Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
667 976 zł
Umowa zawarta
5 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja DP 4302E Chociw - Sierzchowy

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim (Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja DP 4302E Chociw - Sierzchowy”, wybierając ofertę wykonawcy „EUROBRUK” Jarosław Marusik Sp. z o.o. Wartość umowy: 667 976 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
667 976 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 września 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy „EUROBRUK” Jarosław Marusik Sp. z o.o. (Buków 11).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 667 975,57 zł (umowę zawarto 5 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590653653

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Św. Antoniego 41

1.5.2.)Miejscowość

Tomaszów Mazowiecki

1.5.3.)Kod pocztowy

97-200

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

44 7103314

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

drogi@powiat-tomaszowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zdptomaszowmaz.bip.wikom.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fc85b627-d705-4cb7-b1b5-ce33bd43614c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Wykonywanie obowiązków zarządcy dróg w zakresie planowania, budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i ochrony dróg zgodnie z ustawą o drogach publicznych.

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja DP 4302E Chociw - Sierzchowy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fc85b627-d705-4cb7-b1b5-ce33bd43614c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420280

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00080777/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.16 Modernizacja DP 4302E Chociw - Sierzchowy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00318506

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP.3801.30.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pod nazwą

"Modernizacja DP 4302E Chociw - Sierzchowy" Długość odcinka objętego robotami wynosi 1242mb. 1. Istniejący stan zagospodarowania terenu Inwestycja obejmuje drogę powiatową nr 4302E, zlokalizowaną na terenie gminy Czerniewice w miejscowości Chociw. Początek modernizowanego odcinka znajduje się za skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 726, dalej przebiega przez tereny zabudowane tej miejscowości, a kończy się na granicy powiatu tomaszowskiego z powiatem rawskim. Modernizowany odcinek drogi przebiega przez tereny o charakterze mieszkaniowym oraz rolniczym. W chwili obecnej droga utwardzona o nawierzchni bitumicznej o szer. ok. 4,5m. Na planowanym do modernizacji odcinku drogi występują, zjazdy z kostki brukowej betonowej, gruntowe, z kruszywa łamanego. Droga w stanie istniejącym jest w złym stanie technicznym. Stwierdzono liczne pęknięcia pełzające oraz strukturalne na całym odcinku objętym zakresem opracowania. Miejscami występują ubytki w nawierzchni jezdni, co powoduje jej erozję i pogłębianie się ubytków. Zaobserwowano także znacznie kruszejącą krawędź jezdni oraz znaczne zużycie warstwy ścieralnej. Droga na modernizowanym odcinku odwadniana jest powierzchniowo na tereny przyległe oraz do przydrożnych rowów w granicach pasa drogowego. W granicach pasa drogowego znajdują się: - sieć telekomunikacyjna, - sieć wodociągowa, - sieć energetyczna. 2. Zakres robót objęty zamówieniem Zadanie obejmuje modernizację odcinka drogi powiatowej nr 4302E km lokalny od 0+000 do km 1+242 w granicach istniejącego pasa drogowego. Zakres objęty modernizacją przebiega w obszarze zabudowanym w m. Chociw. Przyjęto następujące parametry drogi po modernizacji:  długość odcinka – 1242,0 m,  kategoria drogi – droga powiatowa,  klasa techniczna – L (lokalna)  przyjęte obciążenie – 115 kN/oś,  skrajnia pionowa – 4,50m,  szerokość jezdni – ok. 4,50 m  szerokość poboczy – 0,50 m  spadek poprzeczny jezdni – wg. stanu istniejącego. W ramach zadania należy wykonać następujące roboty w zakresie: - jezdnia / beton asfaltowy AC 11 S - jezdnia / nawierzchnia powierzchniowo utrwalana - zjazd / tłuczeń kamienny stabilizowany mechanicznie - zjazd / kostka brukowa betonowa typu Behaton - pobocze / tłuczeń kamienny stabilizowany mechanicznie - zieleń - zabezpieczenie lub przestawienie punktów osnowy geodezyjnej, - wykonanie inwentaryzacji powykonawczej, - opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

667975,57 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

667975,57 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

667975,57 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„EUROBRUK” Jarosław Marusik Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7732505111

7.3.4)Miejscowość

Buków 11

7.3.5)Kod pocztowy

97-225

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

667975,57 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tomaszów Mazowiecki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 667 976 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „EUROBRUK” Jarosław Marusik Sp. z o.o. (Buków 11). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.