Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Przebudowa hali agregatów prądotwórczych i rozdzielni głównej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wraz z zakupem agregatów prądotwórczych

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju (Jastrzębie-Zdrój, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa hali agregatów prądotwórczych i rozdzielni głównej w Wojewódzkim Szpitalu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 870 103 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 272790824

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Aleja Jana Pawła II 7

1.4.2.)Miejscowość

Jastrzębie-Zdrój

1.4.3.)Kod pocztowy

44-330

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

szpital@wss2.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.wss2.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a6fc70b8-4078-4350-a9e9-37f6f2db4019

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420205

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00175761

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Przebudowa hali agregatów prądotwórczych i rozdzielni głównej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wraz z zakupem agregatów prądotwórczych

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa hali agregatów prądotwórczych i rozdzielni głównej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wraz z zakupem agregatów prądotwórczych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ. Dodatkowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa Wzór umowy stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-21

4.2.)Okres realizacji zamówienia

330 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Symetrium Sp. z o.o.

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Eteneum Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6762549147

4.3.4.)Miejscowość

Zabierzów

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

7830180,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00248648/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-07

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W związku z przedłużającymi się pracami Tauron Dystrybucja S.A. nie zostały wykonane kluczowe prace warunkujące możliwość realizacji zasadniczego zakresu robót po stronie Konsorcjum firm Symetrium Sp. z o.o./Eteneum Sp. z o.o. w ramach umowy 463/2025.

Powyższe skutkuje brakiem możliwości realizacji prac w umownym terminie.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Termin realizacji umowy został przedłużony do 30.06.2026r.

Powyższa zmiana była zasadna i miała bezpośrednio korzystny wpływ dla Zamawiającego, gdyż umożliwiła należytą realizację umowy. Powyższe okoliczności miały charakter niezależny od Wykonawcy i były poza jego kontrolą, dlatego zasadnym było zawarcie aneksu wydłużającego termin realizacji umowy, a możliwość taka została przewidziana w § 15 ust. 13 pkt 1) umowy nr 463/2025 z dnia 21.05.2025r. tj.:

„§ 15 ust. 13 pkt 1) „Z zastrzeżeniem postanowień § 15 ust. 3 umowy termin wykonania robót budowlanych stanowiących przedmiot umowy wskazany w § 6 ust. 1 pkt. 1 i 2 umowy może zostać przedłużony o czas opóźnienia w wykonaniu następujących obowiązków umownych:
1) w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy na jego pisemny uzasadniony wniosek, pod warunkiem, że zmiana ta wynika z okoliczności, których Wykonawca nie mógł przewidzieć na etapie składania oferty i nie jest przez niego zawiniona;”

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Do chwili zawarcia aneksu nie zostały wykonane przez TAURON kluczowe prace warunkujące możliwość realizacji zasadniczego zakresu robót po stronie Wykonawcy, tj.:
• modernizacja pola SN, do którego należy wykonać wpięcie sekcji 2 nowej rozdzielnic szpitala (pole nr 8 rozdzielnicy SN po stronie Tauron),
• przygotowanie infrastruktury przyłączeniowej umożliwiającej wpięcie linii kablowej zasilającej sekcję 2 nowej rozdzielnicy SN 20 kV.

Brak wykonania prac przez TAURON skutkuje brakiem możliwości wykonania wpięcia nowej rozdzielnic SN (sekcja 2) oraz brakiem możliwości zakończenia inwestycji w terminie umownym.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Termin realizacji umowy został przedłużony do 07.08.2026r.

Powyższa zmiana była zasadna i miała bezpośrednio korzystny wpływ dla Zamawiającego, gdyż umożliwiła należytą realizację umowy. Powyższe okoliczności miały charakter niezależny od Wykonawcy i pozostają poza jego kontrolą, dlatego zasadnym jest zawarcie aneksu wydłużającego termin realizacji umowy, a możliwość taka została przewidziana w § 15 ust. 13 pkt 1) umowy nr 463/2025 z dnia 21.05.2025r. tj.:

„§ 15 ust. 13 pkt 1) „Z zastrzeżeniem postanowień § 15 ust. 3 umowy termin wykonania robót budowlanych stanowiących przedmiot umowy wskazany w § 6 ust. 1 pkt. 1 i 2 umowy może zostać przedłużony o czas opóźnienia w wykonaniu następujących obowiązków umownych:
1) w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy na jego pisemny uzasadniony wniosek, pod warunkiem, że zmiana ta wynika z okoliczności, których Wykonawca nie mógł przewidzieć na etapie składania oferty i nie jest przez niego zawiniona;”

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

7830180,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45215000-7Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 870 103 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
170 435 zł3 612 976 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 442 541 zł
Źródło próbki
CPV 45215· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
170 435 zł
Mediana
1 870 103 zł
Górny kwartyl
3 612 976 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jastrzębie-Zdrój.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45215000-7 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.