Wykonawca nie odpowiedział na zaproszenie do negocjacji, w związku z czym nie zostały przeprowadzone negocjacje i nie została zawarta umowa w sprawie zamówienia publicznego. Podstawa: art. 255 pkt 8 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Smętowo Graniczne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675669

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 10

1.5.2.)Miejscowość

Smętowo Graniczne

1.5.3.)Kod pocztowy

83-230

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sylwia.nowak.sm@wp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.smetowograniczne.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Cyberbezpieczna Gmina Smętowo Graniczne - etap II

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9f50e8fc-c6cd-4e07-ad9a-dfc9e0d2e832

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420352

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00102435/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Cyberbezpieczna Gmina Smętowo Graniczne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd"

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na
podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy. W postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5
, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ocds-148610-82db060a-3773-488a-85b4-447b4bc7d2a9

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-271/8/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego agregatu prądotwórczego do pracy na zewnątrz w ramach zadania objętego dofinansowaniem z programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o następujących parametrach:

• agregat fabrycznie nowy rok produkcji 2026 r.
• wyprodukowany w Polsce
• Moc (zgodnie z normą ISO8528):
Praca nominalna P.R.P - nie mniej niż 29 kVA / 23,2 kW
Praca awaryjna L.T. P. – nie więcej niż 32 kVA / 26,4 kW
• Napięcie : 230/400 V, 50 Hz
• Prąd znamionowy min. 42 A
• Stopień ochrony prądnicy: IP23
• Wymiary zewnętrzne maksymalne 2700 x 1150 x 1800 (długość x szerokość x wysokość) mm
• Wyłącznik awaryjny
• Wersja w obudowie wyciszonej, odpornej na warunki atmosferyczne
• Gumowe stopy antywibracyjne zamontowane na zewnątrz o spodu obudowy agregatu
• Dostarczony z płynami eksploatacyjnymi (z wyłączeniem paliwa)
2. Do obowiązków Wykonawcy należy:
2.1. dostawa sprzętu,
2.2. montaż- podłączenie do przygotowanej przez Zamawiającego instalacji,
2.3. zapewnienie serwisu w okresie gwarancji.
3. Wykonawca sprawdzi dostarczony produkty siłami własnymi. Wszystkie czynności związane z realizacją zamówienia (np. przenoszenie, składanie, sprzątanie itp.) Wykonawca wykona przy pomocy własnych pracowników. Dostarczony produkt nie może mieć wad, uszkodzeń mechanicznych, zadrapań i innych wad pogarszających jego jakość. Przedmiot z wadą należy wymienić na inny pozbawiony wad.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym zakres usług objętych zamówieniem oraz wymagania Zamawiającego określają: Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący załącznik nr 3 do Zaproszenia – OPZ oraz projektowane istotne postanowienia umowy – załącznik nr 2 do Zaproszenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wykonawca nie odpowiedział na zaproszenie do negocjacji, w związku z czym nie zostały przeprowadzone negocjacje i nie została zawarta umowa w sprawie zamówienia publicznego

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 864 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
167 667 zł524 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
356 561 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
167 667 zł
Mediana
285 864 zł
Górny kwartyl
524 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Smętowo Graniczne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Smętowo Graniczne.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.